Plugins - UpdraftPlus WordPress Backup Plugin - Stable (latest release) - en to el_GR translation catalogue (1516 entries)

en: search and replace
el_GR: αναζήτηση και αντικατάσταση

en: rows: %d
el_GR: γραμμές: %d

en: Search and replacing table:
el_GR: Αναζήτηση και αντικατάσταση πίνακα:

en: The theme you wish to disable from your network is either not installed or has been removed recently.
el_GR: Το Θέμα εμφάνισης που θέλετε να απενεργοποιήσετε από το δίκτυό σας είτε δεν έχει εγκατασταθεί είτε έχει αφαιρεθεί πρόσφατα

en: by
el_GR: από

en: Please check out UpdraftPlus Premium.
el_GR: Παρακαλούμε ρίξτε μια ματιά στο UpdraftPlus Premium.

en: See also the Premium version from our shop.
el_GR: Δείτε επίσης την έκδοση Premium από το κατάστημά μας.

en: WordPress Multisite is supported, with extra features, by UpdraftPlus Premium.
el_GR: Το WordPress Multisite υποστηρίζεται, με επιπλέον δυνατότητες, από το UpdraftPlus Premium.

en: If you want encryption (e.g. you are storing sensitive business data), then an add-on is available in the Premium version.
el_GR: Εάν θέλετε κρυπτογράφηση (π.χ. να αποθηκεύετε ευαίσθητα επιχειρηματικά δεδομένα), τότε διαθέτουμε ένα πρόσθετο στην Premium έκδοση.

en: For more options, use Premium
el_GR: Για περισσότερες επιλογές, χρησιμοποιήστε το Premium

en: If you backup several sites into the same Dropbox and want to organize with sub-folders, then %scheck out Premium%s
el_GR: Εάν δημιουργείτε αντίγραφα ασφαλείας πολλών ιστότοπων στο ίδιο Dropbox και θέλετε να οργανωθείτε με υποφάκελους, τότε %sδείτε το Premium%s

en: View log
el_GR: Δείτε το αρχείο καταγραφής

en: You can view the log by pressing the 'View log' button.
el_GR: Μπορείτε να δείτε το αρχείο καταγραφής πατώντας το κουμπί "Προβολή αρχείου καταγραφής".

en: more info
el_GR: περισσότερες πληροφορίες

en: Premium / Pro Support
el_GR: Premium / Υποστήριξη Pro

en: When email storage method is enabled, and an email address is entered, also send the backup
el_GR: Όταν είναι ενεργοποιημένη η μέθοδος αποθήκευσης email, και εισαχθεί μια διεύθυνση email, στείλτε επίσης το αντίγραφο ασφαλείας

en: already uploaded
el_GR: έχει ήδη μεταφορτωθεί

en: Anonymise personal data in your database backups.
el_GR: Ανωνυμοποιήστε τα προσωπικά δεδομένα στα αντίγραφα ασφαλείας της βάσης δεδομένων σας.

en: Anonymisation functions
el_GR: Λειτουργίες ανωνυμοποίησης

en: Failure: No endpoint details were given.
el_GR: Αποτυχία: Δεν δόθηκαν λεπτομέρειες για το τελικό σημείο.

en: The email protocol does not allow a remote backup to be retrieved from an email that has been sent. Therefore, please download the attachment from the original backup email and upload it using the "Upload backup files" facility in the "Existing Backups" tab.
el_GR: Το πρωτόκολλο ηλεκτρονικού ταχυδρομείου δεν επιτρέπει την ανάκτηση ενός απομακρυσμένου αντιγράφου ασφαλείας από ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που έχει σταλεί. Επομένως, κατεβάστε το συνημμένο από το αρχικό αντίγραφο ασφαλείας και μεταφορτώστε το χρησιμοποιώντας τη δυνατότητα "Μεταφόρτωση εφεδρικών αρχείων" στην καρτέλα "Υπαρχόντα αντίγραφα ασφαλείας".

en: Exit full-screen
el_GR: Έξοδος από πλήρη οθόνη

en: Full-screen
el_GR: Πλήρης οθόνη

en: If you proceed with the restoration then some of the restore options will be lost and you may get unexpected results. See the browser console log for more information.
el_GR: Εάν προχωρήσετε στην επαναφορά, τότε ορισμένες από τις επιλογές επαναφοράς θα χαθούν και ενδέχεται να έχετε απροσδόκητα αποτελέσματα. Ανατρέξτε στο αρχείο καταγραφής της κονσόλας του προγράμματος περιήγησης για περισσότερες πληροφορίες.

en: The number of restore options that will be sent exceeds the configured maximum in your PHP configuration (max_input_vars).
el_GR: Ο αριθμός των επιλογών επαναφοράς που θα αποσταλεί, υπερβαίνει το μέγιστο που έχει ρυθμιστεί στις PHP ρυθμίσεις σας (max_input_vars).

en: Virtual-host style
el_GR: Στυλ Virtual-host

en: Path style
el_GR: Στυλ διαδρομής

en: (Read more)
el_GR: (Διαβάστε περισσότερα)

en: Read more about bucket access style
el_GR: Διαβάστε περισσότερα για το στυλ προσβασης στον κουβά

en: Bucket access style
el_GR: Στυλ πρόσβασης στον κουβά

en: Security check.
el_GR: Έλεγχος ασφαλείας

en: two unsuccessful attempts were made to include it, and it will now be omitted from the backup
el_GR: δύο μη επιτυχημένες προσπάθειες έγινε για να περιληφθεί, και τώρα θα γίνει παράλειψη του από το αντίγραφο ασφαλείας

en: a second attempt is being made (upon further failure it will be skipped)
el_GR: μια δεύτερη προσπάθεια έγινε(στην επόμενη αποτυχία θα γίνει παράλειψη)

en: (the asterisk character matches zero or more characters)
el_GR: (ο χαρακτήρας αστερίσκου ταιριάζει με μηδέν ή περισσότερους χαρακτήρες)

en: Please enter part of the file name
el_GR: Παρακαλούμε εισαγάγετε μέρος του ονόματος του αρχείου

en: Please select a folder in which the files/directories you would like to exclude are located
el_GR: Παρακαλούμε επιλέξτε έναν φάκελο στον οποίο βρίσκονται τα αρχεία/οι κατάλογοι που θέλετε να εξαιρέσετε

en: UpdraftClone image:
el_GR: UpdraftClone εικόνα:

en: Add exclusion rule
el_GR: Προσθήκη κανόνα αποκλεισμού

en: at the end of their names
el_GR: στο τέλος των ονομάτων τους

en: anywhere in their names
el_GR: οπουδήποτε μέσα στα ονόματά τους

en: at the beginning of their names
el_GR: στην αρχή των ονομάτων τους

en: these characters
el_GR: αυτοί οι χαρακτήρες

en: All files/directories containing
el_GR: Όλα τα αρχεία/κατάλογοι που περιέχουν

en: Select the folder in which the files or sub-directories you would like to exclude are located
el_GR: Επιλέξτε το φάκελο στον οποίο βρίσκονται τα αρχεία ή οι υποκατάλογοι που θέλετε να εξαιρέσετε

en: All files/directories containing the given characters in their names
el_GR: Όλα τα αρχεία/κατάλογοι που περιέχουν τους συγκεκριμένους χαρακτήρες στα ονόματά τους

en: Files/Directories containing the given characters in their names
el_GR: Αρχεία/Κατάλογοι που περιέχουν τους δεδομένους χαρακτήρες στα ονόματά τους

en: An unknown error occurred while connecting to Vault. Please try again.
el_GR: Ένα άγνωστο σφάλμα προέκυψε κατά την σύνδεση στο Vault. Παρακαλούμε προσπαθήστε πάλι.

en: An error occurred while fetching your Vault credentials. Please try again after a few minutes.
el_GR: Ένα σφάλμα προέκυψε κατά την λήψη των των διαπιστευτηρίων του Vault σας. Παρακαλούμε προσπαθήστε πάλι, έπειτα από μερικά λεπτά.

en: Never
el_GR: Ποτέ

en: Maybe later
el_GR: Ίσως αργότερα

en: Ok, you deserve it
el_GR: Εντάξει, το αξίζετε

en: Team Updraft
el_GR: Ομάδα του Updraft

en: Thank you so much!
el_GR: Σας ευχαριστούμε πάρα πολύ!

en: here
el_GR: εδώ

en: Loading...
el_GR: Πραγματοποιείται φόρτωση...

en: The following remote storage (%s) have only been partially configured, if you are having problems you can try to manually authorise at the UpdraftPlus settings page.
el_GR: Ο ακόλουθος απομακρυσμένος αποθηκευτικός χώρος (%s) έχει μονάχα ρυθμιστεί μερικώς, αν αντιμετωπίζετε προβλήματα μπορείτε να δοκιμάσετε να τον εξουσιοδοτήσετε χειροκίνητα στην σελίδα ρυθμίσεων του UpdraftPlus.

en: The following remote storage (%s) have only been partially configured, manual authorization is not supported with this remote storage, please try again and if the problem persists contact support.
el_GR: Ο ακόλουθος απομακρυσμένος αποθηκευτικός χώρος (%s) έχει μονάχα ρυθμιστεί μερικώς, η χειροκίνητη εξουσιοδότηση δεν υποστηρίζεται για αυτόν τον απομακρυσμένο αποθηκευτικό χώρο, παρακαλούμε προσπαθήστε πάλι κι αν το πρόβλημα παραμένει επικοινωνήστε με την υποστήριξη.

en: Complete manual authentication
el_GR: Ολοκληρώστε την χειροκίνητη πιστοποίηση

en: %s authentication code:
el_GR: %s κωδικός πιστοποίησης:

en: To complete manual authentication, at the orange UpdraftPlus authentication screen select the "Having problems authenticating?" link, then copy and paste the code given here.
el_GR: Για να ολοκληρώσετε την χειροκίνητη πιστοποίηση, στην πορτοκαλί οθόνη πιστοποίησης του UpdraftPlus, επιλέξτε τον σύνδεσμο "Αντιμετωπίζετε πρόβλημα με την πιστοποίηση;", κατόπιν αντιγράψτε κι επικολλήστε τον κωδικό που σας δίνεται εδώ.

en: If you are having problems authenticating with %s you can manually authorize here.
el_GR: Αν αντιμετωπίζετε προβλήματα πιστοποίησης με το %s μπορείτε να δώσετε χειροκίνητη εξουσιοδότηση εδώ.

en: %s authentication:
el_GR: %s πιστοποίηση:

en: Missing instance id:
el_GR: Instance ID που απουσιάζουν:

en: Missing authentication data:
el_GR: Δεδομένα πιστοποίησης που απουσιάζουν:

en: Manual authentication is not available for this remote storage method
el_GR: Η χειροκίνητη πιστοποίηση δεν είναι διαθέσιμη για αυτή την μέθοδο απομακρυσμένου αποθηκευτικού χώρου.

en: This may prevent the restore procedure from being able to proceed.
el_GR: Αυτό μπορεί να εμποδίσει τη διαδικασία επαναφοράς από το να προχωρήσει.

en: Warning: If you can still read these words after the page finishes loading, then there is a JavaScript or jQuery problem in the site.
el_GR: Προειδοποίηση: Εάν εξακολουθείτε να μπορείτε να διαβάσετε αυτές τις λέξεις μετά την ολοκλήρωση της φόρτωσης της σελίδας, τότε υπάρχει ένα πρόβλημα JavaScript ή jQuery στον ιστότοπο.

en: Therefore, affected tables on the current site which already exist will not be replaced by default, to avoid corrupting them (you can review this in the list of tables below).
el_GR: Επομένως, οι πίνακες που επηρεάζονται στον τρέχοντα ιστότοπο οι οποίοι υπάρχουν ήδη δεν θα αντικατασταθούν από προεπιλογή για να αποφευχθεί η καταστροφή τους (μπορείτε να το ανατρέξετε στη λίστα των παρακάτω πινάκων).

en: Therefore it is advised that you take a fresh backup on the source site, using a later version.
el_GR: Επομένως, συνιστάται να λάβετε ένα νέο αντίγραφο ασφαλείας στον ιστότοπο προέλευσης, χρησιμοποιώντας μια μεταγενέστερη έκδοση.

en: This backup was created on a previous UpdraftPlus version (%s) which did not correctly backup tables with composite primary keys (such as the term_relationships table, which records tags and product attributes).
el_GR: Αυτό το αντίγραφο ασφαλείας δημιουργήθηκε με μια προηγούμενη έκδοση του UpdraftPlus (%s) που δεν δημιουργούσε σωστά αντίγραφα ασφαλείας πινάκων με σύνθετα πρωτεύοντα κλειδιά (όπως ο πίνακας term_relationships, ο οποίος καταγράφει ετικέτες και χαρακτηριστικά προϊόντος).

en: Or, if they are in remote storage, you can connect that remote storage (in the "Settings" tab), save your settings, and use the "Rescan remote storage" link.
el_GR: Εναλλακτικά, εάν βρίσκονται σε απομακρυσμένο χώρο αποθήκευσης, μπορείτε να συνδέσετε αυτόν τον απομακρυσμένο χώρο αποθήκευσης (στην καρτέλα "Ρυθμίσεις"), να αποθηκεύσετε τις ρυθμίσεις σας και να χρησιμοποιήσετε τον σύνδεσμο "Επανασάρωση απομακρυσμένου χώρου αποθήκευσης".

en: If you have an existing backup that you wish to upload and restore from, then please use the "Upload backup files" link above.
el_GR: Εάν έχετε ένα υπάρχον αντίγραφο ασφαλείας το οποίο θέλετε να ανεβάσετε και να επαναφέρετε, χρησιμοποιήστε τον σύνδεσμο "Μεταφόρτωση αντιγράφων ασφαλείας" παραπάνω .

en: is not
el_GR: δεν είναι

en: is
el_GR: είναι

en: Day of the month
el_GR: Μέρα του μήνα

en: Day of the week
el_GR: Μέρα της εβδομάδας

en: if all of the following conditions are matched:
el_GR: εάν πληρούνται όλες οι ακόλουθες προϋποθέσεις:

en: if any of the following conditions are matched:
el_GR: εάν πληρείται κάποια από τις ακόλουθες προϋποθέσεις:

en: on every backup
el_GR: σε κάθε αντίγραφο ασφαλείας

en: This backup is of a site with an empty table prefix, which WordPress does not officially support; the results may be unreliable.
el_GR: Αυτό το αντίγραφο ασφαλείας είναι ενός ιστότοπου με ένα κενό πρόθεμα πίνακα, το οποίο δεν υποστηρίζει επίσημα το WordPress. Τα αποτελέσματα μπορεί να είναι αναξιόπιστα.

en: Failed to open directory: %s. This is normally caused by file permissions.
el_GR: Αποτυχία ανοίγματος καταλόγου: %s. Αυτό συνήθως προκαλείται από τα δικαιώματα αρχείων.

en: The download link is broken or the backup file is no longer available
el_GR: Ο σύνδεσμος λήψης είναι κατεστραμμένος ή το αντίγραφο ασφαλείας δεν είναι πλέον διαθέσιμο

en: The download link is broken, you may have clicked the link from untrusted source
el_GR: Ο σύνδεσμος λήψης είναι κατεστραμμένος, ίσως έχετε κάνει κλικ στον σύνδεσμο από μη αξιόπιστη πηγή

en: Due to the restriction, some settings can be automatically adjusted, disabled or not available.
el_GR: Λόγω του περιορισμού, ορισμένες ρυθμίσεις μπορούν να προσαρμοστούν αυτόματα, να απενεργοποιηθούν ή να μην είναι διαθέσιμες.

en: %s permits UpdraftPlus to perform only one backup per month. Thus, we recommend you choose a full backup when performing a manual backup and to use that option when creating a scheduled backup.
el_GR: το %s επιτρέπει στο UpdraftPlus να εκτελεί μόνο ένα αντίγραφο ασφαλείας ανά μήνα. Έτσι, σας συνιστούμε να επιλέξετε ένα πλήρες αντίγραφο ασφαλείας κατά την εκτέλεση ενός μη αυτόματου αντιγράφου ασφαλείας και να χρησιμοποιήσετε αυτήν την επιλογή κατά τη δημιουργία ενός προγραμματισμένου αντιγράφου ασφαλείας.

en: Your website is hosted with %s (%s).
el_GR: Ο ιστότοπός σας φιλοξενείται με %s (%s).

en: Your hosting provider only allows you to take one incremental backup per day.
el_GR: Ο πάροχος φιλοξενίας σας επιτρέπει να λαμβάνετε μόνο ένα πρόσθετο αντίγραφο ασφαλείας ανά ημέρα.

en: Your hosting provider only allows you to take one backup per month.
el_GR: Ο πάροχος φιλοξενίας σας επιτρέπει να λαμβάνετε μόνο ένα πρόσθετο αντίγραφο ασφαλείας ανά μήνα.

en: You have reached the monthly limit for the number of backups you can create at this time.
el_GR: Έχετε φτάσει το μηνιαίο όριο για τον αριθμό των αντιγράφων ασφαλείας που μπορείτε να δημιουργήσετε αυτήν τη στιγμή.

en: Please contact your hosting company (%s) if you require further support.
el_GR: Εάν χρειάζεστε περαιτέρω υποστήριξη επικοινωνήστε με την εταιρεία φιλοξενίας σας (%s).

en:  Your hosting provider only allows you to take one incremental backup per day.
el_GR: Ο πάροχος φιλοξενίας σας επιτρέπει να λαμβάνετε μόνο ένα πρόσθετο αντίγραφο ασφαλείας ανά ημέρα.

en: You have reached the daily limit for the number of incremental backups you can create at this time.
el_GR: Έχετε φτάσει το ημερήσιο όριο για τον αριθμό των στοιχειωδών αντιγράφων ασφαλείας που μπορείτε να δημιουργήσετε αυτήν τη στιγμή.

en: Current SQL mode:
el_GR: Τρέχουσα λειτουργία SQL:

en: Failed to backup database table:
el_GR: Αποτυχία δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας πίνακα βάσης δεδομένων:

en: Failed to open directory for reading:
el_GR: Αποτυχία ανοίγματος καταλόγου για ανάγνωση:

en: Your email backup and a report will be sent to
el_GR: Το αντίγραφο ασφαλείας του email σας και η αναφορά θα σταλούν στο

en: Warning: You have no clone tokens remaining and either no subscriptions or no subscription that will renew before the clone expiry date.
el_GR: Προειδοποίηση: Δεν υπάρχει πιστωτικό υπόλοιπο κλώνων και είτε δεν υπάρχουν ούτε συνδρομές ή δεν υπάρχει συνδρομή που θα ανανεωθεί πριν από την ημερομηνία λήξης του κλώνου.

en: Restoring stored routine: %s
el_GR: Επαναφορά αποθηκευμένης ρουτίνας: %s

en: Warning: if you continue, you will add all backups stored in the configured remote storage directory (whichever site they were created by).
el_GR: Προειδοποίηση: εάν συνεχίσετε, θα προσθέσετε όλα τα αντίγραφα ασφαλείας που είναι αποθηκευμένα στον διαμορφωμένο κατάλογο απομακρυσμένης αποθήκευσης (από οποιονδήποτε ιστότοπο δημιουργήθηκαν).

en: Get 20% off any of our plugins. But hurry - offer ends 30th September, use this discount code:
el_GR: Κερδίστε 20% από οποιοδήποτε από τα πρόσθετά μας. Αλλά βιαστείτε - η προσφορά λήγει στις 30 Σεπτεμβρίου, χρησιμοποιήστε αυτό το κουπόνι έκπτωσης:

en: The Updraft Plugin Collection Sale
el_GR: Η Συλλογή Εκπτώσεων Πρόσθετων του Updraft

en: Include all tables not listed below
el_GR: Συμπεριλάβετε όλους τους πίνακες που δεν αναφέρονται παρακάτω

en: The amount of database tables scanned is near or over the php_max_input_vars value so some tables maybe truncated. This option will ensure all tables not found will be backed up.
el_GR: Ο αριθμός των πινάκων βάσης δεδομένων που σαρώθηκε είναι κοντά ή πάνω από την τιμή php_max_input_vars, και γιαυτό ορισμένοι πίνακες ίσως περικοπούν. Αυτή η επιλογή θα διασφαλίσει ότι θα δημιουργηθούν αντίγραφα ασφαλείας όλων των πινάκων που δεν βρέθηκαν.

en: The database scan was taking too long and consequently the list of all tables in the database could not be completed. This option will ensure all tables not found will be backed up.
el_GR: Η σάρωση της βάσης δεδομένων καθυστέρησε πολύ και κατά συνέπεια δεν ήταν δυνατή η ολοκλήρωση της λίστας όλων των πινάκων στη βάση δεδομένων. Αυτή η επιλογή θα διασφαλίσει ότι θα δημιουργηθούν αντίγραφα ασφαλείας όλων των πινάκων που δεν βρέθηκαν.

en: UpdraftPlus on %s
el_GR: Έκπτωση %s στο UpdraftPlus

en: The list of existing sites has been removed
el_GR: Η λίστα των υπαρχόντων ιστότοπων έχει καταργηθεί

en: There was an error while trying to remove the list of existing sites.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την προσπάθεια κατάργησης της λίστας υπαρχόντων ιστότοπων.

en: Clear list of existing sites
el_GR: Εκκαθάριση λίστας υπαρχόντων ιστότοπων

en: You are about to permanently delete the list of existing sites. This action cannot be undone. 'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
el_GR: Πρόκειται να διαγράψετε οριστικά τη λίστα των υπαρχόντων ιστότοπων. Αυτή η πράξη δε μπορεί να αναιρεθεί. «Ακύρωση» για διακοπή, «OK» για διαγραφή.

en: Add a site
el_GR: Προσθήκη ιστοτόπου

en: The following remote storage options are configured.
el_GR: Διαμορφώνονται οι ακόλουθες επιλογές απομακρυσμένης αποθήκευσης.

en: No remote storage locations with valid options found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν απομακρυσμένες θέσεις αποθήκευσης με έγκυρες επιλογές.

en: You have chosen to send this backup to remote storage, but no remote storage locations have been selected
el_GR: Έχετε επιλέξει να στείλετε αυτό το αντίγραφο ασφαλείας σε απομακρυσμένο χώρο αποθήκευσης, αλλά δεν έχουν επιλεγεί τοποθεσίες απομακρυσμένης αποθήκευσης

en: Skipping table %s: user has chosen not to restore this table
el_GR: Παράκαμψη του πίνακα %s: ο χρήστης επέλεξε να μην επαναφέρει αυτόν τον πίνακα

en: An error occurred while attempting to set a new value to the MySQL global log_bin_trust_function_creators variable %s
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την προσπάθεια ορισμού νέας τιμής στη μεταβλητή MySQL global log_bin_trust_function_creators %s

en: An error occurred while attempting to retrieve the MySQL global log_bin_trust_function_creators variable %s
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την προσπάθεια ανάκτησης της μεταβλητής MySQL global log_bin_trust_function_creators %s

en: Please check the error log for more details
el_GR: Ελέγξτε το αρχείο σφαλμάτων για περισσότερες λεπτομέρειες

en: Missing pages:
el_GR: Σελίδες που λείπουν:

en: Attempts by the browser to access some pages have returned a "not found (404)" error. This could mean that your .htaccess file has incorrect contents, is missing, or that your webserver is missing an equivalent mechanism.
el_GR: Οι προσπάθειες του προγράμματος περιήγησης για πρόσβαση σε ορισμένες σελίδες επέστρεψαν σφάλμα "δεν βρέθηκε (404)". Αυτό θα μπορούσε να σημαίνει ότι το αρχείο .htaccess έχει εσφαλμένα περιεχόμενα, ότι λείπει ή ότι ο διακομιστής ιστού σας δεν διαθέτει ισοδύναμο μηχανισμό.

en: Existing backups
el_GR: Υπάρχοντα αντίγραφα ασφαλείας

en: An error occurred while attempting to retrieve the routine SQL/DDL statement (%s %s)
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την προσπάθεια ανάκτησης της ρουτίνας της εντολής SQL / DDL (%s %s)

en: An error occurred while attempting to retrieve routine status (%s %s)
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την προσπάθεια ανάκτησης της κατάστασης ρουτίνας (%s %s)

en: An error occurred while attempting to check the support of stored routines creation (%s %s)
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την προσπάθεια ελέγχου τής υποστήριξης τής δημιουργίας αποθηκευμένων ρουτίνων (%s %s)

en: If you do not want to restore all your database tables, then choose some to exclude here.
el_GR: Αν δεν επιθυμείτε την επαναφορά όλων των πινάκων της βάσης δεδομένων σας, επιλέξτε εδώ κάποιους για να τους αποκλείσετε.

en: You should only proceed if you have checked and are confident (or willing to risk) that your plugins/themes/etc. are compatible with the new %s version.
el_GR: Θα πρέπει να προχωρήσετε μόνο εάν έχετε ελέγξει και είστε βέβαιοι (ή διατεθειμένοι να διακινδυνεύσετε) ότι τα πρόσθετα/θέματα/κλπ. είναι συμβατά με τη νέα έκδοση %s.

en: This is older than the server which you are now restoring onto (version %s).
el_GR: Αυτό είναι παλαιότερο από το διακομιστή στον οποίο τώρα κάνετε αποκατάσταση (έκδοση %s).

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
el_GR: Εν συντομία δεν είναι διαθέσιμη για προγραμματισμένη συντήρηση. Ελέγξτε πάλι σε ένα λεπτό.

en: Under Maintenance
el_GR: Υπό Συντήρηση

en: Show all backups...
el_GR: Εμφάνιση όλων των αντιγράφων ασφαλείας...

en: Show more backups...
el_GR: Εμφάνιση περισσότερων αντιγράφων ασφαλείας...

en: Expected parameter(s) missing.
el_GR: Αναμενόμενη(ες) παράμετρος(οι) που λείπει(ουν).

en: Default template
el_GR: Προεπιλεγμένο πρότυπο

en: Makes your site fast and efficient. It cleans the database, compresses images and caches pages for ultimate speed.
el_GR: Κάνει τον ιστότοπό σας γρήγορο και αποτελεσματικό. Καθαρίζει τη βάση δεδομένων, συμπιέζει εικόνες και αποθηκεύει σελίδες προσωρινής αποθήκευσης για μέγιστη ταχύτητα.

en: %d token | %d tokens
el_GR[0]: %d μονάδα
el_GR[1]: %d μονάδες

en: Each time your clone renews (weekly) it costs %s. You can shut this clone down at the following link:
el_GR: Κάθε φορά που ο κλώνος σας ανανεώνεται (εβδομαδιαία) κοστίζει %s. Μπορείτε να κλείσετε αυτόν τον κλώνο στον παρακάτω σύνδεσμο:

en: The Database connection has been closed and cannot be reopened.
el_GR: Η σύνδεση με τη Βάση Δεδομένων έχει κλείσει και δεν μπορεί να ξανανοίξει.

en: Unattached
el_GR: Ασύνδετο

en: Selected media has been deleted successfully.
el_GR: Τα επιλεγμένα πολυμέσα έχουν διαγραφεί με επιτυχία.

en: Failed to delete selected media.
el_GR: Η διαγραφή των επιλεγμένων πολυμέσων απέτυχε.

en: Media has been detached from post.
el_GR: Τα πολυμέσα έχουν αποσυνδεθεί από το άρθρο.

en: Failed to detach media.
el_GR: Αποτυχία απόσπασης πολυμέσων.

en: Media has been attached to post.
el_GR: Τα πολυμέσα έχουν επισυναφθεί στο άρθρο.

en: Failed to attach media.
el_GR: Αποτυχία σύνδεσης πολυμέσων.

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η σύνδεση στο σύστημα αρχείων. Επιβεβαιώστε τα στοιχεία εισόδου σας.

en: Use ctrl / cmd + press to select several items, or ctrl / cmd + shift + press to select all in between
el_GR: Χρησιμοποιήστε τα πλήκτρα ctrl / cmd + πατήστε για να επιλέξετε πολλά στοιχεία ή ctrl / cmd + shift + πατήστε για να επιλέξετε όλα

en: %s from now
el_GR: %s από τώρα

en: The backup archive files have been processed, but with some warnings. If all is well, then now press Restore again to proceed. Otherwise, cancel and correct any problems first.
el_GR: Τα αρχεία αντιγράφων ασφαλείας έχουν υποστεί επεξεργασία, αλλά υπάρχουν κάποιες προειδοποιήσεις. Αν όλα είναι εντάξει, πατήστε ξανά Επαναφορά για να συνεχίσετε. Σε αντίθετη περίπτωση, ακυρώστε τη διαδικασία και διορθώστε τυχόν προβλήματα πρώτα.

en: The backup archive files have been successfully processed. Now press Restore again to proceed.
el_GR: Έχει γίνει επεξεργασία των αρχείων των αντιγράφων ασφαλείας επιτυχώς. Τώρα πατήστε ξανά Επαναφορά για να συνεχίσετε.

en: You have not selected a restore path for your chosen backups
el_GR: Δεν έχετε επιλέξει μια διαδρομή επαναφοράς για τα αντίγραφα ασφαλείας που έχετε επιλέξει

en: Follow this link for help
el_GR: Ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο για βοήθεια

en: Connect to your %s
el_GR: Συνδεθείτε στο δικό σας %s

en: Please enter your %s password
el_GR: Εισαγάγετε τον κωδικό πρόσβασης %s σας

en: Please enter your %s email address
el_GR: Εισαγάγετε τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου %s σας

en: Back to other %s options
el_GR: Επιστροφή στις άλλες επιλογές %s

en: Start %s Subscription
el_GR: Έναρξη Συνδρομής %s

en: Start %s Trial
el_GR: Έναρξη Δοκιμής %s

en: Start a %s UpdraftVault Subscription
el_GR: Έναρξη Συνδρομής του UpdraftVault %s

en: Read more about %s here.
el_GR: Διαβάστε περισσότερα για το %s εδώ.

en: Connect to your %s account
el_GR: Συνδεθείτε στον %s λογαριασμό σας

en: Goes to the updraftplus.com checkout page
el_GR: Πηγαίνει στη σελίδα πληρωμής του updraftplus.com

en: Get %s here
el_GR: Αποκτήστε το %s εδώ

en: Deselect all backups
el_GR: Αποεπιλέξτε όλα τα αντίγραφα ασφαλείας

en: Select all backups
el_GR: Επιλέξτε όλα τα αντίγραφα ασφαλείας

en: Delete selected backups
el_GR: Διαγράψτε τα επιλεγμένα αντίγραφα ασφαλείας

en: Retain this many scheduled database backups
el_GR: Διατηρήστε τόσα προγραμματισμένα αντίγραφα ασφαλείας της βάσης δεδομένων

en: Retain this many scheduled file backups
el_GR: Διατηρήστε τόσα προγραμματισμένα αντίγραφα ασφαλείας αρχείων

en: Add an exclusion rule for %s
el_GR: Προσθέστε έναν κανόνα αποκλεισμού για το %s

en: Skipping table %s: already restored on a prior run; next table to restore: %s
el_GR: Παράλειψη πίνακα: %s έχει ήδη αποκατασταθεί σε προηγούμενη εκτέλεση, επόμενος πίνακας για επαναφορά: %s

en: Could not delete old path.
el_GR: Αδυναμία διαγραφής του παλαιού φακέλου.

en: Activity log
el_GR: Αρχείο καταγραφής δραστηριότητας

en: Cleaning
el_GR: Εκκαθάριση

en: Verifying
el_GR: Επιβεβαίωση

en: Restoration progress:
el_GR: Πρόοδος αποκατάστασης:

en: The restore operation has begun (%s). Do not close this page until it reports itself as having finished.
el_GR: Η λειτουργία επαναφοράς έχει ξεκινήσει (%s). Μην κλείσετε αυτήν τη σελίδα μέχρι να αναφερθεί το πέρας της διαδικασίας.

en: Restore error:
el_GR: Σφάλμα επαναφοράς:

en: Attempts by the browser to contact the website failed.
el_GR: Οι προσπάθειες του προγράμματος περιήγησης να επικοινωνήσει με τον ιστότοπο απέτυχαν.

en: Preparing backup files
el_GR: Προετοιμασία αρχείων αντίγραφου ασφαλείας

en: Downloading backup files if needed
el_GR: Λήψη αντιγράφων ασφαλείας εάν χρειάζεται

en: Begun
el_GR: Ξεκίνησε

en: Finished
el_GR: Ολοκληρώθηκε

en: Restoring %s1 files out of %s2
el_GR: Επαναφορά %s1 αρχείων από %s2

en: no recent activity; will offer resumption after: %d seconds
el_GR: καμία πρόσφατη δραστηριότητα, θα γίνει επανάληψη μετά από: %d δευτερόλεπτα

en: last activity: %d seconds ago
el_GR: τελευταία δραστηριότητα: %d δευτερόλεπτα πριν

en: 3. Restoration
el_GR: 3. Αποκατάσταση

en: 2. Verifications
el_GR: 2. Επαληθεύσεις

en: 1. Component selection
el_GR: 1. Επιλογή στοιχείων

en: Choose the components to restore:
el_GR: Επιλέξτε τα στοιχεία που θέλετε να επαναφέρετε:

en: UpdraftPlus Restoration
el_GR: Επαναφορά του UpdraftPlus

en: Unable to install %s. Make sure that the zip file is a valid %s file and a previous version of this %s does not exist. If you wish to overwrite an existing %s then you will have to manually delete it from the %s folder on the remote website and try uploading the file again.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση του %s. Βεβαιωθείτε ότι το αρχείο zip είναι έγκυρο αρχείο %s και ότι δεν υπάρχει προηγούμενη έκδοση του %s. Αν θέλετε να αντικαταστήσετε ένα υπάρχον %s τότε θα πρέπει να το διαγράψετε με μη αυτόματο τρόπο από το φάκελο %s στον απομακρυσμένο ιστότοπο και να προσπαθήσετε να φορτώσετε ξανά το αρχείο.

en: Unable to activate %s successfully. Make sure that this %s is compatible with your remote WordPress version. WordPress version currently installed in your remote website is %s.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η επιτυχής ενεργοποίηση του %s. Βεβαιωθείτε ότι αυτό το %s είναι συμβατό με την απομακρυσμένη έκδοση του WordPress. Η έκδοση WordPress που είναι εγκατεστημένη στον απομακρυσμένο ιστότοπό σας είναι %s.

en: Unable to connect to the filesystem
el_GR: Δεν είναι δυνατή η σύνδεση στο σύστημα αρχείων

en: No backup will be started. The creation of your clone should now begin, and your WordPress username and password will be displayed below when ready.
el_GR: Δεν θα ξεκινήσει δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας. Η δημιουργία του κλώνου σας θα πρέπει τώρα να ξεκινήσει και το όνομα χρήστη και ο κωδικός πρόσβασής σας στο WordPress θα εμφανίζονται παρακάτω όταν είναι έτοιμοι.

en: Found and replaced existing table foreign key constraints as the table prefix has changed.
el_GR: Βρέθηκαν και αντικαταστάθηκαν οι υπάρχοντες περιορισμοί του διαφορετικού κλειδιού πίνακα καθώς άλλαξε το πρόθεμα του πίνακα.

en: An empty WordPress install
el_GR: Μια άδεια εγκατάσταση του WordPress

en: credentials
el_GR: διαπιστευτήρια

en: This current site
el_GR: Τον ενεργό ιστότοπο

en: Clone:
el_GR: Κλώνος:

en: (%d archive(s) in set, total %s).
el_GR: (%d αρχεία(ο) στο σετ, σύνολο %s).

en: Connection to your %1$s account was successful. However, we were not able to register this site with %2$s, as there are no available %2$s licences on the account.
el_GR: Η σύνδεση στο λογαριασμό σας %1$s ήταν επιτυχής. Ωστόσο, δεν ήταν δυνατή η εγγραφή αυτού του ιστότοπου με %2$s, καθώς δεν υπάρχουν διαθέσιμες άδειες %2$s στο λογαριασμό.

en: No UpdraftCentral licences were available. Continuing to connect to account.
el_GR: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες άδειες UpdraftCentral. Συνέχιση σύνδεσης με λογαριασμό.

en: Try it - 1 month for $1!
el_GR: Δοκιμάσε το - 1 μήνα για $1!

en: Otherwise, you can try UpdraftVault for 1 month for only $1!
el_GR: Διαφορετικά, μπορείτε να δοκιμάσετε το UpdraftVault για 1 μήνα μόνο για $1!

en: If you have a valid Premium license, you get 1GB of storage included.
el_GR: Αν έχετε μια έγκυρη άδεια Premium, έχετε και 1GB αποθηκευτικού χώρου.

en: Try UpdraftVault for 1 month for only $1!
el_GR: Δοκιμάστε το UpdraftVault για 1 μήνα μόνο για $1!

en: Clone of %s
el_GR: Κλώνος του %s

en: HTML was detected in the response. You may have a security module on your webserver blocking the restoration operation.
el_GR: Αποκατάσταση σφάλματος: Ανιχνεύθηκε HTML στην απάντηση. Ενδέχεται να έχετε ένα security module στον διακομιστή ιστού που εμποδίζει τη λειτουργία αποκατάστασης.

en: Dismiss notice
el_GR: Απόρριψη ειδοποίησης

en: dismiss notice
el_GR: απόρριψη ειδοποίησης

en: go here to learn more
el_GR: πηγαίνετε εδώ για να μάθετε περισσότερα

en: Keep your database fast and efficient
el_GR: Διατηρήστε τη βάση δεδομένων σας γρήγορη και αποτελεσματική

en: Manage multiple WordPress sites from one central dashboard
el_GR: Διαχειριστείτε πολλαπλούς ιστότοπους WordPress από έναν κεντρικό πίνακα ελέγχου

en: More great plugins by the Updraft Team
el_GR: Περισσότερα πρόσθετα από την Ομάδα του Updraft

en: You can test upgrading your site on an instant copy using UpdraftClone credits
el_GR: Μπορείτε να δοκιμάσετε να αναβαθμίσετε τον ιστότοπό σας σε ένα στιγμιαίο αντίγραφο χρησιμοποιώντας τις μονάδες του UpdraftClone

en: You can test running your site on a different PHP (or WordPress) version using UpdraftClone credits.
el_GR: Μπορείτε να δοκιμάσετε να τρέχετε τον ιστότοπό σας με μια διαφορετική έκδοση PHP (ή WordPress) χρησιμοποιώντας τις μονάδες UpdraftClone.

en: Start Subscription
el_GR: Έναρξη Εγγραφής

en: Start Trial
el_GR: Έναρξη Δοκιμής

en: %s month %s trial
el_GR: %s μήνα %s δοκιμή

en: with the option of
el_GR: με την επιλογή του

en: The directory does not exist, and the attempt to create it failed
el_GR: Ο κατάλογος δεν υπάρχει και η προσπάθεια δημιουργίας του απέτυχε

en: You have requested saving to remote storage (%s), but without entering any settings for that storage.
el_GR: Ζητήσατε αποθήκευση σε απομακρυσμένο αποθηκευτικό χώρο (%s), αλλά χωρίς να εισαγάγετε ρυθμίσεις για αυτόν τον χώρο.

en: Learn more about UpdraftCentral
el_GR: Μάθετε περισσότερα σχετικά με το UpdraftCentral

en: Add this website to UpdraftCentral (remote, centralised control) - free for up to 5 sites.
el_GR: Προσθέστε αυτόν τον ιστότοπο στο UpdraftCentral (απομακρυσμένος κεντρικός έλεγχος) - δωρεάν για έως και 5 ιστότοπους.

en: Verifying one-time password...
el_GR: Επαλήθευση κωδικού πρόσβασης μιας φοράς...

en: Login successful; reloading information.
el_GR: Επιτυχής σύνδεση, επαναφόρτωση πληροφοριών.

en: Key created. Adding site to UpdraftCentral Cloud.
el_GR: Το κλειδί δημιουργήθηκε. Προσθήκη τοποθεσίας στο UpdraftCentral Cloud.

en: Connected. Requesting UpdraftCentral Key.
el_GR: Συνδεθήκατε. Γίνεται αναζήτηση του Κλειδιού του UpdraftCentral.

en: Error: Failed to initialise
el_GR: Σφάλμα: Απέτυχε η αρχικοποίηση

en: Already got space?
el_GR: Έχετε ήδη χώρο;

en: Need to get space?
el_GR: Χρειάζεστε να αποκτήσετε χώρο;

en: error - failed to upload file
el_GR: σφάλμα - απέτυχε η μεταφόρτωση αρχείου

en: error - failed to re-assemble chunks
el_GR: σφάλμα - αποτυχία να επανασύνδεσης των κομματιών

en: Error: Failed to upload
el_GR: Σφάλμα: Αποτυχία μεταφόρτωσης

en: error - failed to create and access the container
el_GR: σφάλμα - αποτυχία δημιουργίας και απόκτησης πρόσβασης στο κοντέινερ

en: authentication failed
el_GR: η ταυτοποίηση απέτυχε

en: Error: Failed to open local file
el_GR: Σφάλμα: Αποτυχία ανοίγματος τοπικού αρχείου

en: upload failed
el_GR: η μεταφόρτωση απέτυχε

en: login failure
el_GR: σφάλμα πρόσβασης

en: manages all your WordPress sites at once from one place
el_GR: διαχειρίζεται όλες τις τοποθεσίες WordPress σας από τη μία θέση

en: Many sites?
el_GR: Πολλοί ιστότοποι;

en: handles updates automatically as you want them
el_GR: χειρίζεται τις ενημερώσεις αυτόματα όπως τις θέλετε

en: Save time
el_GR: Κερδίστε χρόνο

en: backs up automatically when you update plugins, themes or core
el_GR: δημιουργεί αντίγραφα ασφαλείας αυτόματα όταν ενημερώνετε τα πρόσθετα, τα θέματα ή τον πυρήνα

en: Be safe
el_GR: Παραμείνετε ασφαλείς

en: Make updates easy with UpdraftPlus
el_GR: Κάνετε τις ενημερώσεις εύκολα με το UpdraftPlus

en: The higher the value, the more server resources are required to create the archive.
el_GR: Όσο μεγαλύτερη είναι η τιμή, τόσο περισσότεροι πόροι διακομιστή απαιτούνται για τη δημιουργία του αρχείου.

en: Incomplete
el_GR: Ατελής

en: The backup is being aborted for a repeated failure to progress.
el_GR: Το αντίγραφο ασφαλείας ακυρώνεται για επαναλαμβανόμενη αποτυχία προόδου.

en: Allows you to only backup changes to your files (such as a new image) that have been made to your site since the last backup.
el_GR: Σας επιτρέπει να δημιουργείτε αντίγραφα ασφαλείας μόνο στις αλλαγές στα αρχεία σας (όπως η προσθήκη μιας νέας εικόνας) που έχουν γίνει στον ιστότοπό σας από την τελευταία δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας.

en: Follow this link to the installation instructions (particularly step 1).
el_GR: Ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο στις οδηγίες εγκατάστασης (ιδιαίτερα το βήμα 1).

en: You successfully purchased UpdraftPremium.
el_GR: Αγοράσατε με επιτυχία το UpdraftPremium.

en: Goes to updraftplus.com checkout page
el_GR: Πηγαίνει στο updraftplus.com σελίδα Ολοκλήρωση αγοράς

en: Your WordPress install has old directories from its state before you restored/migrated (technical information: these are suffixed with -old).
el_GR: Η εγκατάστασή της WordPress σας έχει παλιούς καταλόγους από την κατάστασή της πριν αποκατασταθεί / μετεγκατασταθεί (τεχνικές πληροφορίες: αυτές έχουν επισημανθεί με το πρόθεμα -old).

en: The setting %s is turned on in your PHP settings. It is deprecated, causes encryption to malfunction, and should be turned off.
el_GR: Η ρύθμιση %s είναι ενεργοποιημένη στις ρυθμίσεις PHP. Είναι απαρχαιωμένη, προκαλεί δυσλειτουργία της κρυπτογράφησης και πρέπει να απενεργοποιηθεί.

en: Unzip progress: %d out of %d files
el_GR: Πρόοδος Αποσυμπίεσης: %d από %d αρχεία

en: No suitable backup set (that already contains a full backup of all the requested file component types) was found, to add increments to. Aborting this backup.
el_GR: Δεν βρέθηκε κατάλληλο σετ δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας (που περιέχει ήδη ένα πλήρες αντίγραφο ασφαλείας όλων των απαιτούμενων τύπων αρχείων), για να προστεθούν τα νέα αρχεία. Απόρριψη της δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας.

en: File backup options
el_GR: Επιλογές λήψης αντιγράφων ασφαλείας αρχείων

en: This backup set contains incremental backups of your files; please select the time you wish to restore your files to
el_GR: Αυτό το σετ δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας περιέχει πρόσθετα αντίγραφα ασφαλείας των αρχείων σας. επιλέξτε το ακριβές χρονολογικό σημείο που θέλετε να επαναφέρετε τα αρχεία σας

en: Could not copy file.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η αντιγραφή αρχείου.

en: Could not extract file from archive.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η εξαγωγή στοιχείων από το αρχείο.

en: Could not create directory.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία καταλόγου.

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η αντιγραφή αρχείων. Μπορεί να έχετε εξαντλήσει το χώρο στο δίσκο.

en: Could not retrieve file from archive.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η ανάκτηση των στοιχείων από το αρχείο.

en: Incompatible Archive.
el_GR: Μη Συμβατό Αρχείο.

en: Could not access filesystem.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η πρόσβαση στο σύστημα αρχείων.

en: Incremental backups
el_GR: Πρόσθετα αντίγραφα ασφαλείας

en: Perform a backup
el_GR: Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας

en: Add changed files (incremental backup) ...
el_GR: Προσθήκη αλλαγμένων αρχείων (incremental backup)...

en: to take incremental backups
el_GR: για τη λήψη πρόσθετων αντιγράφων ασφαλείας

en: Find out more about incremental backups here.
el_GR: Μάθετε περισσότερα σχετικά με τα πρόσθετα αντίγραφα ασφαλείας εδώ.

en: Incremental backups are a feature of %s (upgrade by following this link).
el_GR: Τα πρόσθετα αντίγραφα ασφαλείας είναι ένα χαρακτηριστικό του %s (κάντε αναβάθμιση ακολουθώντας αυτόν τον σύνδεσμο).

en: Take an incremental backup
el_GR: Δημιουργήστε ένα πρόσθετο αντίγραφο ασφαλείας

en: Take a new backup
el_GR: Δημιουργήστε ένα νέο αντίγραφο ασφαλείας

en: Restore files from
el_GR: Αποκατάσταση αρχείων από

en: Clone region:
el_GR: Περιοχή κλώνου:

en: Read more about Easy Updates Manager
el_GR: Διαβάστε περισσότερα για το Easy Updates Manager

en: You can find out more about clone keys here.
el_GR: Μπορείτε να μάθετε περισσότερα σχετικά με τα κλειδιά των κλώνων εδώ.

en: Or, use an UpdraftClone key
el_GR: Ή χρησιμοποιήστε ένα κλειδί του UpdraftClone

en: Ask WordPress to automatically update UpdraftPlus when it finds an available update.
el_GR: Ρυθμίστε τη WordPress ώστε να ενημερώνει αυτόματα το UpdraftPlus όταν εντοπίσει μια διαθέσιμη ενημερωμένη έκδοση.

en: Automatic updates
el_GR: Αυτόματη ενημέρωση

en: Confirm change
el_GR: Επιβεβαιώστε την αλλαγή

en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: Add an exclusion rule
el_GR: Προσθέστε έναν κανόνα αποκλεισμού

en: Type a file prefix
el_GR: Πληκτρολογήστε ένα πρόθεμα αρχείου

en: All files beginning with these characters
el_GR: Όλα τα αρχεία αρχίζουν με αυτούς τους χαρακτήρες

en: Type an extension like zip
el_GR: Πληκτρολογήστε μια επέκταση όπως το zip

en: Select a file/folder which you would like to exclude
el_GR: Επιλέξτε ένα αρχείο/φάκελο που θέλετε να εξαιρέσετε

en: All files beginning with given characters
el_GR: Όλα τα αρχεία ξεκινούν με συγκεκριμένους χαρακτήρες

en: All files with this extension
el_GR: Όλα τα αρχεία με αυτήν την επέκταση

en: File/directory
el_GR: Αρχείο/κατάλογος

en: Select a way to exclude files or directories from the backup
el_GR: Επιλέξτε έναν τρόπο εξαίρεσης αρχείων ή καταλόγων από το αντίγραφο ασφαλείας

en: Exclude files/directories
el_GR: Εξαίρεση αρχείων/καταλόγων

en: Found SET NAMES %s, but changing to %s as suggested by WPDB::determine_charset().
el_GR: Βρέθηκαν τα SET NAMES %s, αλλά θα αλλάξουν σε %s όπως προτείνεται από το WPDB::determine_charset().

en: Your database user does not have permission to drop tables
el_GR: Ο χρήστης της βάσης δεδομένων δεν έχει άδεια να διαγράψει πίνακες

en: To read FAQs/documentation about UpdraftClone, go here.
el_GR: Για να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις/την τεκμηρίωση σχετικά με το UpdraftClone κάντε κλικ εδώ.

en: your UpdraftPlus.com account
el_GR: ο UpdraftPlus.com λογαριασμός σας

en: You can check the progress here or in %s
el_GR: Μπορείτε να ελέγξετε την πρόοδο εδώ ή στο %s

en: Your UpdraftClone is still setting up.
el_GR: Το UpdraftClone σας εξακολουθεί να εγκαθίσταται.

en: %s archives remain
el_GR: %s από τα αρχεία παραμένουν

en: The site data has all been received, and its import has begun.
el_GR: Όλα τα δεδομένα ιστότοπου έχουν ληφθεί και η εισαγωγή τους έχει αρχίσει.

en: The sending of the site data has begun. So far %s data archives totalling %s have been received
el_GR: Η αποστολή των δεδομένων ιστότοπου έχει αρχίσει. Μέχρι στιγμής έχουν ληφθεί %s αρχεία δεδομένων και συνολικά %s

en: WordPress installed; now awaiting the site data to be sent.
el_GR: Η WordPress είναι εγκατεστημένη, τώρα περιμένετε να σταλούν τα δεδομένα του ιστοτόπου σας.

en: Clone ready
el_GR: Ο κλώνος είναι έτοιμος

en: Site data has been deployed
el_GR: Τα δεδομένα ιστότοπου έχουν αναπτυχθεί

en: Deploying site data
el_GR: Ανάπτυξη δεδομένων ιστότοπου

en: Site data received
el_GR: Έγινε λήψη των δεδομένων του ιστότοπου

en: Receiving site data
el_GR: Λήψη δεδομένων ιστότοπου

en: WordPress installed
el_GR: Το WordPress εγκαταστάθηκε

en: Your clone has started, network information is not yet available but will be displayed here and at your updraftplus.com account once it is ready.
el_GR: Ο κλώνος σας έχει ξεκινήσει, οι πληροφορίες δικτύου δεν είναι ακόμα διαθέσιμες, αλλά θα εμφανιστούν εδώ και στο λογαριασμό σας στο updraftplus.com μόλις είναι έτοιμες.

en: Exclude these from
el_GR: Εξαίρεση αυτών από

en: Ask WordPress to update UpdraftPlus automatically when an update is available
el_GR: Ρυθμίστε τη WordPress ώστε να ενημερώνει το UpdraftPlus αυτόματα όταν υπάρχει διαθέσιμη ενημερωμένη έκδοση.

en: UpdraftClone key is required.
el_GR: Απαιτείται κλειδί του UpdraftClone.

en: The exclusion rule which you are trying to add already exists
el_GR: Ο κανόνας εξαίρεσης που προσπαθείτε να προσθέσετε υπάρχει ήδη

en: Please enter a valid file name prefix
el_GR: Εισαγάγετε ένα έγκυρο πρόθεμα ονόματος αρχείου

en: Please enter characters that begin the filename which you would like to exclude
el_GR: Εισαγάγετε τους χαρακτήρες με τους οποίους αρχίζει το όνομα αρχείου που θέλετε να εξαιρέσετε

en: Please enter a valid file extension
el_GR: Εισαγάγετε μια έγκυρη επέκταση αρχείου

en: Please enter a file extension, like zip
el_GR: Καταχωρίστε μια επέκταση αρχείου, όπως το zip

en: Please select a file/folder which you would like to exclude
el_GR: Επιλέξτε ένα αρχείο/φάκελο που θέλετε να εξαιρέσετε

en: Are you sure you want to remove this exclusion rule?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να καταργήσετε αυτόν τον κανόνα εξαίρεσης;

en: The preparation of the clone data has been aborted.
el_GR: Η παρασκευή των δεδομένων του κλώνου έχει διακοπεί.

en: log results to console
el_GR: αποτελέσματα καταγραφής στην κονσόλα

en: I accept the UpdraftClone terms and conditions
el_GR: Δέχομαι τους όρους και τις προϋποθέσεις του UpdraftClone

en: Not got an account? Get one by buying some tokens here.
el_GR: Δεν έχετε λογαριασμός; Αποκτήστε αγοράζοντας μερικές μονάδες χρήσης εδώ.

en: To create a temporary clone you need: 1) credit in your account and 2) to connect to your account, below.
el_GR: Για να δημιουργήσετε έναν προσωρινό κλώνο χρειάζεστε: 1) πίστωση στον λογαριασμό σας και 2) για να συνδεθείτε στο λογαριασμό σας, παρακάτω.

en: To create a temporary clone you need credit in your account.
el_GR: Για να δημιουργήσετε έναν προσωρινό κλώνο χρειάζεστε πίστωση στο λογαριασμό σας.

en: If you want, test upgrading to a different PHP or WP version.
el_GR: Εάν θέλετε, δοκιμάστε να κάνετε αναβάθμιση σε διαφορετική έκδοση PHP ή WP.

en: Flexible
el_GR: Ευέλικτο

en: Takes just the time needed to create a backup and send it.
el_GR: Χρειάζεται μόνο ο χρόνος που απαιτείται για να δημιουργηθεί ένα αντίγραφο ασφαλείας και να σταλεί.

en: Fast
el_GR: Γρήγορο

en: One VPS (Virtual Private Server) per clone, shared with nobody.
el_GR: Ένα VPS (Virtual Private Server) ανά κλώνο, που δεν μοιράζεται με κανέναν.

en: Secure
el_GR: Ασφαλές

en: Runs on capacity from a leading cloud computing provider.
el_GR: Λειτουργεί με υποδομές χωρητικότητας από έναν κορυφαίο πάροχο υπολογιστικών υπηρεσιών στο σύννεφο.

en: Reliable
el_GR: Αξιόπιστο

en: Press the buttons... UpdraftClone does the work.
el_GR: Πατήστε τα κουμπιά ... Το UpdraftClone κάνει τη δουλειά.

en: Easy
el_GR: Εύκολο

en: You can buy UpdraftClone tokens from our shop, here.
el_GR: Μπορείτε να αγοράσετε μονάδες χρήσης του UpdraftClone από το κατάστημά μας εδώ.

en: Read FAQs here.
el_GR: Διαβάστε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ.

en: A temporary clone is an instant copy of this website, running on our servers. Rather than test things on your live site, you can UpdraftClone it, and then throw away your clone when done.
el_GR: Ένας προσωρινός κλώνος είναι ένα στιγμιαίο αντίγραφο αυτού του ιστότοπου, που τρέχει στους διακομιστές μας. Μην κάνετε δοκιμές στο ιστότοπό σας. Φτιάξτε έναν κλώνο στο UpdraftClone και πετάξτε τον όταν τελειώσετε τις δοκιμές.

en: Create a temporary clone on our servers (UpdraftClone)
el_GR: Ή δημιουργήστε έναν προσωρινό κλώνο στους διακομιστές μας (UpdraftClone)

en: Migrate (create a copy of a site on hosting you control)
el_GR: Μετεγκατάσταση (δημιουργήστε ένα αντίγραφο ενός ιστότοπου σε διακομιστή που κατέχετε)

en: Select All
el_GR: Επιλογή Όλων

en: Reset tour
el_GR: Επαναφορά περιήγησης

en: Press this button to take a tour of the plugin.
el_GR: Πατήστε αυτό το κουμπί για να κάνετε μια περιήγηση στο πρόσθετο.

en: failed to upload file to %s (see log file for more)
el_GR: απέτυχε η μεταφόρτωση του αρχείου στο %s (δείτε το αρχείο καταγραφής για περισσότερα)

en: error: %s (see log file for more)
el_GR: σφάλμα: %s (ανατρέξτε στο αρχείο καταγραφής για περισσότερα)

en: Closing 1st October 2018
el_GR: Σταματά την 1η Οκτωβρίου 2018

en: Take Tour
el_GR: Κάντε Περιήγηση

en: Log in here to enable all the features you have access to.
el_GR: Συνδεθείτε εδώ για να ενεργοποιήσετε όλες τις λειτουργίες στις οποίες έχετε πρόσβαση.

en: Connect to updraftplus.com
el_GR: Συνδεθείτε στο updraftplus.com

en: Thank you for taking the tour. You are now all set to use UpdraftPlus!
el_GR: Σας ευχαριστούμε που κάνετε την περιήγηση. Τώρα είστε έτοιμοι να χρησιμοποιήσετε το UpdraftPlus!

[ctx: Translators: UpdraftVault is a product name and should not be translated.]
en: To get started with UpdraftVault, select one of the options below:
el_GR: Για να ξεκινήσετε να χρησιμοποιείτε το UpdraftVault, επιλέξτε ένα από τα παρακάτω:

en: Finish
el_GR: Ολοκλήρωση

en: UpdraftPlus Premium has many more exciting features!
el_GR: Το UpdraftPlus Premium έχει κι άλλα πολλά συναρπαστικά χαρακτηριστικά!

en: UpdraftPlus Premium and addons
el_GR: UpdraftPlus Premium και πρόσθετα

en: Thank you for taking the tour.
el_GR: Σας ευχαριστούμε που κάνετε την περιήγηση.

en: Do you have a few more WordPress sites you want to backup? If yes you can save hours by controlling all your backups in one place from UpdraftCentral.
el_GR: Έχετε μερικές ακόμη ιστοσελίδες της WordPress που θέλετε να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας; Εάν ναι, μπορείτε να εξοικονομήσετε ώρες ελέγχοντας όλα τα αντίγραφα ασφαλείας σε ένα σημείο από το UpdraftCentral.

en: Control all your backups in one place
el_GR: Ελέγξτε όλα τα αντίγραφα ασφαλείας από ένα μέρος

en: Congratulations, your settings have successfully been saved.
el_GR: Συγχαρητήρια, οι ρυθμίσεις σας αποθηκεύτηκαν με επιτυχία.

en: Press here to save your settings.
el_GR: Πατήστε εδώ για να αποθηκεύσετε τις ρυθμίσεις σας.

en: Save
el_GR: Αποθήκευση

en: Look through the other settings here, making any changes you’d like.
el_GR: Ανατρέξτε στις άλλες ρυθμίσεις εδώ κάνοντας οποιεσδήποτε αλλαγές θέλετε.

en: More settings
el_GR: Περισσότερες ρυθμίσεις

en: Find out more here.
el_GR: Ανακαλύψτε περισσότερα εδώ.

en: UpdraftVault is our remote storage which works seamlessly with UpdraftPlus.
el_GR: Το UpdraftVault είναι το απομακρυσμένο σημείο αποθήκευσης που λειτουργεί άψογα με το UpdraftPlus.

en: Try UpdraftVault!
el_GR: Δοκιμάστε το UpdraftVault!

en: Now select a remote storage destination to protect against server-wide threats. If not, your backups remain on the same server as your site.
el_GR: Τώρα επιλέξτε έναν απομακρυσμένο προορισμό αποθήκευσης για προστασία από απειλές σε επίπεδο διακομιστή. Εάν δεν επιλέξετε, τα αντίγραφα ασφαλείας παραμένουν στον ίδιο διακομιστή με τον ιστότοπό σας.

en: Choose the schedule that you want your backups to run on.
el_GR: Επιλέξτε το χρονοδιάγραμμα στο οποίο θέλετε να εκτελούνται τα αντίγραφα ασφαλείας.

en: Choose your backup schedule
el_GR: Επιλέξτε το χρονοδιάγραμμα δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας

en: Congratulations! Your first backup is running.
el_GR: Συγχαρητήρια! Το πρώτο σας αντίγραφο ασφαλείας εκτελείται.

en: Go to settings
el_GR: Πηγαίνετε στις ρυθμίσεις

[ctx: Translators: %s is a bold tag.]
en: But to avoid server-wide threats backup regularly to remote cloud storage in %s settings %s
el_GR: Αλλά για να αποφύγετε την πιθανότητα κακόβουλων ενεργειών στο διακομιστή σας κρατήστε στα αντίγραφα ασφαλείας σε σημείο απομακρυσμένης αποθήκευσης στο σύννεφο στις %s ρυθμίσεις %s

en: Press here to run a manual backup.
el_GR: Πατήστε εδώ για να δημιουργήσετε ένα αντίγραφο ασφαλείας.

en: Creating your first backup
el_GR: Δημιουργία του πρώτου σας αντιγράφου ασφαλείας

en: Select what you want to backup
el_GR: Επιλέξτε ποια στοιχεία θα συμπεριληφθούν στο αντίγραφο ασφαλείας

en: Manual backup options
el_GR: Επιλογές χειροκίνητης δημιουργίας αντιγράφων

[ctx: updraftplus]
en: To make a simple backup to your server, press this button. Or to setup regular backups and remote storage, go to %s settings %s
el_GR: Για να δημιουργήσετε ένα απλό αντίγραφο ασφαλείας στο διακομιστή σας, πατήστε αυτό το κουμπί. Ή για να ρυθμίσετε τακτικά αντίγραφα ασφαλείας και απομακρυσμένη αποθήκευση, μεταβείτε στις %s ρυθμίσεις %s

en: Your first backup
el_GR: Το πρώτο σας αντίγραφο ασφαλείας

en: Press here to start!
el_GR: Πατήστε εδώ για να ξεκινήσετε!

en: the world’s most trusted backup plugin!
el_GR: το πιο αξιόπιστο αντίγραφο ασφαλείας στον κόσμο!

en: Welcome to UpdraftPlus
el_GR: Καλωσορίσατε στο UpdraftPlus

en: UpdraftPlus settings
el_GR: Ρυθμίσεις του UpdraftPlus

en: End tour
el_GR: Τέλος περιήγησης

en: Skip this step
el_GR: Παραλείψτε αυτό το βήμα

en: Back
el_GR: Πίσω

en: Manage your clones
el_GR: Διαχειριστείτε τους κλώνους σας

en: Your clone will renew on:
el_GR: Ο κλώνος σας θα ανανεωθεί στις:

en: Unable to get renew date
el_GR: Δεν είναι δυνατή η λήψη ημερομηνίας ανανέωσης

en: Dashboard:
el_GR: Πίνακας ελέγχου:

en: Front page:
el_GR: Αρχική σελίδα:

en: Your clone has started and will be available at the following URLs once it is ready.
el_GR: Ο κλώνος σας έχει ξεκινήσει και θα είναι διαθέσιμος στις ακόλουθες διευθύνσεις URL μόλις είναι έτοιμος.

en: manage
el_GR: διαχείριση

en: Current clones
el_GR: Τρέχοντες κλώνοι

en: You can buy more temporary clone tokens here.
el_GR: Μπορείτε να αγοράσετε περισσότερες προσωρινές μονάδες χρήσης για τους κλώνους σας εδώ.

en: Your clone will now deploy this data to re-create your site.
el_GR: Ο κλώνος σας θα αναπτύξει τώρα αυτά τα δεδομένα για να δημιουργήσει εκ νέου τον ιστότοπό σας.

en: Forbid non-administrators to login to WordPress on your clone
el_GR: Απαγορεύστε στους μη διαχειριστές να συνδεθούν στον WordPress κλώνο σας

en: The %s endpoint is scheduled to shut down on the 1st October 2018. You will need to switch to a different end-point and migrate your data before that date. %sPlease see this article for more information%s
el_GR: Το τελικό σημείο %s προγραμματίζεται να τερματιστεί την 1η Οκτωβρίου 2018. Θα χρειαστεί να μεταβείτε σε διαφορετικό τελικό σημείο και να μεταφέρετε τα δεδομένα σας πριν από αυτήν την ημερομηνία. %sΠαρακαλούμε δείτε αυτό το άρθρο για περισσότερες πληροφορίες%s

en: The clone has been provisioned, and its data has been sent to it. Once the clone has finished deploying it, you will receive an email.
el_GR: Ο κλώνος έχει τροφοδοτηθεί και τα δεδομένα έχουν σταλεί σε αυτόν. Μόλις ολοκληρωθεί η ανάπτυξη του κλώνου, θα λάβετε ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: The backup was aborted
el_GR: Η λήψη αντιγράφου ασφαλείας ακυρώθηκε

en: WooCommerce plugins
el_GR: Πρόσθετα του WooCommerce

en: Temporary clones of WordPress subdomain multisite installations are not yet supported. See our documentation on how to carry out a normal migration here
el_GR: Δεν υποστηρίζονται ακόμη προσωρινοί κλώνοι των εγκαταστάσεων WordPress multisite. Δείτε την τεκμηρίωσή μας σχετικά με τον τρόπο πραγματοποίησης μιας κανονικής μετανάστευσης εδώ.

en: Premium / Find out more
el_GR: Premium / Δείτε περισσότερα εδώ

en: Other great plugins
el_GR: Άλλα εξαιρετικά πρόσθετα

en: Remote storage: %s
el_GR: Απομακρυσμένος χώρος αποθήκευσης: %s

en: Failed: We were not able to place a file in that directory - please check your credentials.
el_GR: Αποτυχία: Δεν μπορέσαμε να τοποθετήσουμε ένα αρχείο σε αυτόν το φάκελο - παρακαλώ ελέγξτε τα διαπιστευτήριά σας.

en: Failed to download
el_GR: Αποτυχία μεταφόρτωσης

en: Failed to download %s
el_GR: Αποτυχία μεταφόρτωσης του %s

en: This storage method does not allow downloading
el_GR: Αυτή η μέθοδος αποθήκευσης δεν επιτρέπει τη λήψη

en: failed to list files
el_GR: αποτυχία δημιουργίας της λίστας αρχείων

en: Failed to upload %s
el_GR: Αποτυχία ανεβάσματος του %s

en: You can find your temporary clone information in your updraftplus.com account here.
el_GR: Μπορείτε να βρείτε τις προσωρινές σας πληροφορίες για τους κλώνους σας στον λογαριασμό σαςα του updraftplus.com εδώ.

en: Choose a default for each table
el_GR: Επιλέξτε μια προεπιλογή για κάθε πίνακα

en: Sending files to remote site
el_GR: Αποστολή αρχείων σε απομακρυσμένη τοποθεσία

en: Clone server being provisioned and booted (can take several minutes)
el_GR: Ο διακομιστής κλωνοποίησης ρυθμίζεται και εκκινείται (μπορεί να διαρκέσει αρκετά λεπτά)

en: Backup / Restore
el_GR: Λήψη αντιγράφου ασφαλείας / Επαναφορά

en: Warning: you have selected a lower version than your currently installed version. This may fail if you have components that are incompatible with earlier versions.
el_GR: Προειδοποίηση: έχετε επιλέξει μια χαμηλότερη έκδοση από την τρέχουσα έκδοση. Η διαδικασία μπορεί να αποτύχει αν υπάρχουν στοιχεία που δεν είναι συμβατά με προηγούμενες εκδόσεις.

en: Backup
el_GR: Λήψη αντιγράφου ασφαλείας

en: More information here.
el_GR: Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

en: Requested character set (%s) is not present - changing to %s.
el_GR: Το απαιτούμενο σύνολο χαρακτήρων (%s) δεν υπάρχει - θα αλλαχτεί σε %s.

en: Allow only administrators to log in
el_GR: Να επιτρέπεται μόνο οι διαχειριστές να συνδεθούν

en: You can forbid non-admins logins to this cloned site by checking the checkbox below
el_GR: Μπορείτε να απαγορεύσετε την είσοδο μη διαχειριστών σε αυτόν τον κλωνοποιημένο ιστότοπο, τσεκάροντας το παρακάτω πλαίσιο ελέγχου

en: UpdraftPlus temporary clone user login settings:
el_GR: Ρυθμίσεις του UpdraftPlus για τη σύνδεση χρήστη στον προσωρινό κλώνο:

en: Welcome to your UpdraftClone (temporary clone)
el_GR: Καλώς ήρθατε στον προσωρινό σας κλώνο στο UpdraftPlus

en: Refresh connection
el_GR: Ανανέωση σύνδεσης

en: Existing keys
el_GR: Υπάρχοντα κλειδιά

en: No keys to allow remote sites to send backup data here have yet been created.
el_GR: Δεν έχουν δημιουργηθεί ακόμη κλειδιά για την αποστολή δεδομένων αντιγράφων ασφαλείας απομακρυσμένων τοποθεσιών εδώ.

en: No receiving sites have yet been added.
el_GR: Δεν έχουν ακόμη προστεθεί σελίδες λήψεως.

en: It is for sending backups to the following site:
el_GR: Είναι για την αποστολή αντιγράφων ασφαλείας στην ακόλουθη ιστοσελίδα:

en: The key was successfully added.
el_GR: Το κλειδί προστέθηκε επιτυχώς.

en: The entered key does not belong to a remote site (it belongs to this one).
el_GR: Το κλειδί που καταχωρήθηκε δεν ανήκει σε μια απομακρυσμένη τοποθεσία (ανήκει σε αυτή εδώ).

en: The entered key was corrupt - please try again.
el_GR: Το κλειδί που καταχωρήθηκε ήταν κατεστραμμένο - παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: The entered key was the wrong length - please try again.
el_GR: Το κλειδί που καταχωρήθηκε έχει λανθασμένο μήκος - παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: key
el_GR: κλειδί

en: You must copy and paste this key on the sending site now - it cannot be shown again.
el_GR: Πρέπει να αντιγράψετε και να επικολλήσετε αυτό το κλειδί στην τοποθεσία αποστολής τώρα - δεν θα εμφανιστεί ξανά.

en: A key with this name already exists; you must use a unique name.
el_GR: Μια καταχώρηση με αυτό το όνομα υπάρχει ήδη, θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε ένα μοναδικό όνομα.

en: Also send this backup to the active remote storage locations
el_GR: Επίσης στείλετε αυτό το αντίγραφο ασφαλείας στις ενεργές τοποθεσίες απομακρυσμένης αποθήκευσης

en: For longer help, including screenshots, follow this link.
el_GR: Για μεγαλύτερη βοήθεια, καθώς και στιγμιότυπα οθόνης, ακολουθήστε αυτό το σύνδεσμο.

en: If sending directly from site to site does not work for you, then there are three other methods - please try one of these instead.
el_GR: Αν η αποστολή απευθείας από ιστοσελίδα σε ιστοσελίδα δεν λειτουργεί για σας, τότε υπάρχουν άλλες τρεις μέθοδοι - δοκιμάστε μια από αυτές τα αντ' αυτού.

en: The site URL you are sending to (%s) looks like a local development website. If you are sending from an external network, it is likely that a firewall will be blocking this.
el_GR: Η διεύθυνση της ιστοσελίδας που κάνετε αποστολή (%s) μοιάζει με μια τοπική ιστοσελίδα ανάπτυξης. Εάν θέλετε να κάνετε αποστολή από ένα εξωτερικό δίκτυο, είναι πιθανό ότι ένα τείχος προστασίας θα μπλοκάρει αυτή τη διαδικασία.

en: site not found
el_GR: η ιστοσελίδα δεν βρέθηκε

en: Backup data will be sent to:
el_GR: Τα δεδομένα του αντιγράφου ασφαλείας θα σταλούν στο:

en: The creation of your data for creating the clone should now begin.
el_GR: Πρόκειται να ξεκινήσει η δημιουργία των δεδομένων σας για τη δημιουργία του κλώνου.

en: Only allow this backup to be deleted manually (i.e. keep it even if retention limits are hit).
el_GR: Καταστήστε αυτό το αντίγραφο ασφαλείας να μπορεί να διαγραφεί με μη αυτόματο τρόπο (δηλαδή διατηρήστε το ακόμα και αν ξεπεραστούν τα όρια διατήρησης).

en: Migrate / Clone
el_GR: Κλωνοποίηση / Μετανάστευση

en: Every hour
el_GR: Κάθε ώρα

en: Processing
el_GR: Επεξεργασία

en: Connect to UpdraftCentral Cloud
el_GR: Σύνδεση στο UpdraftCentral Cloud

en: UpdraftPlus.Com account terms and policies
el_GR: Όροι και πολιτικές του λογαριασμού UpdraftPlus.Com

en: I consent to %s
el_GR: Συναινώ στο %s

en: Login or register with this email address
el_GR: Συνδεθείτε ή εγγραφείτε με αυτή τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: If not, then choose your details and a new account will be registered.
el_GR: Εάν όχι, επιλέξτε τα στοιχεία σας και θα δημιουργηθεί ένας νέος λογαριασμός.

en: If you already have an updraftplus.com account, then enter the details below.
el_GR: Αν έχετε ήδη λογαριασμό στο updraftplus.com, εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία.

en: Add this website to your UpdraftCentral Cloud dashboard at updraftplus.com.
el_GR: Προσθέστε αυτή την ιστοσελίδα στον πίνακα ελέγχου του UpdraftCentral Cloud στο updraftplus.com.

en: Login or register for UpdraftCentral Cloud
el_GR: Σύνδεση ή εγγραφή στο UpdraftCentral Cloud

en: Go here to connect it.
el_GR: Πηγαίνετε εδώ για να συνδεθείτε.

en: Or if you prefer to self-host, then you can get the self-hosted version here.
el_GR: Ή αν προτιμάτε να φιλοξενία σε δικό σας server, τότε μπορείτε να πάρετε την έκδοση το δικό σας server εδώ.

en: Connect this site to UpdraftCentral Cloud
el_GR: Συνδέστε αυτόν τον ιστότοπο στο UpdraftCentral Cloud

en: If you have a few sites, it'll save hours. It's free to use or try up to 5 sites.
el_GR: Αν έχετε μερικούς ιστότοπους, αυτό θα σας εξοικονομήσει χρόνο. Η χρήση είναι δωρεάν ή η δοκιμή έως μέχρι 5 ιστότοπους.

en: Backup, update and manage all your WordPress sites from one dashboard
el_GR: Δημιουργήστε αντίγραφα ασφαλείας, ενημερώστε και διαχειριστείτε όλους τους ιστότοπους WordPress από έναν πίνακα ελέγχου

en: this privacy policy
el_GR: αυτή την πολιτική απορρήτου

en: Please read %s for use of our %s authorization app (none of your backup data is sent to us).
el_GR: Διαβάστε το %s για χρήση της εφαρμογής εξουσιοδότησης %s (κανένα από τα δεδομένα αντιγράφων ασφαλείας δεν αποστέλλεται σε εμάς).

en: An error has occurred while processing your request. The server might be busy or you have lost your connection to the internet at the time of the request. Please try again later.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επεξεργασία του αιτήματός σας. Ο διακομιστής μπορεί να είναι απασχολημένος ή χάθηκε η σύνδεσή σας στο διαδίκτυο τη στιγμή της αίτησης. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα.

en: Without it, encryption will be a lot slower.
el_GR: Χωρίς αυτό, η κρυπτογράφηση θα είναι πολύ πιο αργή.

en: Your web-server does not have the %s module installed.
el_GR: Ο εξυπηρετητής σας δεν έχει εγκατεστημένο το πρόσθετο %s.

en: Create clone
el_GR: Δημιουργία κλώνου

en: Available temporary clone tokens:
el_GR: Διαθέσιμες μονάδες χρήσης προσωρινών κλώνων:

en: A version of UpdraftPlus is already installed. WordPress will only allow you to install your new version after first de-installing the existing one. That is safe - all your settings and backups will be retained. So, go to the "Plugins" page, de-activate and de-install UpdraftPlus, and then try again.
el_GR: Μια έκδοση του UpdraftPlus είναι ήδη εγκατεστημένη. Η WordPress θα σας επιτρέψει να εγκαταστήσετε τη νέα έκδοση μόνο αφού πρώτα απεγκαταστήσετε την υπάρχουσα. Αυτή είναι η ασφαλέστερη διαδικασία - ενώ όλες οι ρυθμίσεις και τα αντίγραφα ασφαλείας θα διατηρηθούν. Έτσι, μεταβείτε στη σελίδα "Πρόσθετα", απενεργοποιήστε και απεγκαταστήστε το UpdraftPlus και στη συνέχεια δοκιμάστε ξανά.

en: (current version)
el_GR: (τρέχουσα έκδοση)

en: The file %s has a "byte order mark" (BOM) at its beginning. | The files %s have a "byte order mark" (BOM) at their beginning.
el_GR[0]: Το αρχείο %s έχει ένα "byte order mark" (BOM) στην αρχή του.
el_GR[1]: Τα αρχεία %s έχουν ένα "byte order mark" (BOM) στην αρχή του.

en: press here
el_GR: πατήστε εδώ

en: One Time Password (check your OTP app to get this password)
el_GR: Κωδικός πρόσβασης μιας χρήσης (ελέγξτε την εφαρμογή OTP για να αποκτήσετε αυτόν τον κωδικό πρόσβασης)

en: Forgotten your details?
el_GR: Ξεχάσατε τις λεπτομέρειές σας;

en: Not yet got an account (it's free)? Go get one!
el_GR: Δεν έχετε ακόμα λογαριασμό (είναι δωρεάν); Δημιουργήστε έναν!

en: Connect with your UpdraftPlus.Com account
el_GR: Συνδεθείτε με τον UpdraftPlus.Com λογαριασμό σας

en: For future control of all your UpdraftCentral connections, go to the "Advanced Tools" tab.
el_GR: Για μελλοντικό έλεγχο όλων των συνδέσεων στο UpdraftCentral, μεταβείτε στην καρτέλα "Εργαλεία για προχωρημένους".

en: You can also close this wizard.
el_GR: Μπορείτε επίσης να κλείσετε αυτόν τον οδηγό.

en: You need to read and accept the UpdraftCentral Cloud data and privacy policies before you can proceed.
el_GR: Πρέπει να διαβάσετε και να αποδεχτείτε τις πολιτικές δεδομένων και ιδιωτικού απορρήτου του UpdraftCentral Cloud πριν προχωρήσετε.

en: Please wait while you are redirected to UpdraftCentral Cloud.
el_GR: Περιμένετε μέχρι να γίνει ανακατεύθυνση στο UpdraftCentral Cloud.

en: Please wait while the system generates and registers an encryption key for your website with UpdraftCentral Cloud.
el_GR: Περιμένετε έως ότου το σύστημα δημιουργήσει και καταχωρίσει ένα κλειδί κρυπτογράφησης για τον ιστότοπό σας με το UpdraftCentral Cloud.

en: Perhaps you would want to login instead.
el_GR: Ίσως αντί για αυτό καλό θα ήταν να συνδεθείτε.

en: Trouble connecting? Try using an alternative method in the advanced security options.
el_GR: Πρόβλημα σύνδεσης; Δοκιμάστε να χρησιμοποιήσετε μια εναλλακτική μέθοδο στις προχωρημένες επιλογές ασφαλείας.

en: An email is required and needs to be in a valid format.
el_GR: Απαιτείται ένα email και πρέπει να είναι σε έγκυρη μορφή.

en: Both email and password fields are required.
el_GR: Απαιτείται να συμπληρώσετε και το email και τον κωδικό πρόσβασης.

en: Registration successful.
el_GR: Επιτυχής εγγραφή.

en: Please follow this link to open %s in a new window.
el_GR: Ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο για να ανοίξετε το %s σε ένα νέο παράθυρο.

en: Login successful.
el_GR: Επιτυχής σύνδεση.

en: Select the remote storage destinations you want to upload this backup set to
el_GR: Επιλέξτε τους προορισμούς απομακρυσμένου αποθηκευτικού χώρου στον οποίο θέλετε να μεταφορτώσετε αυτό το σετ αντιγράφων ασφαλείας

en: Upload backup
el_GR: Μεταφόρτωση αντιγράφου ασφαλείας

en: After pressing this button, you can select where to upload your backup from a list of your currently saved remote storage locations
el_GR: Αφού πατήσετε αυτό το κουμπί, μπορείτε να επιλέξετε από πού να μεταφορτώσετε το αντίγραφο ασφαλείας από μια λίστα των αποθηκευμένων τοποθεσιών απομακρυσμένης αποθήκευσης

en: Please specify the Microsoft OneDrive folder name, not the URL.
el_GR: Παρακαλούμε προσδιορίστε το όνομα του φακέλου Microsoft OneDrive και όχι τη διεύθυνση URL.

en: (already uploaded)
el_GR: (έχει ήδη μεταφορτωθεί)

en: You must select at least one remote storage destination to upload this backup set to.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον έναν προορισμό απομακρυσμένης αποθήκευσης για να μεταφορτώσετε αυτό το σετ αντιγράφων ασφαλείας.

en: Local backup upload has started; please check the log file to see the upload progress
el_GR: Η αποθήκευση των αντιγράφων ασφαλείας σε τοπικό επίπεδο ξεκίνησε, ελέγξτε το αρχείο καταγραφής για να δείτε την πρόοδο της μεταφόρτωσης

en: Upload
el_GR: Μεταφόρτωση

en: Are you sure you want to dismiss all UpdraftPlus news forever?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να καταργήσετε τη λήψη όλων των ειδήσεων του UpdraftPlus για πάντα;

en: Dismiss all UpdraftPlus news
el_GR: Κατάργηση λήψης όλων των ειδήσεων του UpdraftPlus

en: UpdraftPlus News
el_GR: Ειδήσεις του UpdraftPlus

en: WP-CLI commands to take, list and delete backups.
el_GR: Οι εντολές WP-CLI λαμβάνουν, καταγράφουν και διαγράφουν αντίγραφα ασφαλείας.

en: WP-CLI support
el_GR: Υποστήριξη WP-CLI

en: Interested in knowing about your UpdraftPlus.Com password security? Read about it here.
el_GR: Ενδιαφέρεστε να μάθετε για την ασφάλεια του κωδικού σας στο UpdraftPlus.Com; Διαβάστε σχετικά εδώ.

en: Only email the database backup
el_GR: Αποστολή μόνο της βάσης δεδομένων με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

en: is a highly efficient way to manage, update and backup multiple websites from one place.
el_GR: είναι ένας πολύ αποτελεσματικός τρόπος διαχείρισης, ενημέρωσης και δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας πολλών ιστοσελίδων από ένα μέρος.

en: Super-charge and secure your WordPress site with our other top plugins:
el_GR: Ενισχύστε και ασφαλίστε τον WordPress ιστότοπό σας με τα άλλα κορυφαία μας πρόσθετα:

en: Thank you for installing UpdraftPlus!
el_GR: Σας ευχαριστούμε που εγκαταστήσατε το UpdraftPlus!

en: This functionality has been disabled by the site administrator.
el_GR: Αυτή η λειτουργία έχει απενεργοποιηθεί από τον διαχειριστή του ιστότοπου.

en: Failed to read from the working directory.
el_GR: Αποτυχία ανάγνωσης από τον κατάλογο εργασίας.

en: Failed to find a manifest file in the backup.
el_GR: Δεν βρέθηκε ένα δηλωτικό αρχείο στο αντίγραφο ασφαλείας.

en: Failed to read the manifest file from backup.
el_GR: Αδυναμία ανάγνωσης του δηλωτικού αρχείου από το αντίγραφο ασφαλείας.

en: (Nothing has been logged yet)
el_GR: (Τίποτα δεν έχει καταγραφεί ακόμα)

en: Ensure you are logged into the correct account before continuing.
el_GR: Βεβαιωθείτε ότι έχετε συνδεθεί στον σωστό λογαριασμό πριν συνεχίσετε.

en: Remote storage method and instance id are required for authentication.
el_GR: Για τον έλεγχο ταυτότητας απαιτείται το είδος της απομακρυσμένης αποθήκευσης και το αντίστοιχο αναγνωριστικό.

en: authentication error
el_GR: σφάλμα ελέγχου ταυτότητας

en: Currently disabled
el_GR: Αυτή τη στιγμή είναι απενεργοποιημένο

en: Currently enabled
el_GR: Αυτή τη στιγμή είναι ενεργοποιημένο

en: If you have purchased from UpdraftPlus.Com, then follow this link to the installation instructions (particularly step 1).
el_GR: Αν έχετε αγοράσει από το UpdraftPlus.Com, ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο στις οδηγίες εγκατάστασης (ιδιαίτερα το βήμα 1).

en: You are currently using the free version of UpdraftPlus.
el_GR: Αυτήν τη στιγμή χρησιμοποιείτε την δωρεάν έκδοση του UpdraftPlus.

en: Get it here
el_GR: Αποκτήστε το εδώ

en: remote site
el_GR: απομακρυσμένη σελίδα

en: Requested table collation (%1$s) is not present - changing to %2$s. | Requested table collations (%1$s) are not present - changing to %2$s.
el_GR[0]: Η ζητηθήσα ταξινόμηση του πίνακα (%1$s) δεν υπάρχει - αλλαγή σε %2$s.
el_GR[1]: Οι ζητηθήσες ταξινομήσεις του πίνακα (%1$s) δεν υπάρχουν - αλλαγή σε %2$s.

en: Your chosen replacement collation
el_GR: Η επιλεγμένη από εσάς ταξινόμηση αντικατάστασης

en: You can choose another suitable collation instead and continue with the restoration (at your own risk).
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε μια άλλη κατάλληλη ταξινόμηση και να συνεχίσετε με την αποκατάσταση (με δική σας ευθύνη).

en: The database server that this WordPress site is running on doesn't support the collation (%s) used in the database which you are trying to import. | The database server that this WordPress site is running on doesn't support multiple collations (%s) used in the database which you are trying to import.
el_GR[0]: Ο διακομιστής της βάσης δεδομένων στον οποίο αυτός ο ιστότοπος της WordPress βρίσκεται δεν υποστηρίζει την ταξινόμηση (%s) που χρησιμοποιείται στη βάση δεδομένων που προσπαθείτε να εισαγάγετε.
el_GR[1]: Ο διακομιστής της βάσης δεδομένων στον οποίο αυτός ο ιστότοπος της WordPress βρίσκεται δεν υποστηρίζει πολλαπλές ταξινομήσεις (%s) που χρησιμοποιούνται στη βάση δεδομένων που προσπαθείτε να εισαγάγετε.

en: URL for the site of your UpdraftCentral dashboard
el_GR: Διεύθυνση URL για τον πίνακα ελέγχου του UpdraftCentral

en: Enter the URL where your self-hosted install of UpdraftCentral is located:
el_GR: Εισαγάγετε τη διεύθυνση URL στην οποία βρίσκεται η εγκατάσταση του UpdraftCentral με δική σας φιλοξενία:

en: A website where you have installed %s
el_GR: Ένας δικτυακός τόπος στον οποίο έχετε εγκαταστήσει το %s

en: Self-hosted dashboard
el_GR: Πίνακας ελέγχου σε τόπο με δική σας φιλοξενία

en: At your UpdraftCentral dashboard you should press the "Add Site" button then paste the key in the input box.
el_GR: Στον πίνακα ελέγχου του UpdraftCentral θα πρέπει να πατήσετε το κουμπί "Προσθήκη σελίδας" και στη συνέχεια να επικολλήσετε το κλειδί στο πλαίσιο εισαγωγής.

en: Requested table character set (%s) is not present - changing to %s.
el_GR: Το ζητούμενο σετ χαρακτήρων του πίνακα (%s) δεν υπάρχει - αλλαγή σε %s.

en: Your chosen character set to use instead:
el_GR: Ο επιλεγμένος χαρακτήρας που θέλετε να χρησιμοποιήσετε αντί:

en: You can choose another suitable character set instead and continue with the restoration at your own risk.
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε ένα άλλο κατάλληλο σύνολο χαρακτήρων και να συνεχίσετε την αποκατάσταση με δική σας ευθύνη.

en: The database server that this WordPress site is running on doesn't support the character set (%s) which you are trying to import. | The database server that this WordPress site is running on doesn't support the character sets (%s) which you are trying to import.
el_GR[0]: Ο διακομιστής βάσης δεδομένων στον οποίο φιλοξενείται αυτός ο ιστότοπος της WordPress δεν υποστηρίζει το σύνολο χαρακτήρων (%s) που προσπαθείτε να εισαγάγετε.
el_GR[1]: Ο διακομιστής βάσης δεδομένων στον οποίο φιλοξενείται αυτός ο ιστότοπος της WordPress δεν υποστηρίζει τα σύνολα χαρακτήρων (%s) που προσπαθείτε να εισαγάγετε.

en: As long as your web hosting allows http (i.e. non-SSL access) or will forward requests to https (which is almost always the case), this is no problem. If that is not yet set up, then you should set it up, or use %s so that the non-https links are automatically replaced.
el_GR: Όσο η φιλοξενία σας στο διαδίκτυο επιτρέπει την πρόσβαση http (δηλαδή πρόσβαση χωρίς SSL) ή θα προωθεί τα αιτήματα σε https (κάτι που συμβαίνει σχεδόν πάντοτε), αυτό δεν αποτελεί πρόβλημα. Αν αυτό δεν το έχετε ρυθμίσει ακόμα, θα πρέπει να το ορίσετε ή να χρησιμοποιήσετε το %s έτσι ώστε οι σύνδεσμοι που δεν είναι https να αντικατασταθούν αυτόματα.

en: the migrator add-on
el_GR: το πρόσθετο μετανάστευσης

en: This restoration will work if you still have an SSL certificate (i.e. can use https) to access the site. Otherwise, you will want to use %s to search/replace the site address so that the site can be visited without https.
el_GR: Αυτή η αποκατάσταση θα λειτουργήσει εάν εξακολουθείτε να έχετε ένα πιστοποιητικό SSL (δηλ. να μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το https) για να αποκτήσετε πρόσβαση στον ιστότοπο. Διαφορετικά, θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε το %s για να αναζητήσετε/αντικαταστήσετε τη διεύθυνση ιστότοπου έτσι ώστε να μπορέστε να επισκεφθείτε τον ιστότοπο χωρίς https.

en: This backup set is of this site, but at the time of the backup you were using %s, whereas the site now uses %s.
el_GR: Αυτό το σετ αντιγράφων ασφαλείας είναι αυτού του ιστότοπου, αλλά κατά τη στιγμή της δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας χρησιμοποιούσατε %s, ενώ ο ιστότοπος χρησιμοποιεί τώρα %s.

en: The website address in the backup set (%s) is slightly different from that of the site now (%s). This is not expected to be a problem for restoring the site, as long as visits to the former address still reach the site.
el_GR: Η διεύθυνση ιστότοπου στο αντίγραφο ασφαλείας (%s) είναι ελαφρώς διαφορετική από αυτή του ιστότοπου τώρα (%s). Αυτό δεν αναμένεται να αποτελέσει κάποιο πρόβλημα για την αποκατάσταση του ιστότοπου, εφόσον οι επισκέψεις στην προηγούμενη διεύθυνση εξακολουθούν να φθάνουν στον ιστότοπο.

en: Create another key
el_GR: Δημιουργήστε ένα άλλο κλειδί

en: UpdraftCentral dashboard connection details
el_GR: Στοιχεία σύνδεσης πίνακα ελέγχου του UpdraftCentral

en: Next
el_GR: Επόμενο

en: an account
el_GR: έναν λογαριασμό

en: i.e. if you have %s there
el_GR: δηλαδή αν έχετε %s εκεί

en: Connect this site to an UpdraftCentral dashboard found at...
el_GR: Συνδέστε αυτόν τον ιστότοπο στον πίνακα ελέγχου του UpdraftCentral που βρίσκεται στο...

en: Manage existing keys (%d)...
el_GR: Διαχειριστείτε τα υπάρχοντα κλειδιά (%d)...

en: There are no UpdraftCentral dashboards that can currently control this site.
el_GR: Δεν υπάρχουν πίνακες ελέγχου του UpdraftCentral που μπορούν να ελέγχουν αυτήν την ιστοσελίδα.

en: You can now control this site via your UpdraftCentral dashboard at %s.
el_GR: Τώρα μπορείτε να ελέγξετε αυτόν τον ιστότοπο μέσω του ταμπλό του UpdraftCentral στο %s.

en: Detailed instructions for this can be found at %s
el_GR: Λεπτομερείς οδηγίες για αυτό μπορείτε να βρείτε στο %s

en: You now need to copy the key below and enter it at your %s.
el_GR: Τώρα πρέπει να αντιγράψετε το κλειδί πιο κάτω και να το εισάγετε στο %s.

en: UpdraftCentral key created successfully
el_GR: Το κλειδί του UpdraftCentral δημιουργήθηκε με επιτυχία

en: Please enter a valid URL e.g http://example.com
el_GR: Εισαγάγετε μια έγκυρη διεύθυνση URL, π.χ. http://example.com

en: Please enter the URL where your UpdraftCentral dashboard is hosted.
el_GR: Καταχωρίστε τη διεύθυνση URL όπου φιλοξενείται ο πίνακας ελέγχου του UpdraftCentral.

en: To de-authorize UpdraftPlus (all sites) from accessing your Google Drive, follow this link to your Google account settings.
el_GR: Για να γίνει άρση της αξουσιοδότησης του UpdraftPlus (όλους τους ιστότοπους) από την πρόσβαση στο Google Drive σας, ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο στις ρυθμίσεις του λογαριασμού σας Google.

en: Follow this link to remove these settings for %s.
el_GR: Ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο για να καταργήσετε τις ρυθμίσεις για το %s.

en: A PHP fatal error (%s) has occurred: %s
el_GR: Έχει συμβεί ένα καίριο σφάλμα (%s) στην PHP: %s

en: A PHP exception (%s) has occurred: %s
el_GR: Έχει γίνει εξαίρεση (%s) στην PHP: %s

en: Error: The chosen file is corrupt. Please choose a valid UpdraftPlus export file.
el_GR: Σφάλμα: Το επιλεγμένο αρχείο είναι κατεστραμμένο. Επιλέξτε ένα έγκυρο αρχείο εξαγωγής του UpdraftPlus.

en: Your settings failed to save. Please refresh the settings page and try again
el_GR: Οι ρυθμίσεις σας απέτυχαν να αποθηκευτούν. Ανανεώστε τη σελίδα ρυθμίσεων και δοκιμάστε ξανά

en: UpdraftPlus seems to have been updated to version (%s), which is different to the version running when this settings page was loaded. Please reload the settings page before trying to save settings.
el_GR: Το UpdraftPlus φαίνεται να έχει ενημερωθεί στην έκδοση (%s), η οποία είναι διαφορετική από την εκδοχή που εκτελείται κατά τη φόρτωση αυτής της σελίδας ρυθμίσεων. Παρακαλούμε επαναφορτώστε τη σελίδα ρυθμίσεων πριν επιχειρήσετε να αποθηκεύσετε τις ρυθμίσεις.

en: archive
el_GR: αρχείο

en: WordPress Core
el_GR: Πυρήνας WordPress

en: Extra database
el_GR: Επιπρόσθετη βάση δεδομένων

en: Press here to download or browse
el_GR: Πατήστε εδώ για λήψη ή περιήγηση

en: Error: invalid path
el_GR: Σφάλμα: μη έγκυρη διαδρομή

en: An error occurred when fetching storage module options:
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την ανάκτηση των επιλογών μονάδας αποθήκευσης:

en: Loading log file
el_GR: Φόρτωση αρχείου καταγραφής

en: Unable to download file. This could be caused by a timeout. It would be best to download the zip to your computer.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η λήψη αρχείου. Αυτό θα μπορούσε να προκληθεί από την υπέρβαση του χρονικού ορίου. Θα ήταν καλύτερο να κατεβάσετε το συμπιεσμένο αρχείο στον υπολογιστή σας.

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Select a file to view information about it
el_GR: Επιλέξτε ένα αρχείο για να δείτε πληροφορίες σχετικά με αυτό

en: Browsing zip file
el_GR: Περιήγηση στο αρχείο zip

en: With UpdraftPlus Premium, you can directly download individual files from here.
el_GR: Με το UpdraftPlus Premium, μπορείτε να κατεβάσετε άμεσα μεμονωμένα αρχεία από εδώ.

en: Browse contents
el_GR: Περιήγηση περιεχομένων

en: Skipped tables:
el_GR: Πίνακες που έχουν παραλειφθεί:

en: This database backup has the following WordPress tables excluded: %s
el_GR: Από αυτό το αντίγραφο ασφαλείας των βάσεων δεδομένων έχουν εξαιρέθει οι παρακάτω πίνακες της WordPress: %s

en: With UpdraftPlus Premium, you can choose to backup non-WordPress tables, backup only specified tables, and backup other databases too.
el_GR: Με το UpdraftPlus Premium, μπορείτε να επιλέξετε να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας για μη πίνακες της WordPress, να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας μόνο για συγκεκριμένους πίνακες και να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας και για άλλες βάσεις δεδομένων.

en: All WordPress tables will be backed up.
el_GR: Θα δημιουργηθούν αντίγραφα ασφαλείας για όλους τους πίνακες της WordPress.

en: Further information may be found in the browser JavaScript console, and the server PHP error logs.
el_GR: Περισσότερες πληροφορίες μπορούν να βρεθούν στην κονσόλα JavaScript του προγράμματος περιήγησης και οι καταγραφές σφαλμάτων του διακομιστή PHP.

en: That you are attempting to upload a zip file previously created by UpdraftPlus.
el_GR: Ότι προσπαθείτε να ανεβάσετε ένα αρχείο zip που δημιουργήθηκε προηγουμένως από το UpdraftPlus.

en: The available memory on the server.
el_GR: Η διαθέσιμη μνήμη στο διακομιστή.

en: Any settings in your .htaccess or web.config file that affects the maximum upload or post size.
el_GR: Οποιαδήποτε ρύθμιση στο αρχείο .htaccess ή web.config που επηρεάζει το μέγιστο μέγεθος μεταφόρτωσης ή αρθρου.

en: The file failed to upload. Please check the following:
el_GR: Το αρχείο απέτυχε να ανέβει. Ελέγξτε τα εξής:

en: HTTP code:
el_GR: Κωδικός HTTP:

en: You have chosen to backup a database, but no tables have been selected
el_GR: Έχετε επιλέξει να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας μιας βάσης δεδομένων, αλλά δεν έχετε επιλέξει πίνακες

en: Find out more
el_GR: Δείτε περισσότερα

en: UpdraftPlus has its own embedded storage option, providing a zero-hassle way to download, store and manage all your backups from one place.
el_GR: Το UpdraftPlus διαθέτει τη δική του ενσωματωμένη επιλογή αποθήκευσης, παρέχοντας έναν τρόπο μηδενικής ταλαιπωρίας για τη λήψη, την αποθήκευση και τη διαχείριση όλων των αντιγράφων ασφαλείας σας από ένα μέρος.

en: Lock access to UpdraftPlus via a password so you choose which admin users can access backups.
el_GR: Κλεiδώστε την πρόσβαση στο UpdraftPlus μέσω ενός κωδικού πρόσβασης, ώστε να επιλέξετε ποιοι διαχειριστές μπορούν να έχουν πρόσβαση στα αντίγραφα ασφαλείας.

en: Some backup plugins can't restore a backup, so Premium allows you to restore backups from other plugins.
el_GR: Ορισμένα πρόσθετα δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας δεν μπορούν να κάνουν επαναφορά, το Premium σας επιτρέπει να επαναφέρετε τα αντίγραφα ασφαλείας από άλλα πρόσθετα.

en: Importer
el_GR: Εισαγωγέας

en: Tidy things up for clients and remove all adverts for our other products.
el_GR: Τακτοποιήστε τα πράγματα για τους πελάτες σας κι αφαιρέστε όλες τις διαφημίσεις για τα άλλα προϊόντα μας.

en: No ads
el_GR: Χωρίς διαφημίσεις

en: Sophisticated reporting and emailing capabilities.
el_GR: Εξεζητημένες δυνατότητες αναφοράς και αποστολής μηνυμάτων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: Encrypt your sensitive databases (e.g. customer information or passwords); Backup external databases too.
el_GR: Κρυπτογραφήστε τις ευαίσθητες βάσεις δεδομένων σας (π.χ. πληροφορίες πελατών ή κωδικοί πρόσβασης). Δημιουργήστε αντίγραφα ασφαλείας εξωτερικών βάσεων δεδομένων.

en: More database options
el_GR: Περισσότερες επιλογήες για τη βάση δεδομένων

en: Set exact times to create or delete backups.
el_GR: Ορίστε τις ακριβείς ώρες για να δημιουργήσετε ή να διαγράψετε αντίγραφα ασφαλείας.

en: Backup time and scheduling
el_GR: Χρόνος δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας και προγραμματισμός

en: Backup WordPress multisites (i.e, networks), securely.
el_GR: Δημιουργήστε αντίγραφα ασφαλείας από WordPress multisites (δηλαδή, δίκτυα), με ασφάλεια.

en: Network and multisite
el_GR: Δίκτυο και multisite

en: Backup WordPress core and non-WP files and databases.
el_GR: Δημιουργήστε αντίγραφα ασφαλείας του πυρήνα της WordPress και μη WP αρχεία και βάσεις δεδομένων.

en: Automatically backs up your website before any updates to plugins, themes and WordPress core.
el_GR: Αυτόματη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας στον ιστότοπό σας πριν από οποιεσδήποτε ενημέρωση πρόσθετων, θεμάτων και του πυρήνα της WordPress.

en: Pre-update backups
el_GR: Προ-ενημέρωση αντιγράφων ασφαλείας

en: Provides expert help and support from the developers whenever you need it.
el_GR: Παρέχει βοήθεια και υποστήριξη από τους προγραμματιστές όποτε το χρειάζεστε.

en: Fast, personal support
el_GR: Γρήγορη, προσωπική υποστήριξη

en: UpdraftPlus Migrator clones your WordPress site and moves it to a new domain directly and simply.
el_GR: Το UpdraftPlus Migrator κλωνοποιεί τον ιστότοπό σας WordPress και τον μεταφέρει σε ένα νέο τομέα άμεσα και απλά.

en: Cloning and migration
el_GR: Κλωνοποίηση και μετανάστευση

en: Migrator
el_GR: Πρόσθετο μετανάστευσης

en: Get enhanced versions of the free remote storage options (Dropbox, Google Drive & S3) and even more remote storage options like OneDrive, SFTP, Azure, WebDAV and more with UpdraftPlus Premium.
el_GR: Αποκτήστε βελτιωμένες εκδόσεις των δωρεάν επιλογών απομακρυσμένης αποθήκευσης και ακόμα περισσότερες επιλογές αποθήκευσης όπως τα OneDrive, SFTP, Azure, WebDAV και πολλά άλλα με το UpdraftPlus Premium.

en: Additional and enhanced remote storage locations
el_GR: Πρόσθετες και βελτιωμένες θέσεις απομακρυσμένης αποθήκευσης

en: Additional storage
el_GR: Πρόσθετος χώρος αποθήκευσης

en: To avoid server-wide risks, always backup to remote cloud storage. UpdraftPlus free includes Dropbox, Google Drive, Amazon S3, Rackspace and more.
el_GR: Για να αποφύγετε τους κινδύνους που σχετίζονται με το διακομιστή, δημιουργήστε πάντα αντίγραφα ασφαλείας για απομακρυσμένη αποθήκευση στο σύννεφο. Το UpdraftPlus περιλαμβάνει δωρεάν τα Dropbox, Google Drive, Amazon S3, Rackspace και πολλά άλλα.

en: Backup to remote storage locations
el_GR: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας σε απομακρυσμένες θέσεις αποθήκευσης

en: Remote storage
el_GR: Απομακρυσμένος χώρος αποθήκευσης

en: Upgrade now
el_GR: Αναβαθμίστε τώρα

en: Installed
el_GR: Εγκατεστημένο

en: UpdraftPlus Tour
el_GR: Περιήγηση στο UpdraftPlus

en: Free
el_GR: Ελεύθερο

en: Recommended: optimize your database with WP-Optimize.
el_GR: Συνιστούμε: βελτιστοποιήστε τη βάση δεδομένων σας με το WP-Optimize.

en: Read more
el_GR: Διαβάστε περισσότερα

en: After you've backed up your database, we recommend you install our WP-Optimize plugin to streamline it for better website performance.
el_GR: Αφού δημιουργήσετε αντίγραφο ασφαλείας της βάσης δεδομένων σας, σας συνιστούμε να εγκαταστήσετε το πρόσθετο WP-Optimize για να την εξομαλύνετε για καλύτερη απόδοση του ιστότοπου.

en: Spam
el_GR: Ανεπιθύμητο

en: Trash
el_GR: Διαγραφή

en: Hold or Unapprove
el_GR: Αναμονή ή μη έγκριση

en: Approve
el_GR: Έγκριση

en: Comments
el_GR: Σχόλια

en: notice image
el_GR: ειδοποίηση εικόνας

en: Go there
el_GR: Πηγαίνετε εκεί

en: Sign up
el_GR: Εγγραφή

en: Get Premium
el_GR: Αναβαθμίστε σε Premium

en: Review UpdraftPlus
el_GR: Ανανεώστε το UpdraftPlus

en: Get UpdraftCentral
el_GR: Πάρτε το UpdraftCentral

en: Summer sale - 20% off UpdraftPlus Premium until July 31st
el_GR: Καλοκαιρινές εκτπώσεις - 20% έκπτωση στο UpdraftPlus Premium μέχρι τις 31 Ιουλίου

en: Spring sale - 20% off UpdraftPlus Premium until May 31st
el_GR: Ανοιξιάτικη έκπτωση - 20% έκπτωση στο UpdraftPlus Premium μέχρι τις 31 Μαϊου

en: Happy New Year - 20% off UpdraftPlus Premium until January 14th
el_GR: Ευτυχισμένο το Νέο Έτος - 20% έκπτωση στο UpdraftPlus Premium μέχρι τις 14 Ιανουαρίου

en: To benefit, use this discount code:
el_GR: Για να επωφεληθείτε, χρησιμοποιήστε αυτόν τον κωδικό έκπτωσης:

en: Black Friday - 20% off UpdraftPlus Premium until November 30th
el_GR: Black Friday - 20% έκπτωση στο UpdraftPlus Premium μέχρι τις 30 Νοεμβρίου

en: UpdraftPlus Blog - get up-to-date news and offers
el_GR: UpdraftPlus Blog - λάβετε ενημερωμένα νέα και προσφορές

en: Control all your WordPress installations from one place using UpdraftCentral remote site management!
el_GR: Ελέγξτε όλες τις εγκαταστάσεις σας της WordPress από ένα μέρος χρησιμοποιώντας την διαχείριση απομακρυσμένων τοποθεσιών UpdraftCentral!

en: Do you use UpdraftPlus on multiple sites?
el_GR: Χρησιμοποιείτε το UpdraftPlus σε πολλές ιστοσελίδες;

en: UpdraftCentral is a highly efficient way to manage, update and backup multiple websites from one place.
el_GR: Το UpdraftCentral είναι ένας πολύ αποδοτικός τρόπος διαχείρισης, ενημέρωσης και δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας πολλών ιστοσελίδων από ένα μέρος.

en: Introducing UpdraftCentral
el_GR: Παρουσιάζοντας το UpdraftCentral

en: Copy your site to another domain directly. Includes find-and-replace tool for database references.
el_GR: Αντιγράψτε απευθείας τον ιστότοπό σας σε άλλο τομέα. Περιλαμβάνει εργαλείο εύρεσης και αντικατάστασης για αναφορές στις βάσεων δεδομένων.

en: easily migrate or clone your site in minutes
el_GR: Μεταναστεύστε εύκολα ή κλωνοποιήστε τον ιστότοπό σας μέσα σε λίγα λεπτά

en: Add SFTP to send your data securely, lock settings and encrypt your database backups for extra security.
el_GR: Προσθέστε SFTP για να στείλετε τα δεδομένα σας με ασφάλεια, να κλειδώσετε τις ρυθμίσεις και να κρυπτογραφήσετε τα αντίγραφα ασφαλείας της βάσης δεδομένων σας για επιπλέον ασφάλεια.

en: secure your backups
el_GR: ασφαλίστε τα αντίγραφα ασφαλείας σας

en: Secure multisite installation, advanced reporting and much more.
el_GR: Ασφαλής εγκατάσταση πολλαπλών σελίδων, προηγμένες αναφορές και πολλά άλλα.

en: advanced options
el_GR: προηγμένες επιλογές

en: Enhanced storage options for Dropbox, Google Drive and S3. Plus many more options.
el_GR: Ενισχυμένες επιλογές αποθήκευσης για τα Dropbox, Google Drive και S3. Πλέον πολλές άλλες επιλογές.

en: enhanced remote storage options
el_GR: βελτιωμένες επιλογές απομακρυσμένης αποθήκευσης

en: The ultimately secure and convenient place to store your backups.
el_GR: Το απόλυτα ασφαλές και βολικό μέρος για την αποθήκευση των αντιγράφων ασφαλείας σας.

en: UpdraftVault storage
el_GR: χώρος αποθήκευσης του UpdraftVault

en: Enjoy professional, fast, and friendly help whenever you need it with Premium.
el_GR: Απολαύστε επαγγελματική, γρήγορη και φιλική βοήθεια όποτε το χρειάζεστε με την έκδοση Premium.

en: Then, try out our "Migrator" add-on which can perform a direct site-to-site migration. After using it once, you'll have saved the purchase price compared to the time needed to copy a site by hand.
el_GR: Στη συνέχεια, δοκιμάστε το πρόσθετο "Migrator", το οποίο μπορεί να πραγματοποιήσει απευθείας μετακίνηση ιστότοπου. Αφού το χρησιμοποιήσετε μία φορά, θα έχετε κάνει απόσβεση την αξία της αγοράς σε σύγκριση με τον χρόνο που απαιτείται για την αντιγραφή ενός ιστότοπου με το χέρι.

en: Backup of: %s
el_GR: Αντίγραφο ασφαλείας του: %s

en: Your database user does not have permission to drop tables. We will attempt to restore by simply emptying the tables; this should work as long as you are restoring from a WordPress version with the same database structure (%s)
el_GR: Ο χρήστης της βάσης δεδομένων σας δεν έχει άδεια να διαγράψει τους πίνακες. Εμείς θα προσπαθήσουμε να κάνουμε την αποκατάσταση απλώς αδειάζοντας τους πίνακες. Αυτό θα πρέπει να δουλέψει σωστά αν κάνετε αποκατάσταση από μια έκδοση WordPress με την ίδια δομή της βάσης δεδομένων (%s)

en: Your database user does not have permission to create tables. We will attempt to restore by simply emptying the tables; this should work as long as a) you are restoring from a WordPress version with the same database structure, and b) Your imported database does not contain any tables which are not already present on the importing site.
el_GR: Ο χρήστης της βάσης δεδομένων σας δεν έχει άδεια για τη δημιουργία πινάκων. Θα γίνει προσπάθεια επαναφοράς απλώς αδειάζοντας τους πίνακες. Αυτό θα πρέπει να λειτουργήσει για την περίπτωση που α) κάνετε επαναφορά από μια έκδοση του WordPress με την ίδια τη δομή της βάσης δεδομένων και β) η εισαγόμενη βάση δεδομένων σας δεν περιέχει πίνακες που δεν είναι ήδη υπάρχοντες στην ιστοσελίδα εισαγωγής.

en: If not, you will need to either remove data from this table, or contact your hosting company to request more resources.
el_GR: Αν όχι, θα πρέπει να αφαιρέσετε δεδομένα από αυτόν τον πίνακα ή να επικοινωνήσετε με την εταιρεία φιλοξενίας σας για να ζητήσετε περισσότερους πόρους.

en: You have selected a remote storage option which has an authorization step to complete:
el_GR: Έχετε επιλέξει μια επιλογή απομακρυσμένης αποθήκευσης η οποία έχει θέλει ένα βήμα εξουσιοδότησης ακόμα:

en: Remote storage authentication
el_GR: Αυθεντικοποίηση απομακρυσμένης αποθήκευσης

en: Remote files deleted:
el_GR: Διαγραφή απομακρυσμένων αρχείων:

en: Local files deleted:
el_GR: Διαγραφή τοπικών αρχείων:

en: Follow this link to authorize access to your %s account (you will not be able to backup to %s without it).
el_GR: Ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο για να επιτρέψετε την πρόσβαση στον λογαριασμό σας %s (δεν θα μπορείτε να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας για το %s χωρίς αυτό).

en: remote files deleted
el_GR: διαγραφή απομακρυσμένων αρχείων

en: template not found
el_GR: το πρότυπο δεν βρέθηκε

en: Processing table (%s)
el_GR: Επεξεργασία πίνακα (%s)

en: %s de-authentication
el_GR: %s αποεπιβεβαίωση

en: You must add the following as the authorised redirect URI in your Dropbox console (under "API Settings") when asked
el_GR: Πρέπει να προσθέσετε τα παρακάτω ως εξουσιοδοτημένο URI ανακατεύθυνσης στην κονσόλα Dropbox (κάτω από τις "Ρυθμίσεις API") όταν σας ζητηθεί

en: UpdraftCentral enables control of your WordPress sites (including management of backups and updates) from a central dashboard.
el_GR: Το UpdraftCentral επιτρέπει τον έλεγχο των τοποθεσιών σας στη WordPress (συμπεριλαμβανομένης της διαχείρισης των αντιγράφων ασφαλείας και των ενημερώσεων) από έναν κεντρικό πίνακα ελέγχου.

en: Lock access to the UpdraftPlus settings page
el_GR: Κλείδωμα πρόσβασης στη σελίδα ρυθμίσεων του UpdraftPlus

en: For the ability to migrate websites, upgrade to UpdraftPlus Premium.
el_GR: Για τη δυνατότητα μετεγκατάστασης ιστοσελίδων, αναβαθμίστε σε UpdraftPlus Premium.

en: Site size
el_GR: Μέγεθος ιστοσελίδας

en: Search / replace database
el_GR: Εύρεση / αντικατάσταση βάσης δεδομένων

en: Lock settings
el_GR: Ρυθμίσεις κλειδώματος

en: Site information
el_GR: Πληροφορίες ιστοσελίδας

en: Complete
el_GR: Ολοκλήρωση

en: The client has been deleted from the Google Drive API console. Please create a new Google Drive project and reconnect with UpdraftPlus.
el_GR: Ο πελάτης έχει διαγραφεί από την κονσόλα API του Google Drive. Δημιουργήστε ένα νέο έργο στο Google Drive και επανασυνδεθείτε με το UpdraftPlus.

en: %s add-on not found
el_GR: το add-on %s δε βρέθηκε

en: Import settings
el_GR: Εισαγωγή ρυθμίσεων

en: You can also import previously-exported settings. This tool will replace all your saved settings.
el_GR: Μπορείτε επίσης να εισάγετε ρυθμίσεις που έχουν εξαχθεί προηγουμένως. Αυτό το εργαλείο θα αντικαταστήσει όλες τις αποθηκευμένες ρυθμίσεις σας.

en: Export settings
el_GR: Εξαγωγή ρυθμίσεων

en: including any passwords
el_GR: συμπεριλαμβανομένων των κωδικών πρόσβασης

en: Here, you can export your UpdraftPlus settings (%s), either for using on another site, or to keep as a backup. This tool will export what is currently in the settings tab.
el_GR: Εδώ, μπορείτε να εξαγάγετε τις ρυθμίσεις για το UpdraftPlus (%s), είτε για χρήση σε άλλο ιστότοπο είτε για να διατηρήσετε ως αντίγραφο ασφαλείας. Αυτό το εργαλείο θα εξάγει ό,τι βρίσκεται στην καρτέλα ρυθμίσεων.

en: Export / import settings
el_GR: Ρυθμίσεις εξαγωγής / εισαγωγής

en: or to restore manually
el_GR: ή για να το αποκαταστήσετε χειροκίνητα

en: This makes time-outs much more likely. You are recommended to turn safe_mode off, or to restore only one entity at a time
el_GR: Το γεγονός αυτό καθιστά την πιθανότητα να εμφανιστεί τάιμ-άουτ πολύ πιο πιθανή. Συνιστάται να απενεργοποιήσετε την ασφαλή λειτουργία, ή να επαναφέρετε μόνο ένα πράγμα κάθε φορά.

en: To fix this problem go here.
el_GR: Για να διορθώσετε αυτό το πρόβλημα πηγαίνετε εδώ.

en: OptimizePress 2.0 encodes its contents, so search/replace does not work.
el_GR: Το OptimizePress 2.0 κωδικοποιεί τα περιεχόμενό της, έτσι η αναζήτηση/αντικατάσταση δεν λειτουργεί.

en: Do you want to carry out the import?
el_GR: Θέλετε να πραγματοποιήσετε την εισαγωγή;

en: Which was exported on:
el_GR: Που εξήχθη:

en: This will import data from:
el_GR: Αυτό θα εισαγάγει δεδομένα από:

en: Importing...
el_GR: Εισαγωγή ...

en: You have not yet selected a file to import.
el_GR: Δεν έχετε επιλέξει ακόμα ένα αρχείο για εισαγωγή.

en: Your export file will be of your displayed settings, not your saved ones.
el_GR: Το αρχείο εξαγωγής σας θα είναι από τις εμφανιζόμενες ρυθμίσεις σας, όχι από τις αποθηκευμένες σας.

en: your PHP install lacks the openssl module; as a result, this can take minutes; if nothing has happened by then, then you should either try a smaller key size, or ask your web hosting company how to enable this PHP module on your setup.
el_GR: Από την εγκατάσταση της PHP λείπει η ενότητα OpenSSL ως εκ τούτου, αυτό μπορεί να πάρει μερικά λεπτά, αν δε γίνει τίποτα μέχρι τότε, τότε θα πρέπει είτε να δοκιμάσετε ένα μικρότερο μέγεθος κλειδιού, ή να ρωτήσετε την εταιρεία που έχετε το web hosting σας πώς να ενεργοποιήσετε αυτήν την ενότητα PHP στην εγκατάστασή σας.

en: The AWS access key looks to be wrong (valid %s access keys begin with "AK")
el_GR: Το κλειδί πρόσβασης AWS φαίνεται να είναι λάθος (τα έγκυρα κλειδιά πρόσβασης %s αρχίζουν με "AK")

en: Backup using %s?
el_GR: Λήψη αντιγράφου ασφαλείας χρησιμοποιώντας %s;

en: No settings were found - please go to the Settings tab and check your settings
el_GR: Δε βρέθηκαν  ρυθμίσεις - παρακαλούμε πηγαίνετε στην καρτέλα Ρυθμίσεις και ελέγξτε τις ρυθμίσεις σας

en: FAQs
el_GR: Συχνές ερωτήσεις

en: This is useful if the dashboard webserver cannot be contacted with incoming traffic by this website (for example, this is the case if this website is hosted on the public Internet, but the UpdraftCentral dashboard is on localhost, or on an Intranet, or if this website has an outgoing firewall), or if the dashboard website does not have a SSL certificate.
el_GR: Αυτό είναι χρήσιμο εάν ο πίνακας ελέγχου του εξυπηρετητή του ιστοτόπου δεν μπορεί να επικοινωνήσει με εισερχόμενη επισκεψιμότητα από αυτόν τον ιστότοπο (για παράδειγμα, αυτό συμβαίνει εάν αυτός ο ιστότοπος φιλοξενείται σε δημόσιο διαδίκτυο, αλλά ο πίνακας ελέγχου του UpdraftCentral βρίσκεται σε localhost ή σε ένα Intranet ή αν αυτόε ο ιστότοπος διαθέτει τείχος προστασίας εξερχομένων) ή εάν ο ιστότοπος του πίνακα ελέγχου δεν διαθέτει πιστοποιητικό SSL.

en: More information...
el_GR: Περισσότερες πληροφορίες...

en: Use the alternative method for making a connection with the dashboard.
el_GR: Χρησιμοποιήστε την εναλλακτική μέθοδο για την πραγματοποίηση μιας σύνδεσης με τον πίνακα ελέγχου.

en: Failed to open directory (check the file permissions and ownership): %s
el_GR: Απoτυχία ανοίγματος του καταλόγου (ελέγξτε τα δικαιώματα αρχείων και την ιδιοκτησία): %s

en: slower, strongest
el_GR: πιο αργό, δυνατότερο

en: recommended
el_GR: προτεινόμενο

en: faster (possibility for slow PHP installs)
el_GR: γρηγορότερο (δυνατότητα λειτουργίας σε εγκαταστάσεις με αργό PHP)

en: easy to break, fastest
el_GR: εύκολο να σπάσει, πολύ γρήγορο

en: Encryption key size:
el_GR: Μέγεθος κλειδιού κρυπτογράφησης:

en: Key size: %d bits
el_GR: Μέγεθος κλειδιού: %d bits

en: Public key was sent to:
el_GR: Το δημόσιο κλειδί εστάλη στο:

en: This is sometimes caused by a firewall - try turning off SSL in the expert settings, and testing again.
el_GR: Αυτό μερικές φορές προκαλείται από ένα τείχος προστασίας - δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε το SSL στις ρυθμίσεις για προχωρημένους, και προσπαθήστε ξανά.

en: login
el_GR: Σύνδεση

en: Be aware that mail servers tend to have size limits; typically around %s MB; backups larger than any limits will likely not arrive.
el_GR: Θα πρέπει να γνωρίζετε ότι οι διακομιστές ταχυδρομείου τείνουν να έχουν τα όρια μεγέθους,  συνήθως γύρω στα %s MB, αντίγραφα ασφαλείας με μέγεθος μεγαλύτερο από αυτά τα όρια πιθανότατα δεν θα φτάσει.

en: UpdraftCentral (Remote Control)
el_GR: UpdraftCentral (Απομακρυσμένη Διαχείριση)

en: View recent UpdraftCentral log events
el_GR: Δείτε τα πρόσφατα αρχεία καταγραφής του UpdraftCentral

en: Enter any description
el_GR: Εισάγετε μια περιγραφή

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Delete...
el_GR: Διαγραφή...

en: Created:
el_GR: Δημιουργήθηκε:

en: Access this site as user:
el_GR: Πρόσβαση αυτής της σελίδας ως χρήστης:

en: Details
el_GR: Λεπτομέρειες

en: Key description
el_GR: Περιγραφή κλειδιού

en: An invalid URL was entered
el_GR: Έχει καταχωρηθεί μια μη έγκυρη διεύθυνση URL

en: Close...
el_GR: Κλείσιμο...

en: This connection appears to already have been made.
el_GR: Αυτή η σύνδεση φαίνεται πως έχει ήδη γίνει.

en: You must visit this link in the same browser and login session as you created the key in.
el_GR: Θα πρέπει να επισκεφτείτε αυτό το λινκ στο ίδιο πρόγραμμα περιήγησης και στην ίδια συνεδρία, όπως όταν δημιουργήσατε το κλειδί.

en: You must visit this URL in the same browser and login session as you created the key in.
el_GR: Θα πρέπει να επισκεφτείτε αυτό το URL στο ίδιο πρόγραμμα περιήγησης και στην ίδια συνεδρία, όπως όταν δημιουργήσατε το κλειδί.

en: You are not logged into this WordPress site in your web browser.
el_GR: Δεν είστε συνδεδεμένοι σε αυτή την ιστοσελίδα του WordPress στον φυλλομετρητή σας.

en: The key referred to was unknown.
el_GR: Το κλειδί στο οποίο αναφέρεται ήταν άγνωστο.

en: A new UpdraftCentral connection has not been made.
el_GR: Η σύνδεση με το UpdraftCentral δεν πραγματοποιήθηκε.

en: An UpdraftCentral connection has been made successfully.
el_GR: Η σύνδεση με το UpdraftCentral έγινε επιτυχώς.

en: UpdraftCentral Connection
el_GR: Σύνδεση στο UpdraftCentral

en: Cloud Files
el_GR: Αρχεία στο Σύννεφο

en: (tap on an icon to select or unselect)
el_GR: (πατήστε στα εικονίδια για να επιλέξετε ή να αποεπιλέξετε)

en: The given file was not found, or could not be read.
el_GR: Το συγκεκριμένο αρχείο δεν βρέθηκε ή δεν μπορεί να διαβάσει.

en: You should save your changes to ensure that they are used for making your backup.
el_GR: Θα πρέπει να αποθηκεύσετε τις αλλαγές σας για να διασφαλιστεί ότι χρησιμοποιούνται για τη δημιουργία των αντιγράφων ασφαλείας σας.

en: Please enter a valid URL
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση URL

en: Fetching...
el_GR: Δημιουργία...

en: Your settings have been saved.
el_GR: Οι ρυθμίσεις έχουν αποθηκευτεί.

en: Total backup size:
el_GR: Συνολικό μέγεθος αντιγράφων ασφαλείας:

en: these backup sets
el_GR: αυτά τα σετ αντιγράφων ασφαλείας

en: this backup set
el_GR: αυτό το σετ αντιγράφων ασφαλείας

en: We requested to delete the file, but could not understand the server's response
el_GR: Ζητήσαμε να διαγραφεί το αρχείο, αλλά δεν μπορέσαμε να καταλάβουμε την απάντηση του server

en: Saving...
el_GR: Αποθήκευση…

en: %s per year
el_GR: %s ανά έτος

en: or (annual discount)
el_GR: ή (ετήσια έκπτωση)

en: No Vault connection was found for this site (has it moved?); please disconnect and re-connect.
el_GR: Δεν βρέθηκε σύνδεση στο Vault για αυτό τον ιστότοπο (έχει μετακινηθεί;) - παρακαλούμε αποσυνδεθείτε και επανασυνδεθείτε.

en: A key was created, but the attempt to register it with %s was unsuccessful - please try again later.
el_GR: Δημιουργήθηκε κλειδί αλλά η προσπάθεια καταχώρησής του στο %s ήταν ανεπιτυχής - παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι αργότερα.

en: The backup was aborted by the user
el_GR: Η λήψη αντιγράφου ασφαλείας ακυρώθηκε από το χρήστη

en: stop
el_GR: στάση

en: The backup has finished running
el_GR: Η λήψη αντιγράφου ασφαλείας ολοκληρώθηκε

en: reset
el_GR: επαναφορά

en: calculate
el_GR: υπολογισμός

en: Uploads URL:
el_GR: URL Μεταφορτώσεων:

en: To import an ordinary WordPress site into a multisite installation requires %s.
el_GR: Η εισαγωγή ενός συνηθισμένου ιστότοπου WordPress σε μια εγκατάσταση πολλαπλών ιστοτόπων απαιτεί το %s.

en: Please read this link for important information on this process.
el_GR: Παρακαλούμε διαβάστε αυτό το σύνδεσμο για σημαντικές πληροφορίες σχετικά με αυτή τη διαδικασία.

en: It will be imported as a new site.
el_GR: Θα εισαχθεί σαν καινούριος ιστότοπος.

en: Call WordPress action:
el_GR: Κλήση ενέργειας του WordPress:

en: Dismiss
el_GR: Ματαίωση

en: Please fill in the required information.
el_GR: Παρακαλούμε συμπληρώστε τις ακόλουθες πληροφορίες.

en: (when decrypted)
el_GR: (όταν αποκρυπτογραφηθεί)

en: %s checksum: %s
el_GR: %s άθροισμα ελέγχου: %s

en: Size: %s MB
el_GR: Μέγεθος: %s MB

en: External database (%s)
el_GR: Εξωτερική βάση δεδομένων (%s)

en: files: %s
el_GR: αρχεία: %s

en: Skipping: this archive was already restored.
el_GR: Παράκαμψη: Το αρχείο έχει ήδη αποκατασταθεί.

en: Uploaded to:
el_GR: Μεταφορτώθηκε στο:

en: File Options
el_GR: Επιλογές αρχείου

en: Database backup schedule
el_GR: Χρονοδιάγραμμα αντιγράφου ασφαλείας βάσης δεδομένων

en: Files backup schedule
el_GR: Χρονοδιάγραμμα αντιγράφου ασφαλείας αρχείων

en: You will then need to enter all your settings again. You can also do this before deactivating/deinstalling UpdraftPlus if you wish.
el_GR: Στη συνέχεια, θα πρέπει να εισάγετε ξανά όλες τις ρυθμίσεις σας. Μπορείτε επίσης να το κάνετε αυτό πριν από την απενεργοποίηση/απεγκατάσταση του UpdraftPlus αν το επιθυμείτε.

en: This button will delete all UpdraftPlus settings and progress information for in-progress backups (but not any of your existing backups from your cloud storage).
el_GR: Αυτό το κουμπί θα διαγράψει όλες τις ρυθμίσεις του UpdraftPlus καθώς και τις πληροφορίες προόδου για την δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας που βρίσκεται σε εξέλιξη (αλλά όχι οποιοδήποτε από τα υπάρχοντα αντίγραφα ασφαλείας σας από το σημείο αποθήκευσής σας).

en: Check out UpdraftPlus Vault.
el_GR: Δείτε το UpdraftPlus Vault.

en: Not got any remote storage?
el_GR: Δεν έχετε ακόμα κανένα λογαριασμό σε σημείο απομακρυσμένης αποθήκευσης;

en: settings
el_GR: ρυθμίσεις

en: Backup won't be sent to any remote storage - none has been saved in the %s
el_GR: Το αντίγραφο ασφαλείας δεν θα αποσταλεί σε κάθε απομακρυσμένη αποθήκευση - καμία δεν έχει αποθηκευτεί στο %s

en: Your saved settings also affect what is backed up - e.g. files excluded.
el_GR: Οι αποθηκευμένες ρυθμίσεις σας επηρεάζουν και τι θα συμπεριληφθεί στο αντίγραφο ασφαλείας - π.χ. αρχεία που αποκλείονται.

en: Include your files in the backup
el_GR: Συμπεριλάβετε τα αρχεία σας στο αντίγραφο ασφαλείας

en: Continue restoration
el_GR: Συνέχεια επαναφοράς

en: You have an unfinished restoration operation, begun %s ago.
el_GR: Έχετε μια ημιτελή διαδικασία αποκατάστασης η οποία άρχισε πριν από %s.

en: Unfinished restoration
el_GR: Ημιτελής αποκατάσταση

en: %s minutes, %s seconds
el_GR: %s λεπτά, %s δευτερόλεπτα

en: Backup Contents And Schedule
el_GR: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας του Περιεχόμενου και Χρονοδιάγραμμα

en: Premium / Extensions
el_GR: Premium / Επεκτάσεις

en: Sufficient information about the in-progress restoration operation could not be found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν επαρκείς πληροφορίες σχετικά με τη λειτουργία αποκατάστασης που βρίσκεται σε εξέλιξη.

[ctx: (verb)]
en: Download
el_GR: Λήψη

en: You have chosen to backup files, but no file entities have been selected
el_GR: Επιλέξατε να δημιουργήσετε αντίγραφο ασφαλείας αρχείων, αλλά δεν έχουν επιλεγεί αρχεία για το σκοπό αυτό

en: Extensions
el_GR: Επεκτάσεις

en: Advanced Tools
el_GR: Προηγμένα εργαλεία

en: To complete your migration/clone, you should now log in to the remote site and restore the backup set.
el_GR: Για να ολοκληρωθεί η μετανάστευση/κλωνοποίηση, θα πρέπει τώρα να συνδεθείτε με την απομακρυσμένη τοποθεσία και να αποκαταστήσετε το σύνολο αντιγράφων ασφαλείας.

en: You must copy and paste this key now - it cannot be shown again.
el_GR: Θα πρέπει να κάνετε αντιγραφή κι επικόλληση την καταχώρηση τώρα - δεν είναι δυνατή η εμφάνισή της ποτέ ξανά.

en: Key created successfully.
el_GR: Το κλειδι δημιουργήθηκε επιτυχώς.

en: The backup directory is not writable (or disk space is full) - the database backup is expected to shortly fail.
el_GR: Ο κατάλογος αποθήκευσης του αντιγράφου ασφαλείας δεν είναι εγγράψιμος (ή ο χώρος του δίσκου είναι πλήρης) - η δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας της βάσης δεδομένων αναμένεται να αποτύχει σύντομα.

en: required for some remote storage providers
el_GR: είναι απαραίτητο για μερικούς πάροχους απομακρυσμένης αποθήκευσης

en: Not installed
el_GR: Δεν εγκαταστάθηκε

en: the options table was not found
el_GR: ο πίνακας με τις επιλογές δεν βρέθηκε

en: no options or sitemeta table was found
el_GR: δεν βρέθηκαν επιλογές ή πίνακας με sitemeta

en: The database backup appears to have failed
el_GR: Η δημιουργία του αντιγράφου ασφαλείας της βάσης δεδομένων φαίνεται πως έχει αποτύχει.

en: or to configure more complex schedules
el_GR: ή να ρυθμίσετε πιο πολύπλοκα προγράμματα

en: Are you sure that you wish to remove %s from UpdraftPlus?
el_GR: Είστε σίγουροι πως επιθυμείτε να διαγράψετε το/τα %s από το UpdraftPlus;

en: Deselect
el_GR: Αποεπιλογή

en: Select all
el_GR: Επιλογή όλων

en: Actions upon selected backups
el_GR: Ενέργειες σχετικά με τα επιλεγμένα αντιγράφα ασφαλείας

en: Press here to look inside your remote storage methods for any existing backup sets (from any site, if they are stored in the same folder).
el_GR: Πατήστε εδώ για να αναζητήσετε στα σημεία απομακρυσμένης αποθήκευσης σας για οποιαδήποτε υπάρχοντα σύνολα αντιγράφων ασφαλείας (από οποιαδήποτε ιστοσελίδα, εάν είναι αποθηκευμένα στον ίδιο φάκελο).

en: Backup sets removed:
el_GR: Αφαίρεση συνόλων αντιγράφων ασφαλείας:

en: Processing...
el_GR: Επεξεργασία...

en: For backups older than
el_GR: για αντίγραφα ασφαλείας παλιότερα από

en: week(s)
el_GR: εβδομάδα(ες)

en: hour(s)
el_GR: ώρα(ες)

en: day(s)
el_GR: ημέρα(ες)

en: in the month
el_GR: μέσα στο μήνα

en: day
el_GR: ημέρα

note: Description of the plugin
en: Backup and restore: take backups locally, or backup to Amazon S3, Dropbox, Google Drive, Rackspace, (S)FTP, WebDAV & email, on automatic schedules.
el_GR: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και επαναφορά: λήψη τοπικών αντιγράφων ασφαλείας ή αυτόματη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας στα Amazon S3, Dropbox, Google Drive, Rackspace, (S) FTP, WebDAV & στο email.

en: You do not have UpdraftPlus completely installed - please de-install and install it again. Most likely, WordPress malfunctioned when copying the plugin files.
el_GR: Το UpdraftPlus δεν έχει εγκατασταθεί πλήρως - παρακαλώ απεγκαταστήσετε και εγκαταστήσετε το ξανά. Το πιο πιθανό είναι πως κάποια δυσλειτουργία συνέβη στη WordPress κατά την αντιγραφή των αρχείων του πρόσθετου.

en: Table prefix has changed: changing %s table field(s) accordingly:
el_GR: Το πρόθεμα του πίνακα έχει αλλάξει: γίνεται αλλαγή του-των πεδίου-ων %s του πίνακα αναλόγως:

en: Too many database errors have occurred - aborting
el_GR: Βρέθηκαν πολλά λάθη στη βάση δεδομένων - γίνεται ματαίωση

en: To use this backup, your database server needs to support the %s character set.
el_GR: Για να χρησιμοποιήσετε αυτό το αντίγραφο ασφαλείας, ο διακομιστής της βάσης δεδομένων πρέπει να υποστηρίζει το σύνολο χαρακτήρων %s.

en: This database needs to be deployed on MySQL version %s or later.
el_GR: Αυτή η βάση δεδομένων θα πρέπει να αναπτυχθεί σε μια έκδοση %s της MySQL ή μεταγενέστερη.

en: This problem is caused by trying to restore a database on a very old MySQL version that is incompatible with the source database.
el_GR: Αυτό το πρόβλημα προκαλείται από την προσπάθεια να αποκατασταθεί μια βάση δεδομένων σε μια πολύ παλιά έκδοση της MySQL η οποία είναι ασύμβατη με τη βάση δεδομένων προέλευσης.

en: the database query being run was:
el_GR: το ερώτημα που τρέχει στη βάση δεδομένων ήταν:

[ctx: The user is being told the number of times an error has happened, e.g. An error (27) occurred]
en: An error (%s) occurred:
el_GR: Ένα σφάλμα (%s) συνέβη:

en: An SQL line that is larger than the maximum packet size and cannot be split was found; this line will not be processed, but will be dropped: %s
el_GR: Βρέθηκε μια γραμμή SQL που είναι μεγαλύτερη από το μέγιστο μέγεθος πακέτου και δεν μπορεί να κατατμηθεί. η γραμμή αυτή δεν θα υποβληθεί σε επεξεργασία, αλλά θα αφεθεί ως έχει: %s

en: will restore as:
el_GR: θα γίνει επαναφορά ως:

en: Restoring table: %s
el_GR: Επαναφορά πίνακα: %s

en: Requested table engine (%s) is not present - changing to MyISAM.
el_GR: Η ζητηθείσα μηχανή του πίνακα (%s) δεν είναι παρούσα - αλλαγή σε MyISAM.

en: An error occurred on the first %s command - aborting run
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα στην πρώτης %s εντολή - ματαίωση εκτέλεσης

en: Split line to avoid exceeding maximum packet size
el_GR: Διαιρέστε τη γραμμή για την αποφυγή της υπέρβασης του μεγίστου μεγέθους πακέτου

en: Old table prefix:
el_GR: Παλιό πρόθεμα πίνακα:

en: Content URL:
el_GR: URL περιεχομένου:

en: Site home:
el_GR: Αρχική σελίδα:

en: Backup created by:
el_GR: Το αντίγραφο ασφαλείας δημιουργήθηκε από:

en: Failed to open database file
el_GR: Αποτυχία ανοίγματος του αρχείου της βάσης δεδομένων

en: Failed to find database file
el_GR: Αποτυχία εύρεσης του αρχείου της βάσης δεδομένων

en: Warning: PHP safe_mode is active on your server. Timeouts are much more likely. If these happen, then you will need to manually restore the file via phpMyAdmin or another method.
el_GR: Προειδοποίηση: Είναι ενεργή η ασφαλής λειτουργία της PHP στον εξυπηρετητή σας. Είναι πολύ πιθανόν να έχουν τεθεί χρονικά όρια. Αν συμβαίνει αυτό, τότε θα χρειαστεί να επαναφέρετε το χέρι το αρχείο μέσω phpMyAdmin ή άλλης μεθόδου.

en: Please supply the requested information, and then continue.
el_GR: Παρακαλούμε δώστε τις ζητηθείσες πληροφορίες και μετά συνεχίστε.

en: You should enable %s to make any pretty permalinks (e.g. %s) work
el_GR: Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε το %s για να λειτουργήσουν τα pretty permalinks (e.g. %s)

en: You are using the %s webserver, but do not seem to have the %s module loaded.
el_GR: Χρησιμοποιείτε το διακομιστή %s, αλλά δεν φαίνεται να έχει φορτωθεί η μονάδα %s.

en: Files found:
el_GR: Αρχεία που βρέθηκαν:

en: The WordPress content folder (wp-content) was not found in this zip file.
el_GR: Ο φάκελος περιεχομένων του WordPress (wp-content) δε βρέθηκε σ' αυτό το αρχείο zip.

en: This version of UpdraftPlus does not know how to handle this type of foreign backup
el_GR: Αυτή η έκδοση του UpdraftPlus δεν μπορεί να διαχειριστεί αυτό το είδος των ξένων αντιγράφων ασφαλείας

en: Existing unremoved folders from a previous restore exist (please use the "Delete Old Directories" button to delete them before trying again): %s
el_GR: Υπάρχουν μη διαγραμμένοι κατάλογοι από μια προηγούμενη επαναφορά εδώ (παρακαλούμε χρησιμοποιήστε το κουμπί "Διαγραφή Παλαιών Καταλογών" για να τους διαγράψετε πριν προσπαθήσετε ξανά): %s

en: file
el_GR: αρχείο

en: folder
el_GR: κατάλογος

en: UpdraftPlus needed to create a %s in your content directory, but failed - please check your file permissions and enable the access (%s)
el_GR: Το UpdraftPlus χρειάζεται να δημιουργήσει ένα %s στον κατάλογο περιεχομένων σας, αλλά απέτυχε - παρακαλώ ελέγξτε τα δικαιώματα αρχείων σας και επιτρέψτε την πρόσβαση (%s)

en: The directory does not exist
el_GR: Ο φάκελος δεν υπάρχει

en: Failed to write out the decrypted database to the filesystem
el_GR: Αδυναμία εγγραφής της αποκρυπτογραφημένης βάσης δεδομένων στο σύστημα αρχείων

en: Failed to create a temporary directory
el_GR: Αδυναμία δημιουργίας προσωρινού φακέλου.

en: Failed to unpack the archive
el_GR: Αποτυχία αποσυμπίεσης του αρχείου

en: Failed to delete working directory after restoring.
el_GR: Αδυναμία διαγραφής του ενεργού φακέλου μετά την επαναφορά.

en: Could not move the files into place. Check your file permissions.
el_GR: Αδυναμία μετακίνησης των αρχείων στη θέση τους. Ελέγξτε τα δικαιώματα των αρχείων σας.

en: Could not move new files into place. Check your wp-content/upgrade folder.
el_GR: Αδυναμία μετακίνησης των αρχείων στη θέση τους. Ελέγξτε τα δικαιώματα του φακέλου wp-content/upgrade.

en: You should check the file ownerships and permissions in your WordPress installation
el_GR: Θα πρέπει να ελέγξετε την ιδιοκτησία αρχείων και τα δικαιώματα στην εγκατάσταση της WordPress

en: Could not move old files out of the way.
el_GR: Αδυναμία διαγραφής των παλιών δεδομένων.

en: Cleaning up rubbish...
el_GR: Γίνεται εκκαθάριση των περιττών...

en: Restoring the database (on a large site this can take a long time - if it times out (which can happen if your web hosting company has configured your hosting to limit resources) then you should use a different method, such as phpMyAdmin)...
el_GR: Επαναφορά της βάσης δεδομένων (για μια μεγάλη ιστοσελίδα η διαδικασία μπορεί να πάρει πολύ χρόνο - εάν παρουσιαστεί πρόβλημα λήξης χρόνου -timeout- (το οποίο μπορεί να συμβεί εάν ο πάροχος του εξυπηρετητή σας έχει ρυθμίσει τη φιλοξενία σας με περιορισμό των πόρων), τότε θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε μια διαφορετική μέθοδο, όπως το phpMyAdmin)...

en: Moving unpacked backup into place...
el_GR: Μετακίνηση του πακεταρισμένου αντιγράφου ασφαλείας στη θέση του...

en: Moving old data out of the way...
el_GR: Διαγραφή των παλιών δεδομένων...

en: Database successfully decrypted.
el_GR: Η βάση δεδομένων αποκρυπτογραφήθηκε επιτυχώς.

en: Decrypting database (can take a while)...
el_GR: Αποκρυπτογραφείται η βάση δεδομένων (μπορεί να διαρκέσει λίγο χρόνο)...

en: Unpacking backup...
el_GR: Αποσυσκευάζεται το αντίγραφο ασφαλείας...

en: Copying this entity failed.
el_GR: Η αντιγραφή αυτής της οντότητας απέτυχε.

en: Backup file not available.
el_GR: Δεν είναι διαθέσιμο αντίγραφο ασφαλείας γι' αυτό το αρχείο.

en: UpdraftPlus is not able to directly restore this kind of entity. It must be restored manually.
el_GR: Το UpdraftPlus δεν μπορεί να επαναφέρει απευθείας αυτού του είδους την οντότητα. Πρέπει να γίνει επαναφορά με το χέρι.

en: (This applies to all WordPress backup plugins unless they have been explicitly coded for multisite compatibility).
el_GR: (Αυτό ισχύει για όλα τα πρόσθετα του WordPress που δημιουργούν αντίγραφα ασφαλείας, εκτός αν έχουν δημιουργηθεί αυστηρά για συμβατότητα σε multisite).

en: Without upgrading, UpdraftPlus allows <strong>every</strong> blog admin who can modify plugin settings to backup (and hence access the data, including passwords, from) and restore (including with customized modifications, e.g. changed passwords) <strong>the entire network</strong>.
el_GR: Χωρίς την αναβάθμιση, το UpdraftPlus επιτρέπει σε <strong>κάθε</strong> διαχειριστή του ιστολογίου σας να μπορεί να τροποποιήσει τις ρυθμίσεις του πρόσθετου για να δημιουργήσει αντίγραφα ασφαλείας (και ως εκ τούτου να έχει πρόσβαση στα δεδομένα, συμπεριλαμβανομένων και των κωδικών πρόσβασης) και να κάνει επαναφορά (μεταξύ άλλων και με προσαρμοσμένες τροποποιήσεις, π.χ. να αλλάξει τους κωδικούς πρόσβασης) <strong>στο σύνολο του δικτύου σας</strong>.

en: This is a WordPress multi-site (a.k.a. network) installation.
el_GR: Αυτή είναι μια εγκατάσταση multi-site του WordPress multi-site (επίσης γνωστή ως network).

en: UpdraftPlus warning:
el_GR: Προειδοποίηση UpdraftPlus:

en: UpdraftPlus Backups
el_GR: Αντίγραφα ασφαλείας του UpdraftPlus

en: follow this link to get it
el_GR: ακολουθήστε αυτό το σύνδεσμο για να το πάρετε

en: %s support is available as an add-on
el_GR: η υποστήριξη του %s είναι διαθέσιμη ως προσθετο

en: You do not have the UpdraftPlus %s add-on installed - get it from %s
el_GR: Δεν έχετε εγκατεστημένο το πρόσθετο %s του UpdraftPlus - πάρτε το από %s

en: Your email address and password were not recognised by UpdraftPlus.Com
el_GR: Η διεύθυνση του email σας και ο κωδικός σας δεν αναγνωρίσθηκαν από το UpdraftPlus.Com

en: You entered an email address that was not recognised by UpdraftPlus.Com
el_GR: Το email που έχετε εισάγει δεν αναγνωρίζεται από το UpdraftPlus.Com

en: If you have forgotten your password, then go here to change your password on updraftplus.com.
el_GR: Αν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας τότε πηγαίνετε εδώ για να τον αλλάξετε στο updraftplus.com.

en: Your email address was valid, but your password was not recognised by UpdraftPlus.Com.
el_GR: Το email σας είναι έγκυρο, αλλά ο κωδικός σας δεν αναγνωρίζεται από το UpdraftPlus.Com.

en: UpdraftPlus.Com returned a response, but we could not understand it
el_GR: Το UpdraftPlus.Com επέστρεψε μια απάντηση, αλλά δεν μπορούμε να την κατανοήσουμε

en: You do not currently have any UpdraftPlus Vault quota
el_GR: Δεν έχετε επί του παρόντος κανένα ποσοστό χώρου στο UpdraftPlus Vault

en: UpdraftPlus.Com returned a response which we could not understand (data: %s)
el_GR: Το UpdraftPlus.Com απάντησε, αλλά δεν μπορούμε να κατανοήσουμε την απάντηση (δεδομένα: %s)

en: To remove the block, please go here.
el_GR: Για να διαγράψετε αυτό το μπλοκ, παρακαλούμε πηγαίνετε εδώ.

en: This most likely means that you share a webserver with a hacked website that has been used in previous attacks.
el_GR: Αυτό πιθανότατα σημαίνει ότι μοιράζεστε ένα διακομιστή με μια παραβιασμένη από χάκερς ιστοσελίδα η οποία έχει χρησιμοποιηθεί σε προηγούμενες επιθέσεις.

en: It appears that your web server's IP Address (%s) is blocked.
el_GR: Φαίνεται ότι η διεύθυνση IP του web server σας (%s) είναι μπλοκαρισμένη.

en: UpdraftPlus.com has responded with 'Access Denied'.
el_GR: Το UpdraftPlus.com απάντησε με "Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση".

en: You need to supply both an email address and a password
el_GR: Πρέπει να εισάγετε και email και κωδικό

en: An unknown error occurred when trying to connect to UpdraftPlus.Com
el_GR: Προέκυψε ένα άγνωστο σφάλμα κατά τη διάρκεια σύνδεσης με το UpdraftPlus.Com

en: Refresh current status
el_GR: Ανανέωση τρέχουσας κατάστασης

en: Get more quota
el_GR: Αποκτήστε περισσότερο χώρο

en: Current use:
el_GR: Τρέχουσα χρήση:

en: You can get more quota here
el_GR: Μπορείτε να αποκτήσετε περισσότερο χώρο εδώ

en: Quota:
el_GR: Ποσοστό:

en: Vault owner
el_GR: Ιδιοκτήτης του Vault

en: Well done - there's nothing more needed to set up.
el_GR: Εξαιρετικά! Δεν υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να ρυθμίσετε.

en: This site is <strong>connected</strong> to UpdraftPlus Vault.
el_GR: Αυτή η σελίδα είναι <strong>συνδεδεμένη</strong> στο UpdraftPlus Vault.

en: You are <strong>not connected</strong> to UpdraftPlus Vault.
el_GR: Δεν είστε <strong>συνδεδεμένοι</strong> στο UpdraftPlus Vault.

en: Go here for help
el_GR: Πηγαίνετε εδώ για βοήθεια

en: Don't know your email address, or forgotten your password?
el_GR: Δεν ξέρετε τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας ή έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας;

en: Enter your UpdraftPlus.Com email / password here to connect:
el_GR: Βάλτε το email και τον κωδικό σας εδώ για να συνδεθείτε με το UpdraftPlus.Com:

en: Back...
el_GR: Πίσω...

en: Subscriptions can be cancelled at any time.
el_GR: Οι συνδρομές μπορούν να ακυρωθούν ανά πάσα στιγμή.

en: Payments can be made in US dollars, euros or GB pounds sterling, via card or PayPal.
el_GR: Οι πληρωμές μπορούν να γίνουν σε δολάρια, ευρώ ή λίρες στερλίνες, μέσω πιστωτικής κάρτας ή του PayPal.

en: %s per quarter
el_GR: %s ανά τέταρτο

en: Read the %s FAQs here.
el_GR: Διαβάστε τις  %s Συχνές Ερωτήσεις εδώ.

en: Read more about it here.
el_GR: Διαβάστε περισσότερα γι' αυτό εδώ.

en: UpdraftPlus Vault is built on top of Amazon's world-leading data-centres, with redundant data storage to achieve 99.999999999% reliability.
el_GR: Το UpdraftPlus Vault είναι χτισμένο στα κορυφαία στον κόσμο από άποψη υποδομής κέντρα δεδομένων της Amazon, με αποθήκευση δεδομένων που πετυχαίνει 99,999999999% αξιοπιστία.

en: Show the options
el_GR: Εμφάνιση επιλογών

en: Press a button to get started.
el_GR: Πατήστε το κουμπί για να ξεκινήσετε.

en: UpdraftPlus Vault brings you storage that is <strong>reliable, easy to use and a great price</strong>.
el_GR: Το UpdraftPlus Vault κάνει την αποθήκευση να είναι <strong>αξιόπιστη, εύκολη στη χρήση και με εξαιρετική τιμή</strong>.

en: You have an UpdraftPlus Vault subscription that has not been renewed, and the grace period has expired. In a few days' time, your stored data will be permanently removed. If you do not wish this to happen, then you should renew as soon as possible.
el_GR: Έχετε μια συνδρομή για το UpdraftPlus Vault που δεν έχει ανανεωθεί και η περίοδος χάριτος έχει λήξει. Σε λίγες ημέρες, τα αποθηκευμένα δεδομένα σας θα διαγραφούν μόνιμα. Εάν δεν θέλετε να συμβεί αυτό, τότε θα πρέπει να ανανεώσετε το συντομότερο δυνατόν τη συνδρομή σας.

en: You have an UpdraftPlus Vault subscription with overdue payment. You are within the few days of grace period before it will be suspended, and you will lose your quota and access to data stored within it. Please renew as soon as possible!
el_GR: Έχετε μια εκπρόθεσμη συνδρομή για το UpdraftPlus Vault. Προς το παρόν έχετε λίγες ημέρες περιόδου χάριτος πριν την αναστολή της υπηρεσίας αυτής, και θα χάσετε τον υπολειπόμενο χρόνο καθώς και την πρόσβασή σας σε δεδομένα που είναι αποθηκευμένα μέσα σε αυτό. Παρακαλούμε να κάντε ανανέωση της συνδρομής σας το συντομότερο δυνατόν!

en: Your UpdraftPlus Premium purchase is over a year ago. You should renew immediately to avoid losing the 12 months of free storage allowance that you get for being a current UpdraftPlus Premium customer.
el_GR: Η αγορά που κάνατε για το UpdraftPlus Premium έγινε πάνω από ένα χρόνο πριν. Θα πρέπει να ανανεώσετε την αγορά σας άμεσα για να αποφευχθεί η απώλεια 12 μήνων του ελεύθερου χώρου αποθήκευσης που διαθέτει κάθε υφιστάμενος πελάτης του UpdraftPlus Premium.

en: S3 (Compatible)
el_GR: S3 (Συμβατό)

en: Delete failed:
el_GR: Η διαγραφή απέτυχε:

en: Please check your access credentials.
el_GR: Παρακαλούμε ελέγξτε τα διαπιστευτήρια πρόσβασης σας.

en: The communication with %s was not encrypted.
el_GR: Η επικοινωνία με το %s δεν κρυπτογραφήθηκε.

en: The communication with %s was encrypted.
el_GR: Η επικοινωνία με το %s κρυπτογραφήθηκε.

en: We accessed the bucket, and were able to create files within it.
el_GR: Αποκτήσαμε πρόσβαση με επιτυχία στον κάδο και δημιουργήσαμε επιτυχώς αρχεία μέσα σε αυτόν.

en: We successfully accessed the bucket, but the attempt to create a file in it failed.
el_GR: Αποκτήσαμε πρόσβαση με επιτυχία στον κάδο, αλλά η προσπάθεια να δημιουργηθεί ένα αρχείο σε αυτόν απέτυχε.

en: Failure
el_GR: Αποτυχία

en: The error reported by %s was:
el_GR: Το λάθος που αναφέρθηκε από το %s ήταν:

en: Failure: We could not successfully access or create such a bucket. Please check your access credentials, and if those are correct then try another bucket name (as another %s user may already have taken your name).
el_GR: Αποτυχία: Δεν μπορέσαμε επιτυχώς να έχουμε πρόσβαση ή να δημιουργήσεουμε ένα τέτοιο κάδο. Παρακαλούμε ελέγξτε τα διαπιστευτήρια πρόσβασης σας, και εάν αυτά είναι σωστά τότε δοκιμάστε με ένα άλλο όνομα κάδου (ενδεχομένως κάποιος άλλος χρήστης %s μπορεί να έχει ήδη πάρει το όνομά σας).

en: Failure: No bucket details were given.
el_GR: Αποτυχία: Δε δόθηκαν στοιχεία για τον κάδο.

en: API secret
el_GR: μυστικό API

en: Enter only a bucket name or a bucket and path. Examples: mybucket, mybucket/mypath
el_GR: Εισάγετε μόνο ένα όνομα κάδου ή έναν κάδο και τη διαδρομή. Παραδείγματα: mybucket, mybucket/mypath

en: %s location
el_GR: %s τοποθεσία

en: %s secret key
el_GR: %s μυστικό κλειδί

en: %s access key
el_GR: %s κλειδί πρόσβασης

en: %s end-point
el_GR: %s τελικό σημείο

en: Other %s FAQs.
el_GR: Άλλες %s ερωτήσεις.

en: If you see errors about SSL certificates, then please go here for help.
el_GR: Εάν δείτε λάθη σχετικά με τα πιστοποιητικά SSL τότε πηγαίνετε εδώ για βοήθεια.

en: Get your access key and secret key from your <a href="%s">%s console</a>, then pick a (globally unique - all %s users) bucket name (letters and numbers) (and optionally a path) to use for storage. This bucket will be created for you if it does not already exist.
el_GR: Λάβετε το κλειδί πρόσβασης σας και το μυστικό κλειδί <a href="%s"> από την κονσόλα σας %s </a>, στη συνέχεια επιλέξτε ένα (μοναδικό παγκοσμίως - όλοι οι %s χρήστες) όνομα κάδου (γράμματα και αριθμοί) (και προαιρετικά μια διαδρομή) που θα χρησιμοποιηθεί για την αποθήκευση. Η κάδος θα δημιουργηθεί για σας εάν δεν υπάρχει ήδη.

en: Your web server's PHP installation does not included a required module (%s). Please contact your web hosting provider's support and ask for them to enable it.
el_GR: Η εγκατάσταση PHP του εξυπηρετητή σας δεν περιελάμβανε μια απαραίτητη μονάδα (%s). Παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του παρόχου του εξυπηρετητή σας και ζητήστε  να το ενεργοποιήσουν.

en: ... and many more!
el_GR: ... και πολλά περισσότερα!

en: Examples of S3-compatible storage providers:
el_GR: Παραδείγματα για S3-συμβατούς παροχείς αποθήκευσης:

en: Error: Failed to download %s. Check your permissions and credentials.
el_GR: Σφάλμα: Απέτυχε η λήψη του %s. Ελέγξτε τα δικαιώματα και τα διαπιστευτήριά σας.

en: Error: Failed to access bucket %s. Check your permissions and credentials.
el_GR: Σφάλμα: Αποτυχία πρόσβασης στον κάδο %s. Ελέγξτε τα δικαιώματα και τα διαπιστευτήριά σας.

en: %s re-assembly error (%s): (see log file for more)
el_GR: %s λάθος επανασυναρμολόγησης (%s): (δείτε το αρχείο καταγραφής για περισσότερες λεπτομέρειες)

en: upload (%s): re-assembly failed (see log for more details)
el_GR: μεταφόρτωση (%s): η επανασύνδεση απέτυχε (ανατρέξτε στο αρχείο καταγραφής για περισσότερες λεπτομέρειες)

en: chunk %s: upload failed
el_GR: κομμάτι %s: η αποστολή απέτυχε

en: error: file %s was shortened unexpectedly
el_GR: σφάλμα: Το αρχείο %s έγινε απροσδόκητα μικρότερο

en: %s upload: getting uploadID for multipart upload failed - see log file for more details
el_GR: αποστολή %s: η λήψη uploadID για μεταφόρτωση πολλαπλών αρχείων απέτυχε - δείτε το αρχείο καταγραφής για περισσότερες λεπτομέρειες

en: The required %s PHP module is not installed - ask your web hosting company to enable it
el_GR: Η απαιτούμενη μονάδα PHP %s δεν είναι εγκατεστημένη - ζητήστε από την εταιρεία web hosting σας να την ενεργοποιήσει

en: %s Error: Failed to initialise
el_GR: %s Σφάλμα: Αποτυχία στην εκκίνηση

[ctx: "tenant" is a term used with OpenStack storage - Google for "OpenStack tenant" to get more help on its meaning]
en: tenant
el_GR: ομάδα χρηστών

en: password
el_GR: κωδικός

en: username
el_GR: όνομα χρήστη

en: Container
el_GR: Φάκελος

en: Password
el_GR: Κωδικός

en: Leave this blank, and a default will be chosen.
el_GR: Αφήστε αυτό το αυτό κενό, και θα τεθεί η προεπιλεγμένη τιμή.

en: Region
el_GR: Περιοχή

en: Tenant
el_GR: Ένοικος

en: Follow this link for more information
el_GR: Ακολουθήστε αυτό το σύνδεσμο για περισσότερες πληροφορίες

[ctx: Keystone and swauth are technical terms which cannot be translated]
en: This needs to be a v2 (Keystone) authentication URI; v1 (Swauth) is not supported.
el_GR: Αυτό πρέπει να είναι ένα v2 (Keystone) πιστοποιητικό URI, το v1 (Swauth) δεν υποστηρίζεται.

en: authentication URI
el_GR: ταυτοποίηση URI

en: Get your access credentials from your OpenStack Swift provider, and then pick a container name to use for storage. This container will be created for you if it does not already exist.
el_GR: Πάρτε τα διαπιστευτήρια πρόσβασης από τον παροχέα OpenStack Swift, και στη συνέχεια επιλέξτε ένα όνομα φακέλου που θα χρησιμοποιηθεί για την αποθήκευση. Αυτός ο φάκελος θα δημιουργηθεί για σας, αν δεν υπάρχει ήδη.

en: Region: %s
el_GR: Περιοχή: %s

en: %s error - we accessed the container, but failed to create a file within it
el_GR: %s σφάλμα - αποκτήθηκε πρόσβαση στο φάκελο αλλά υπήρξε αποτυχία κατά τη δημιουργία ενός αρχείου μέσα σε αυτόν

en: The %s object was not found
el_GR: Το αντικείμενο %s δεν βρέθηκε

en: Could not access %s container
el_GR: Αποτυχία πρόσβασης στο φάκελο %s

en: %s error - failed to access the container
el_GR: %s σφάλμα- αποτυχία πρόσβασης στο φάκελο

en: Your %s version: %s.
el_GR: Η έκδοσή σας %s: %s.

en: You will need to ask your web hosting company to upgrade.
el_GR: Απαιτείτε να επικοινωνήσετε με τον παροχέα του web hosting σας για να προχωρήσει σε αναβάθμιση.

en: This remote storage method (%s) requires PHP %s or later.
el_GR: Αυτή η μέθοδος απομακρυσμένης αποθήκευσης (%s) απαιτεί PHP %s ή νεότερη.

en: <strong>(You appear to be already authenticated,</strong> though you can authenticate again to refresh your access if you've had a problem).
el_GR: <strong> (Φαίνεται να έχετε ήδη πιστοποιηθεί,</strong> αν και μπορείτε να πιστοποιηθείτε και πάλι για να ανανεώσετε την πρόσβασή σας, αν αντιμετωπίσατε κάποιο πρόβλημα).

en: Authenticate with Google
el_GR: Έλεγχος ταυτότητας με το Google

en: To be able to set a custom folder name, use UpdraftPlus Premium.
el_GR: Για να έχετε τη δυνατότητα να ορίσετε ένα προσαρμοσμένο όνομα φάκελου, χρησιμοποιήστε το UpdraftPlus Premium.

en: It is an ID number internal to Google Drive
el_GR: Πρόκειται για έναν αναγνωριστικό αριθμό ID εσωτερικά στο Google Drive

en: <strong>This is NOT a folder name</strong>.
el_GR: <strong>Αυτό ΔΕΝ είναι ένα όνομα φακέλου</strong>.

en: Folder
el_GR: Φάκελος

en: If Google later shows you the message "invalid_client", then you did not enter a valid client ID here.
el_GR: Εάν η Google σας εμφανίσει αργότερα το μήνυμα "invalid_client", σημαίνει ότι δεν εισαγάγετε ένα έγκυρο client ID εδώ.

en: N.B. If you install UpdraftPlus on several WordPress sites, then you cannot re-use your project; you must create a new one from your Google API console for each site.
el_GR: Σημείωση. Εάν εγκαταστήσετε το UpdraftPlus σε διάφορες ιστοσελίδες του WordPress, τότε δεν θα μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ξανά το έργο σας αλλά θα πρέπει να δημιουργήσετε ένα νέο από την κονσόλα του Google API σας για κάθε ιστοσελίδα.

en: You must add the following as the authorised redirect URI (under "More Options") when asked
el_GR: Πρέπει να προσθέσετε το ακόλουθο ως εξουσιοδοτημένη ανακατεύθυνση URI (κάτω από το "Περισσότερες Επιλογές"), όταν σας ζητηθεί

en: Select 'Web Application' as the application type.
el_GR: Επιλέξτε 'Εφαρμογή διαδικτύου' ως τον τύπο εφαρμογής.

en: Follow this link to your Google API Console, and there activate the Drive API and create a Client ID in the API Access section.
el_GR: Ακολουθήστε αυτό το σύνδεσμο για την κονσόλα του Google API σας, κι εκεί ενεργοποιήσετε το Drive API και δημιουργήστε ένα αναγνωριστικό πελάτη (Client ID) στο τμήμα API Access.

en: For longer help, including screenshots, follow this link. The description below is sufficient for more expert users.
el_GR: Για περισσότερη βοήθεια, η οποία περιλαμβάνει εικόνες οθόνης, ακολουθήστε αυτό το σύνδεσμο. Η περιγραφή πιο κάτω είναι επαρκής για τους πιο έμπειρους χρήστες.

en: %s does not allow authorisation of sites hosted on direct IP addresses. You will need to change your site's address (%s) before you can use %s for storage.
el_GR: %s δεν επιτρέπει την έγκριση σε σελίδες που φιλοξενούνται σε απευθείας διευθύνσεις IP. Θα πρέπει να αλλάξετε τη διεύθυνση του δικτυακού σας τόπου (%s) για να μπορέσετε να χρησιμοποιήσετε το %s για την αποθήκευση.

en: download: failed: file not found
el_GR: λήψη: απέτυχε: το αρχείο δεν βρέθηκε

en: Have not yet obtained an access token from Google - you need to authorise or re-authorise your connection to Google Drive.
el_GR: Δεν έχετε αποκτήσει ακόμη ένα διακριτικό πρόσβασης από το Google - θα πρέπει να πιστοποιήσετε ή να πιστοποιήσετε εκ νέου τη σύνδεσή σας στο Google Drive.

en: Account is not authorized.
el_GR: Ο λογαριασμός δεν είναι πιστοποιημένος.

en: Upload expected to fail: the %s limit for any single file is %s, whereas this file is %s GB (%d bytes)
el_GR: Το ανέβασμα των αρχείων αναμένεται να αποτύχει: το όριο του %s για κάθε ένα αρχείο είναι %s ενώ το αρχείο αυτό είναι %s Gb (%d bytes)

en: Account full: your %s account has only %d bytes left, but the file to be uploaded is %d bytes
el_GR: Ο λογαριασμός σας είναι πλήρης: Ο λογαριασμός σας %s σας έχει μόνο %d bytes ελεύθερα, αλλά το αρχείο που πρέπει να μεταφορτωθεί έχει μέγεθος %d bytes

en: failed to access parent folder
el_GR: αδυναμία πρόσβασης στο γονικό φάκελο

en: Failed to upload to %s
el_GR: Αποτυχία μεταφόρτωσης στο %s

en: Name: %s.
el_GR: Όνομα: %s.

en: you have authenticated your %s account.
el_GR: έχετε πιστοποιήσει το λογαριασμό σας %s.

en: However, subsequent access attempts failed:
el_GR: Ωστόσο, οι επόμενες προσπάθειες πρόσβασης απέτυχαν:

en: Authorization failed
el_GR: Η εξουσιοδότηση απέτυχε

en: No refresh token was received from Google. This often means that you entered your client secret wrongly, or that you have not yet re-authenticated (below) since correcting it. Re-check it, then follow the link to authenticate again. Finally, if that does not work, then use expert mode to wipe all your settings, create a new Google client ID/secret, and start again.
el_GR: Δεν ελήφθη καμία ένδειξη ανανέωσης από το Google. Αυτό συχνά σημαίνει ότι έχετε εισάγει μυστικό πελάτη σας λανθασμένα ή ότι δεν έχουν ακόμη πιστοποιηθεί εκ νέου (πιο κάτω) από τη στιγμή που έγινε διόρθωσή τους. Ελέγξτε το ξανά, και στη συνέχεια ακολουθήστε το σύνδεσμο για την επικύρωση του και πάλι. Τέλος, αν αυτό δεν λειτουργήσει, τότε χρησιμοποιήστε τη λειτουργία για έμπειρους χρήστες για να διαγράψετε όλες τις ρυθμίσεις σας, να δημιουργήσετε ένα νέο clientID/μυστικό στο Google, και κάντε τη διαδικασία ξανά.

en: Google Drive list files: failed to access parent folder
el_GR: Αρχεία καταλόγου του Google Drive : αποτυχία πρόσβασης στο γονικό φάκελο

en: Failure: we successfully logged in, but were not able to create a file in the given directory.
el_GR: Αποτυχία: συνδεθήκαμε επιτυχώς αλλά δεν μπορέσαμε να δημιουργήσουμε ένα αρχείο στο συγκεκριμένο φάκελο.

en: Success: we successfully logged in, and confirmed our ability to create a file in the given directory (login type:
el_GR: Επιτυχία: συνδεθήκαμε επιτυχώς και επιβεβαιώσαμε τη δυνατότητα να δημιουργήσουμε ένα αρχείο στο συγκεκριμένο φάκελο (είσοδος τύπου:

en: Failure: we did not successfully log in with those credentials.
el_GR: Αποτυχία:αδυναμία σύνδεσης με επιτυχία με αυτά τα διαπιστευτήρια.

en: Failure: No server details were given.
el_GR: Αποτυχία: Δεν δόθηκαν λεπτομέρειες για τον εξυπηρετητή.

en: Almost all FTP servers will want passive mode; but if you need active mode, then uncheck this.
el_GR: Σχεδόν όλοι οι διακομιστές FTP θέλουν παθητική λειτουργία (passive mode) αλλά αν χρειάζεστε ενεργητική λειτουργία (active mode) τότε καταργήστε την επιλογή αυτή.

en: Passive mode
el_GR: Παθητική λειτουργία

en: Needs to already exist
el_GR: Πρέπει να υπάρχει ήδη

en: Remote path
el_GR: Απομακρυσμένη διαδρομή

en: Only non-encrypted FTP is supported by regular UpdraftPlus.
el_GR: Μόνο μη κρυπτογραφημένο FTP υποστηρίζεται από το απλό UpdraftPlus.

en: encrypted FTP (explicit encryption)
el_GR: κρυπτογραφημένο FTP (ρητή κρυπτογράφηση)

en: encrypted FTP (implicit encryption)
el_GR: κρυπτογραφημένo FTP (σιωπηρή κρυπτογράφηση)

en: regular non-encrypted FTP
el_GR: απλό μη κρυπτογραφημένο FTP

en: Testing %s Settings...
el_GR: Δοκιμή %s Ρυθμίσεων...

en: %s login failure
el_GR: %s αποτυχία εισόδου

en: No %s settings were found
el_GR: Δε βρέθηκαν ρυθμίσεις για το %s

en: configure it here
el_GR: κάντε διαμόρφωση εδώ

en: Your site's admin email address (%s) will be used.
el_GR: Θα χρησιμοποιηθεί η διεύθυνση email του διαχειριστή της σελίδας (%s).

en: Note:
el_GR: Σημείωση:

en: The attempt to send the backup via email failed (probably the backup was too large for this method)
el_GR: Η προσπάθεια για να σταλεί το αντίγραφο ασφαλείας μέσω email απέτυχε (ίσως το αντίγραφο ασφαλείας ήταν πολύ μεγάλο για αυτή τη μέθοδο)

en: Backup is of: %s.
el_GR: Η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας είναι:%s.

en: WordPress Backup
el_GR: Αντίγραφο ασφαλείας του Wordpress

en: This backup archive is %s MB in size - the attempt to send this via email is likely to fail (few email servers allow attachments of this size). If so, you should switch to using a different remote storage method.
el_GR: Αυτό το αρχείο αντιγράφων ασφαλείας έχει μέγεθος %s MB - η προσπάθεια να το στείλετε αυτό μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου είναι πιθανό να αποτύχει (ελάχιστοι e-mail servers επιτρέπουν συνημμένα αρχεία αυτού του μεγέθους). Αν ναι, θα πρέπει να σκεφτείτε να κάνετε χρήση μιας διαφορετικής μεθόδου απομακρυσμένης αποθήκευσης.

en: Your %s quota usage: %s %% used, %s available
el_GR: Χρήση του μεριδίου σας %s: %s %% χρησιμοποιείται,%s διαθέσιμο

en: Your %s account name: %s
el_GR: Το %s όνομα του λογαριασμού σας: %s

en: though part of the returned information was not as expected - your mileage may vary
el_GR: αν και μέρος των πληροφοριών που επεστράφησαν δεν ήταν τα αναμενόμενα - η χρέωσή σας μπορεί να ποικίλει

en: you have authenticated your %s account
el_GR: έχετε πιστοποιηθεί για το λογαριασμό %s

en: Success:
el_GR: Επιτυχία:

en: %s authentication
el_GR: %s ταυτοποίηση

en: Account holder's name: %s.
el_GR: Όνομα κατόχου λογαριασμού: %s.

en: <strong>After</strong> you have saved your settings (by clicking 'Save Changes' below), then come back here once and follow this link to complete authentication with %s.
el_GR: <strong>Αφού</strong> έχετε αποθηκεύσει τις ρυθμίσεις σας (κάνοντας κλικ στο "Αποθήκευση αλλαγών" παρακάτω), μετά επιστρέψτε εδώ μια φορά και κάντε κλικ σε αυτό το σύνδεσμο για να ολοκληρώσετε τον έλεγχο ταυτότητας με το %s.

en: (You appear to be already authenticated).
el_GR: (Φαίνεται πως έχετε ήδη ταυτοποιηθεί).

en: Authenticate with %s
el_GR: Ταυτοποίηση με το %s

en: Need to use sub-folders?
el_GR: Χρειάζεται να χρησιμοποιήσετε υπο-φακέλους;

en: You do not appear to be authenticated with %s
el_GR: Δεν φαίνεται να έχετε πιστοποιηθεί με το %s

en: Failed to access %s when deleting (see log file for more)
el_GR: Αδυναμία πρόσβασης στο %s κατά τη διαγραφή (δείτε το αρχείο καταγραφής για περισσότερες λεπτομέρειες)

en: You do not appear to be authenticated with %s (whilst deleting)
el_GR: Δεν φαίνεται να έχετε πιστοποιηθεί με το %s (παράλληλα γίνεται διαγραφή)

en: %s returned an unexpected HTTP response: %s
el_GR: %s επέστρεψε μη αναμενόμενη απάντηση HTTP: %s

en: did not return the expected response - check your log file for more details
el_GR: %s δεν επέστρεψε την αναμενόμενη απάντηση - ελέγξτε το αρχείο καταγραφής σας για περισσότερες λεπτομέρειες

en: error: failed to upload file to %s (see log file for more)
el_GR: σφάλμα: αποτυχία ανεβάσματος του αρχείου στο %s (δείτε το αρχείο καταγραφής για περισσότερες πληροφορίες)

en: You do not appear to be authenticated with Dropbox
el_GR: Δε φαίνεται να είστε πιστοποιημένος στο Dropbox

en: We accessed the container, and were able to create files within it.
el_GR: Αποκτήθηκε πρόσβαση στο σημείο αποθήκευσης και δημιουργήθηκαν αρχεία μέσα σε αυτό.

en: Success
el_GR: Επιτυχία

en: Cloud Files error - we accessed the container, but failed to create a file within it
el_GR: Λάθος των Αρχείων στο Σύννεφο - αποκτήθηκε πρόσβαση στο σημείο αποθήκευσης αλλά δεν ήταν δυνατή η δημιουργία ενός αρχείου μέσα σε αυτό

en: Cloud Files authentication failed
el_GR: Αποτυχία πιστοποίησης των Αρχείων στο Σύννεφο

en: Failure: No container details were given.
el_GR: Αποτυχία: Δε δόθηκαν λεπτομέρειες για το σημείο αποθήκευσης.

en: Cloud Files username
el_GR: Όνομα χρήστη των Αρχείων στο Σύννεφο

en: US or UK Cloud
el_GR: US ή UK Σύννεφο

en: UpdraftPlus's %s module <strong>requires</strong> %s. Please do not file any support requests; there is no alternative.
el_GR: Η μονάδα του UpdraftPlus %s <strong>απαιτεί</strong> %s. Παρακαλώ μην υποβάλετε οποιαδήποτε αιτήματα υποστήριξης, δεν υπάρχει εναλλακτική λύση.

en: Your web server's PHP installation does not included a required module (%s). Please contact your web hosting provider's support.
el_GR: Η εγκατάσταση της PHP στον εξυπηρετητή σας δεν συμπεριλαμβάνει μια απαραίτητη μονάδα %s). Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το τμήμα υποστήριξης του παρόχου του εξυπηρετητή σας.

en: %s settings test result:
el_GR: αποτέλεσμα δοκιμής για τις ρυθμίσεις %s:

en: Test %s Settings
el_GR: Γίνεται έλεγχος %s Ρυθμίσεων

en: Error - no such file exists.
el_GR: Σφάλμα - δεν υπάρχει αυτό το αρχείο.

en: Error downloading remote file: Failed to download
el_GR: Σφάλμα κατά τη λήψη του απομακρυσμένου αρχείου: Αποτυχία μεταφόρτωσης

en: %s Error
el_GR: %s Λάθος

en: No settings were found
el_GR: Δε βρέθηκαν ρυθμίσεις

en: %s error - failed to upload file
el_GR: %s λάθος - αποτυχία ανεβάσματος του αρχείου

en: %s Error: Failed to upload
el_GR: Σφάλμα %s: Αποτυχία ανεβάσματος

en: %s authentication failed
el_GR: %s αποτυχία πιστοποίησης

en: Username
el_GR: Όνομα χρήστη

en: API key
el_GR: Κλειδί API

en: Cloud Files Container
el_GR: Φάκελος στο Cloud Files

en: Cloud Files API Key
el_GR: Κλειδί API για το Cloud Files

en: Cloud Files Username
el_GR: Όνομα χρήστη του Cloud Files

en: London (LON)
el_GR: Λονδίνο (LON)

en: Hong Kong (HKG)
el_GR: Χονγκ Κονγκ (HKG)

en: Northern Virginia (IAD)
el_GR: Βόρεια Βιρτζίνια (IAD)

en: Chicago (ORD)
el_GR: Σικάγο (ORD)

en: Sydney (SYD)
el_GR: Σίδνεϊ (SYD)

en: Dallas (DFW) (default)
el_GR: Ντάλλας (DFW) (προεπιλογή)

en: Cloud Files Storage Region
el_GR: Περιφέρεια Αποθήκευσης του Cloud Files

en: US (default)
el_GR: US (προεπιλογή)

en: Accounts created at rackspacecloud.com are US-accounts; accounts created at rackspace.co.uk are UK-based
el_GR: Λογαριασμοί που δημιουργούνται στο rackspacecloud.com είναι λογαριασμοί με έδρα της ΗΠΑ. Λογαριασμοί που δημιουργούνται στο rackspace.co.uk είναι λογαριασμοί με έδρα το Ηνωμένο Βασίλειο

en: US or UK-based Rackspace Account
el_GR: Λογαριασμός στο Rackspace US ή UK-based

en: Accounts created at rackspacecloud.com are US accounts; accounts created at rackspace.co.uk are UK accounts.
el_GR: Λογαριασμοί που δημιουργούνται στο rackspacecloud.com είναι λογαριασμοί με έδρα της ΗΠΑ. Λογαριασμοί που δημιουργούνται στο rackspace.co.uk είναι λογαριασμοί με έδρα το Ηνωμένο Βασίλειο.

en: Also, you should read this important FAQ.
el_GR: Επίσης, θα πρέπει να διαβάσετε αυτές τις σημαντικές Συχνές Ερωτήσεις.

en: Get your API key <a href="https://mycloud.rackspace.com/" target="_blank">from your Rackspace Cloud console</a> (<a href="http://www.rackspace.com/knowledge_center/article/rackspace-cloud-essentials-1-generating-your-api-key" target="_blank">read instructions here</a>), then pick a container name to use for storage. This container will be created for you if it does not already exist.
el_GR: Αποκτήστε ένα κλειδί API <a href="https://mycloud.rackspace.com/" target="_blank">από την κονσόλα σας του  Rackspace Cloud</a> (διαβάστε τις οδηγίες  <a href="http://www.rackspace.com/knowledge_center/article/rackspace-cloud-essentials-1-generating-your-api-key" target="_blank">εδώ</a>), στη συνέχεια επιλέξτε ένα όνομα χώρου αποθήκευσης που θα χρησιμοποιηθεί για την αποθήκευση. Αυτός ο χώρος αποθήκευσης θα δημιουργηθεί για σας εάν δεν υπάρχει ήδη.

en: Authorisation failed (check your credentials)
el_GR: Η ταυτοποίηση απέτυχε (ελέγξτε τα διαπιστευτήριά σας)

en: The %s connection timed out; if you entered the server correctly, then this is usually caused by a firewall blocking the connection - you should check with your web hosting company.
el_GR: Η διασύνδεση του %s έληξε λόγω time out. Αν έχετε εισάγει σωστά το διακομιστή, τότε αυτό συνήθως προκαλείται από ένα τείχος προστασίας που εμποδίζει τη σύνδεση - θα πρέπει να το ελέγξετε αυτό με την εταιρεία του web hosting σας.

en: You need to re-authenticate with %s, as your existing credentials are not working.
el_GR: Θα πρέπει να επαναλάβει την πιστοποίηση με το%s, καθώς τα υφιστάμενα διαπιστευτήρια σας δεν λειτουργούν.

en: The %s authentication could not go ahead, because something else on your site is breaking it. Try disabling your other plugins and switching to a default theme. (Specifically, you are looking for the component that sends output (most likely PHP warnings/errors) before the page begins. Turning off any debugging settings may also help).
el_GR: Η αυθεντικοποίηση του%s δεν μπορεί να προχωρήσει, γιατί κάτι άλλο στην ιστοσελίδας σας δημιουργεί πρόβλημα. Δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε άλλα πρόσθετα που έχετε εγκατεστημένα κι ενεργοποιήστε ένα προεπιλεγμένο θέμα. (Συγκεκριμένα, ψάχνετε για το στοιχείο που στέλνει (πιθανότατα προειδοποιήσεις/σφάλματα της PHP) πριν αρχίσει η σελίδα. Απενεργοποίηση των ρυθμίσεων εντοπισμού σφαλμάτων μπορεί επίσης να βοηθήσει).

en: The attempt to undo the double-compression succeeded.
el_GR: Η προσπάθεια αναίρεσης της διπλής συμπίεσης έγινε επιτυχώς.

en: The attempt to undo the double-compression failed.
el_GR: Η προσπάθεια αναίρεσης της διπλής συμπίεσης απέτυχε.

en: The database file appears to have been compressed twice - probably the website you downloaded it from had a mis-configured webserver.
el_GR: Το αρχείο της βάσης δεδομένων φαίνεται πως έχει συμπιεσθεί δύο φορές - κατά πάσα πιθανότητα η ιστοσελίδα από την οποία το μεταφορτώσατε είχε λανθασμένες ρυθμίσεις στον webserver της.

en: restoration
el_GR: αποκατάσταση

en: Your hosting company must enable these functions before %s can work.
el_GR: Η εταιρεία που φιλοξενεί την ιστοσελίδα σας πρέπει να ενεργοποιήσει αυτές τις λειτουργίες πριν το %s να μπορεί να λειτουργήσει.

en: Your web server's PHP installation has these functions disabled: %s.
el_GR: Η εγκατάσταση της PHP στον web server σας έχει απενεργοποιημένες αυτές τις λειτουργίες: %s.

en: UpdraftPlus was unable to find the table prefix when scanning the database backup.
el_GR: Το UpdraftPlus δεν μπόρεσε να βρει το πρόθεμα πίνακα κατά τη σάρωση του αρχείου ασφαλείας της βάσης δεδομένων.

en: This database backup is missing core WordPress tables: %s
el_GR: Από αυτό το αρχείο ασφαλείας της βάσης δεδομένων λείπουν πίνακες του πυρήνα του Wordpress: %s

en: You must upgrade MySQL to be able to use this database.
el_GR: Θα πρέπει να αναβαθμίσετε τη MySQL να είναι σε θέση να χρησιμοποιήσετε αυτή τη βάση δεδομένων.

en: The database backup uses MySQL features not available in the old MySQL version (%s) that this site is running on.
el_GR: Η βάση δεδομένων των αντιγράφων ασφαλείας χρησιμοποιεί χαρακτηριστικά της MySQL που δεν είναι διαθέσιμα στην παλιά έκδοση της MySQL (%s) πάνω στην οποία τρέχει αυτή η σελίδα.

en: Site information:
el_GR: Πληροφορίες ιστοσελίδας:

en: If you want to restore a multisite backup, you should first set up your WordPress installation as a multisite.
el_GR: Εάν θέλετε να επαναφέρετε ένα multisite αντίγραφο ασφαλείας, θα πρέπει πρώτα να ρυθμίσετε αντίστοιχα και την εγκατάσταση του WordPress σας ως multisite.

en: Your backup is of a WordPress multisite install; but this site is not. Only the first site of the network will be accessible.
el_GR: Το αντίγραφο ασφαλείας σας είναι από μια multisite εγκατάσταση του WordPress, αλλά αυτό το site δεν είναι. Μόνο η πρώτη σελίδα του δικτύου θα είναι προσβάσιμη.

en: You are running on WordPress multisite - but your backup is not of a multisite site.
el_GR: Γίνεται εκτέλεση της διαδικασίας σε μια εγκατάσταση πολλαπλών ιστοσελίδων του Wordpress αλλά το αντίγραφο ασφαλείας σας δεν είναι από μια τέτοια εγκατάσταση.

en: Backup label:
el_GR: Ετικέτα αντιγράφων ασφαλείας:

en: Any support requests to do with %s should be raised with your web hosting company.
el_GR: Όλες οι αιτήσεις υποστήριξης που έχουν να κάνουν με το %s πρέπει να γίνουν προς την εταιρεία web hosting σας.

en: You should only proceed if you cannot update the current server and are confident (or willing to risk) that your plugins/themes/etc. are compatible with the older %s version.
el_GR: Θα πρέπει να συνεχίσετε μόνο αν δεν μπορείτε να ενημερώσετε τον τρέχοντα server και είστε βέβαιοι (ή διατεθειμένοι να διακινδυνεύσετε) ότι τα πρόσθετα/θέματα/κλπ. είναι συμβατά με την παλαιότερη %s έκδοση.

en: This is significantly newer than the server which you are now restoring onto (version %s).
el_GR: Αυτός είναι πολύ νεότερος από τον server στον οποίο τώρα κάνετε αποκατάσταση (έκδοση %s).

en: The site in this backup was running on a webserver with version %s of %s.
el_GR: Η ιστοσελίδα σε αυτό το αντίγραφο ασφαλείας έτρεχε σε ένα διακομιστή με έκδοση %s of %s.

en: You are importing from a newer version of WordPress (%s) into an older one (%s). There are no guarantees that WordPress can handle this.
el_GR: Κάνετε εισαγωγή από μια νεότερη έκδοση του WordPress (%s) σε μια παλαιότερη (%s). Δεν υπάρχουν εγγυήσεις ότι το WordPress μπορεί να το διαχειριστεί αυτό.

en: This backup set is from a different site (%s) - this is not a restoration, but a migration. You need the Migrator add-on in order to make this work.
el_GR: Αυτό το σετ αντιγράφων ασφαλείας είναι από διαφορετικό ιστοσελίδα (%s) - αυτή δεν είναι μια διαδικασία επαναφοράς αλλά είναι διαδικασία μετανάστευσης. Χρειάζεται και το πρόσθετο  Migrator για να γίνει αυτή η λειτουργία.

en: (version: %s)
el_GR: (έκδοση: %s)

en: Failed to open database file.
el_GR: Αποτυχία ανοίγματος του αρχείου της βάσης δεδομένων.

en: The database is too small to be a valid WordPress database (size: %s Kb).
el_GR: Η βάση δεδομένων είναι πολύ μικρή για να είναι έγκυρη βάση δεδομένων WordPress (μέγεθος: %s Kb).

en: Decryption failed. The database file is encrypted.
el_GR: Η αποκρυπτογράφηση απέτυχε. Η βάση δεδομένων είναι κρυπτογραφημένη.

en: RSS link
el_GR: Δεσμός RSS

en: Blog link
el_GR: Δεσμός ιστολογίου

en: Follow this link to sign up for the UpdraftPlus newsletter.
el_GR: Ακολουθήστε αυτό το σύνδεσμο για να εγγραφείτε στο newsletter του UpdraftPlus.

en: UpdraftPlus is on social media - check us out!
el_GR: Το UpdraftPlus είναι στα κοινωνικά δίκτυα - δείτε μας εδώ!

en: File not found
el_GR: Το αρχείο δεν βρέθηκε

en: The decryption key used:
el_GR: Το κλειδί αποκρυπτογράφησης που χρησιμοποιήθηκε είναι το:

en: Decryption failed. The most likely cause is that you used the wrong key.
el_GR: Η αποκρυπτογράφηση απέτυχε. Η πιο πιθανή αιτία είναι ότι χρησιμοποιήσατε λάθος κλειδί.

en: Decryption failed. The database file is encrypted, but you have no encryption key entered.
el_GR: Η αποκρυπτογράφηση απέτυχε. Το αρχείο της βάσης δεδομένων είναι κρυπτογραφημένο αλλά δεν έχει εισαχθεί κανένα κλειδί κρυπτογράφησης.

en: Could not save backup history because we have no backup array. Backup probably failed.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η αποθήκευση του ιστορικού των αντιγράφων ασφαλείας επειδή δεν υπάρχει πίνακας αντιγράφων ασφαλείας. Η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας πιθανώς απέτυχε.

en: Could not read the directory
el_GR: Αδυναμία ανάγνωσης του φακέλου

en: The backup has not finished; a resumption is scheduled
el_GR: Η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας δεν έχει τελειώσει, έχει προγραμματιστεί επανάληψη της διαδικασίας

en: The backup attempt has finished, apparently unsuccessfully
el_GR: Η προσπάθεια για τη λήψη αντιγράφων ασφαλείας τελείωσε, προφανώς όμως ανεπιτυχώς

en: The backup apparently succeeded (with warnings) and is now complete
el_GR: Η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας τελικώς πέτυχε (με προειδοποιήσεις) και είναι πλέον πλήρης

en: One or more backups has been added from scanning remote storage; note that these backups will not be automatically deleted through the "retain" settings; if/when you wish to delete them then you must do so manually.
el_GR: Ένα ή περισσότερα αντίγραφα ασφαλείας έχουν προστεθεί από τη σάρωση του σημείου απομακρυσμένης αποθήκευσης. Σημειώστε ότι αυτά τα αντίγραφα ασφαλείας δεν θα  διαγράφονται αυτόματα μέσω των ρυθμίσεων "διατήρησης". Αν ή όταν θέλετε να τα διαγράψετε θα πρέπει να το κάνετε χειροκίνητα.

en: Could not create files in the backup directory. Backup aborted - check your UpdraftPlus settings.
el_GR: Αδυναμία δημιουργίας αρχείων στο φάκελο των αντιγράφων ασφαλείας. Η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας ματαιώθηκε - ελέγξτε τις ρυθμίσεις του UpdraftPlus.

en: Your website is visited infrequently and UpdraftPlus is not getting the resources it hoped for; please read this page:
el_GR: Η ιστοσελίδα σας δεν έχει μεγάλη επισκεψιμότητα και το UpdraftPlus δεν μπορεί να πάρει τους πόρους που έλπιζε, παρακαλούμε διαβάστε αυτή τη σελίδα:

en: Others
el_GR: Άλλα

en: Uploads
el_GR: Μεταφορτώσεις

en: Themes
el_GR: Θέματα

en: Plugins
el_GR: Πρόσθετα

en: Error - failed to download the file
el_GR: Σφάλμα - αδυναμία μεταφόρτωσης του αρχείου

en: Error opening local file: Failed to download
el_GR: Λάθος κατά το άνοιγμα του τοπικού αρχείου: Αποτυχία κατεβάσματος

en: %s error - failed to re-assemble chunks
el_GR: %s λάθος - αποτυχία επαναδημιουργίας των κομματιών

en: %s Error: Failed to open local file
el_GR: Σφάλμα%s: Απέτυχε το άνοιγμα του τοπικού αρχείου

en: Your free disk space is very low - only %s Mb remain
el_GR: ο ελεύθερος χώρος στο δίσκο σας είναι πολύ λίγος - παραμένουν μόνο %s Mb

en: The amount of memory (RAM) allowed for PHP is very low (%s Mb) - you should increase it to avoid failures due to insufficient memory (consult your web hosting company for more help)
el_GR: Το επιτρεπόμενο ποσό της μνήμης (RAM) για την PHP είναι πολύ μικρό (%s Mb) - θα πρέπει να το αυξήσετε για να αποφευχθούν δυσλειτουργίες εξαιτίας της ανεπαρκούς μνήμης (συμβουλευτείτε την εταιρεία που σας παρέχει τον διακομιστή σας για περισσότερη βοήθεια)

en: No log files were found.
el_GR: Δεν βρέθηκε κανένα αρχείο καταγραφής.

en: %s error: %s
el_GR: %s σφάλμα: %s

en: check your log for more details.
el_GR: ελέγξτε το αρχείο καταγραφής σας για περισσότερες λεπτομέρειες.

en: your web hosting account appears to be full; please see: %s
el_GR: ο web hosting λογαριασμός σας μοιάζει να είναι πλήρης: παρακαλούμε δείτε: %s

en: A zip error occurred
el_GR: Συνέβη ένα σφάλμα κατά τη συμπίεση zip

en: The zip engine returned the message: %s.
el_GR: Η ρουτίνα zip επέστρεψε αυτό το μήνυμα: %s.

en: Your free space in your hosting account is very low - only %s Mb remain
el_GR: Ο ελεύθερος χώρος στο λογαριασμό σας είναι πολύ λίγος - μόνο %s Mb απομένουν

en: A very large file was encountered: %s (size: %s Mb)
el_GR: Βρέθηκε ένα πολύ μεγάλο αρχείο: %s (μέγεθος: %s Mb)

en: Failed to open the zip file (%s) - %s
el_GR: Αποτυχία ανοίγματος του αρχείου zip (%s) - %s

en: %s: unreadable file - could not be backed up
el_GR: %s: το αρχείο είναι μη αναγνώσιμο - δεν μπορεί να δημιουργηθεί αντίγραφο ασφαλείας γι' αυτό

en: %s: unreadable file - could not be backed up (check the file permissions and ownership)
el_GR: %s: μη αναγνώσιμο αρχείο - δεν μπορεί να συμπεριληφθεί στο αντίγραφο ασφαλείας (ελέγξτε τα δικαιώματα αρχείων και την ιδιοκτησία)

en: Infinite recursion: consult your log for more information
el_GR: Άπειρη αναδρομή: συμβουλευτείτε το αρχείο καταγραφής σας για περισσότερες πληροφορίες

en: Could not open the backup file for writing
el_GR: Αδυναμία ανοίγματος του αρχείου του αντιγράφου ασφαλείας για εγγραφή

en: An error occurred whilst closing the final database file
el_GR: Συνέβη ένα λάθος κλείνοντας το τελευταίο αρχείο της βάσης δεδομένων

en: Failed to open database file for reading:
el_GR: Αδυναμία ανοίγματος της βάσης δεδομένων για ανάγνωση:

en: Table %s has very many rows (%s) - we hope your web hosting company gives you enough resources to dump out that table in the backup.
el_GR: Ο πίνακας %s έχει πάρα πολλές γραμμές (%s) - ευελπιστούμε ο πάροχος φιλοξενίας σας να σας παρέχει επαρκείς πόρους ώστε να απορριφθεί αυτός ο πίνακας από το αντίγραφο ασφαλείας.

en: No database tables found
el_GR: Δεν βρέθηκαν πίνακες στη βάση δεδομένων

en: please wait for the rescheduled attempt
el_GR: παρακαλούμε περιμένετε για την επαναπρογραμματισμένη προσπάθεια

en: Connection failed: check your access details, that the database server is up, and that the network connection is not firewalled.
el_GR: Η σύνδεση απέτυχε: ελέγξτε τα στοιχεία πρόσβασης σας, ότι ο database server σας είναι σε λειτουργία και δεν είναι πεσμένος, και ότι η σύνδεση δικτύου δεν προστατεύεται από κάποιο τοίχος προστασίας που μπλοκάρει την πρόσβαση.

en: database connection attempt failed.
el_GR: η απόπειρα σύνδεσης με τη βάση δεδομένων απέτυχε.

en: Latest status:
el_GR: Τελευταία κατάσταση:

en: Backup contains:
el_GR: Το αντίγραφο ασφαλείας περιέχει:

en: WordPress backup is complete
el_GR: Η λήψη αντιγράφων ασφαλείας του WordPress ολοκληρώθηκε

en: Backup of:
el_GR: Αντίγραφο ασφαλείας του:

en: read more at %s
el_GR: διαβάστε περισσότερα στο %s

en: Email reports created by UpdraftPlus (free edition) bring you the latest UpdraftPlus.com news
el_GR: Οι αναφορές μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που δημιουργήθηκε από το UpdraftPlus (δωρεάν έκδοση) σας κάνει γνωστές τα τελευταία νέα του UpdraftPlus.com

en: Backed up: %s
el_GR: Ποσοστό λήψης αντιγράφου ασφαλείας: %s

en: The log file has been attached to this email.
el_GR: Το αρχείο καταγραφής έχει επισυναφθεί στο email.

en: Warnings encountered:
el_GR: Προειδοποιήσεις που απαντήθηκαν:

en: Errors encountered:
el_GR: Λάθη που προέκυψαν:

en: Unknown/unexpected error - please raise a support request
el_GR: Άγνωστο/απρόσμενο λάθος - παρακαλούμε ζητήστε βοήθεια από την υποστήριξη

en: Database only (files were not part of this particular schedule)
el_GR: Βάση δεδομένων (για τα αρχεία δεν είχε προγραμματιστεί για να συμπεριληφθούν στο αντίγραφο ασφαλείας)

en: Database (files backup has not completed)
el_GR: Βάση δεδομένων (η λήψη αντιγράφου ασφαλείας για τα αρχεία δεν έχει ολοκληρωθεί)

en: Files only (database was not part of this particular schedule)
el_GR: Αρχεία μόνο (η βάση δεδομένων δεν είχε προγραμματιστεί για να συμπεριληφθεί στο αντίγραφο ασφαλείας)

en: Files (database backup has not completed)
el_GR: Αρχεία (η λήψη αντιγράφου ασφαλείας για τη βάση δεδομένων δεν έχει ολοκληρωθεί)

en: Files and database
el_GR: Αρχεία και βάση δεδομένων

en: Incremental
el_GR: Βήμα - βήμα

en: Full backup
el_GR: Πλήρης λήψη αντιγράφου ασφαλείας

en: Could not create %s zip. Consult the log file for more information.
el_GR: Αδυναμία δημιουργίας του αρχείου zip %s. συμβουλευτείτε το αρχείο καταγραφής για περισσότερες πληροφορίες.

en: %s - could not back this entity up; the corresponding directory does not exist (%s)
el_GR: %s - δεν μπορεί να δημιουργηθεί αντίγραφο ασφαλείας αυτής της οντότητας, ο αντίστοιχος φάκελος δεν υπάρχει (%s)

en: Error message
el_GR: Μήνυμα λάθους

en: Could not read one of the files for restoration
el_GR: Αδυναμία ανάγνωσης ενός εκ των αρχείων για την επαναφορά

en: The backup records do not contain information about the proper size of this file.
el_GR: Τα στοιχεία μητρώου του αντιγράφου ασφαλείας δεν περιέχουν πληροφορίες σχετικά με το κατάλληλο μέγεθος για αυτό το αρχείο.

en: file is size:
el_GR: μέγεθος αρχείου:

en: Archive is expected to be size:
el_GR: Το αρχείο αναμένεται να έχει μέγεθος:

en: File is not locally present - needs retrieving from remote storage
el_GR: Το αρχείο δεν είναι αποθηκευμένο τοπικά - πρέπει να ανακτηθεί από την απομακρυσμένη τοποθεσία αποθήκευσης

en: Looking for %s archive: file name: %s
el_GR: Αναζήτηση για %s αρχείο: όνομα αρχείου: %s

en: Skipping restoration of WordPress core when importing a single site into a multisite installation. If you had anything necessary in your WordPress directory then you will need to re-add it manually from the zip file.
el_GR: Παράκαμψη στην επαναφορά του πυρήνα του WordPress κατά την εισαγωγή μιας ιστοσελίδας  σε μια εγκατάσταση πολλαπλών ιστοσελίδων. Αν είχατε κάποια αναγκαία αρχεία στο φάκελο του WordPress, τότε θα πρέπει να τα προσθέσετε χειροκίνητα ξανά από το αρχείο zip.

en: Final checks
el_GR: Τελευταίοι έλεγχοι

en: If making a request for support, please include this information:
el_GR: Αν κάνετε ένα αίτημα υποστήριξης, παρακαλούμε να συμπεριλάβετε αυτές τις πληροφορίες:

en: ABORT: Could not find the information on which entities to restore.
el_GR: ΑΚΥΡΩΣΗ: Δε βρέθηκαν οι πληροφορίες για το ποιες οντότητες να επαναφερθούν.

en: Follow this link to download the log file for this restoration (needed for any support requests).
el_GR: Ακολουθήστε αυτό το σύνδεσμο για να κατεβάσετε το αρχείο καταγραφής για αυτή την αποκατάσταση (απαιτείται για τυχόν αιτήματα υποστήριξης).

en: Why am I seeing this?
el_GR: Γιατί το βλέπω αυτό;

en: Backup does not exist in the backup history
el_GR: Δεν υπάρχει αντίγραφο ασφαλείας στο ιστορικό λήψης αντιγράφων ασφαλαείας

en: This backup does not exist in the backup history - restoration aborted. Timestamp:
el_GR: Αυτό το αντίγραφο ασφαλείας δεν υπάρχει στο ιστορικό των αντιγράφων ασφαλείας - η επαναφορά ακυρώθηκε. Σφραγίδα χρόνου:

en: View Log
el_GR: Δείτε το Αρχείο Καταγραφής

en: Delete this backup set
el_GR: Διαγραφή αυτού του συνόλου αντιγράφων ασφαλείας

en: After pressing this button, you will be given the option to choose which components you wish to restore
el_GR: Αφού πατήσετε αυτό το κουμπί, θα σας δοθεί η δυνατότητα να επιλέξετε ποια μέρη θέλετε να επαναφέρετε

en: (backup set imported from remote location)
el_GR: (τα αρχεία αντιγράφων ασφαλείας έχουν εισαχθεί από την απομακρυσμένη τοποθεσία)

en: If you are seeing more backups than you expect, then it is probably because the deletion of old backup sets does not happen until a fresh backup completes.
el_GR: Αν βλέπετε περισσότερα αντίγραφα ασφαλείας από ό,τι θα περιμένατε, είναι πιθανώς επειδή η διαγραφή των παλαιών αντιγράφων ασφαλείας δεν έχει συμβεί έως ότου ολοκληρωθεί η διαδικασία λήψης του νέου αντιγράφου ασφαλείας.

en: (Not finished)
el_GR: (Δεν έχει ολοκληρωθεί)

en: You appear to be missing one or more archives from this multi-archive set.
el_GR: Φαίνεται ότι σας λείπει ένα ή περισσότερα αρχεία από αυτό το σύνολο πολλαπλών αρχείων.

en: Files backup (created by %s)
el_GR: Αντίγραφο ασφαλείας αρχείων (δημιουργήθηκε από %s)

en: Files and database WordPress backup (created by %s)
el_GR: Αντίγραφο ασφαλείας αρχείων και βάσης δεδομένων του WordPress (δημιουργήθηκε από %s)

en: Backup created by: %s.
el_GR: Το αντίγραφο ασφαλείας δημιουργήθηκε από: %s.

en: External database
el_GR: Εξωτερική βάση δεδομένων

en: Database (created by %s)
el_GR: Βάσης δεδομένων (δημιουργήθηκε από %s)

en: unknown source
el_GR: άγνωστη πηγή

en: Site
el_GR: Ιστοσελίδα

en: Backup sent to remote site - not available for download.
el_GR: Το σύνολο των αντιγράφων ασφαλείας έχει αποσταλεί στο χώρο απομακρυσμένης αποθήκευσης - δεν είναι διαθέσιμο για download.

en: Backup data (click to download)
el_GR: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας δεδομένων (κάντε κλικ για να κατεβάσετε)

en: Backup date
el_GR: Ημερομηνία λήψης αντιγράφου ασφαλείας

en: You have not yet made any backups.
el_GR: Δεν έχετε προβεί στη λήψη αντιγράφου ασφαλείας ακόμα.

en: Good news: Your site's communications with %s can be encrypted. If you see any errors to do with encryption, then look in the 'Expert Settings' for more help.
el_GR: Καλά νέα: Η επικοινωνία με το %s μπορεί να κρυπτογραφηθεί. Εάν δείτε λάθη που έχουν να κάνουν με την κρυπτογράφηση παρακαλούμε ανατρέξτε στις 'Ρυθμίσεις για προχωρημένους' για περισσότερη βοήθεια.

en: Your web server's PHP/Curl installation does not support https access. We cannot access %s without this support. Please contact your web hosting provider's support. %s <strong>requires</strong> Curl+https. Please do not file any support requests; there is no alternative.
el_GR: Η εγκατάσταση της PHP/Curl στον εξυπηρετητή σας δεν υποστηρίζει πρόσβαση https. Υπάρχει αδυναμία πρόσβασης του %s χωρίς αυτό. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το τμήμα υποστήριξης του παρόχου του εξυπηρετητή σας. %s <strong>απαιτεί</strong> Curl+https. Παρακαλούμε μην υποβάλετε οποιαδήποτε αιτήματα υποστήριξης, δεν υπάρχει εναλλακτική λύση.

en: Your web server's PHP/Curl installation does not support https access. Communications with %s will be unencrypted. Ask your web host to install Curl/SSL in order to gain the ability for encryption (via an add-on).
el_GR: Η εγκατάσταση της PHP/Curl στον διακομιστή σας δεν υποστηρίζει πρόσβαση https. Η επικοινωνία με το %s δε θα είναι κρυπτογραφημένη. Ζητήστε από τον πάροχό σας να εγκαταστήσει το Curl/SSL για να έχετε τη δυνατότητα κρυπτογράφησης (με χρήση ενός πρόσθετου).

en: Your web server's PHP installation does not included a <strong>required</strong> (for %s) module (%s). Please contact your web hosting provider's support and ask for them to enable it.
el_GR: Η εγκατάσταση PHP του εξυπηρετητή σας δεν περιελαμβάνει μια<strong>απαραίτητη</strong>  (για %s) μονάδα (%s). Παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του παρόχου του εξυπηρετητή σας και ζητήστε να το ενεργοποιήσουν.

en: If entering multiple files/directories, then separate them with commas. For entities at the top level, you can use a * at the start or end of the entry as a wildcard.
el_GR: Εάν εισαγάγετε πολλαπλά αρχεία/καταλόγους, στη συνέχεια χωρίστε τα με κόμμα. Για τις οντότητες σε ανώτερο επίπεδο, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ένα * στην αρχή ή στο τέλος της καταχώρησης ως μπαλαντέρ.

en: Any other directories found inside wp-content
el_GR: Όλοι οι άλλοι φάκελοι που βρίσκονται μέσα στο wp-content

en: Your wp-content directory server path: %s
el_GR: Η διαδρομή του φακέλου wp-content στον εξυπηρετητή σας είναι: %s

en: Save Changes
el_GR: Αποθήκευση Αλλαγών

en: See this FAQ also.
el_GR: Δείτε επίσης αυτές τις συχνές ερωτήσεις - απαντήσεις.

en: Choosing this option lowers your security by stopping UpdraftPlus from using SSL for authentication and encrypted transport at all, where possible. Note that some cloud storage providers do not allow this (e.g. Dropbox), so with those providers this setting will have no effect.
el_GR: Κάνοντας αυτή την επιλογή μειώνετε το επίπεδο ασφάλειας εμποδίζοντας το UpdraftPlus από το να χρησιμοποιήσει τεχνολογία SSL για την πιστοποίηση και την κρυπτογραφημένη μεταφορά, όπου αυτό είναι δυνατό. Σημειώστε πως κάποιοι πάροχοι συστημάτων απομακρυσμένης αποθήκευσης στο σύννεφο δεν το επιτρέπουν αυτό (π.χ. το Dropbox), κατά συνέπεια με παρόχους αυτού του είδους αυτή η ρύθμιση δε θα έχει καμία επίδραση.

en: Disable SSL entirely where possible
el_GR: Πλήρης απενεργοποίηση του SSL όπου αυτό είναι δυνατό

en: Note that not all cloud backup methods are necessarily using SSL authentication.
el_GR: Σημειώστε πως δε χρησιμοποιούν κατ' ανάγκη όλες οι μέθοδοι αποθήκευσης στο σύννεφο πιστοποίηση SSL.

en: Choosing this option lowers your security by stopping UpdraftPlus from verifying the identity of encrypted sites that it connects to (e.g. Dropbox, Google Drive). It means that UpdraftPlus will be using SSL only for encryption of traffic, and not for authentication.
el_GR: Κάνοντας αυτή την επιλογή μειώνετε το επίπεδο ασφάλειας εμποδίζοντας το UpdraftPlus από το να επιβεβαιώσει την ταυτότητα των ιστοσελίδων στις οποίες συνδέεται (π.χ. Dropbox, Google Drive). Αυτό σημαίνει πως το UpdraftPlus θα χρησιμοποιεί SSL μόνο για την κρυπτογράφηση της κυκλοφορίας και όχι για την πιστοποίηση.

en: Do not verify SSL certificates
el_GR: Να μην επαληθευτούν τα πιστοποιητικά SSL

en: By default UpdraftPlus uses its own store of SSL certificates to verify the identity of remote sites (i.e. to make sure it is talking to the real Dropbox, Amazon S3, etc., and not an attacker). We keep these up to date. However, if you get an SSL error, then choosing this option (which causes UpdraftPlus to use your web server's collection instead) may help.
el_GR: Από προεπιλογή το UpdraftPlus χρησιμοποιεί δικό της αρχείο των SSL πιστοποιητικών για να επιβεβαιώσει την ταυτότητα των απομακρυσμένων τοποθεσιών (π.χ. για να βεβαιωθεί ότι συνδιαλέγεται με το πραγματικό Dropbox, Amazon S3, κλπ., και όχι με κάποιον εισβολέα). Κρατάμε το αρχείο μας αυτό διαρκώς ενημερωμένο. Ωστόσο, αν λαμβάνετε ένα μήνυμα λάθους για το SSL, διαλέγοντας αυτή την επιλογή (η οποία επιβάλλει στο UpdraftPlus να χρησιμοποιήσει αντ' αυτού τη συλλογή πιστοποιητικών του εξυπηρετητή σας) μπορεί να βοηθήσει.

en: Use the server's SSL certificates
el_GR: Χρήση των πιστοποιητικών SSL του εξυπηρετητή σας

en: <b>Do not</b> place it inside your uploads or plugins directory, as that will cause recursion (backups of backups of backups of...).
el_GR: <b> Μην </b> το τοποθετείτε μέσα στο φάκελο με τις προσθήκες ή τα πρόσθετα, καθώς αυτό θα προκαλέσει αναδρομή (αντίγραφα ασφαλείας των αντιγράφων ασφαλείας των αντιγράφων ασφαλείας των...).

en: This is where UpdraftPlus will write the zip files it creates initially.  This directory must be writable by your web server. It is relative to your content directory (which by default is called wp-content).
el_GR: Αυτό είναι το σημείο όπου το UpdraftPlus θα αποθηκεύσει τα αρχεία zip που δημιουργεί αρχικά. Αυτός ο κατάλογος πρέπει να είναι εγγράψιμος από τον εξυπηρετητή σας. Έχει άμεση σχέση με τον κατάλογο του περιεχομένου σας (ο οποίος από προεπιλογή ονομάζεται wp-content).

en: If that is unsuccessful check the permissions on your server or change it to another directory that is writable by your web server process.
el_GR: Εάν αυτό έγινε ανεπιτυχώς ελέγξτε τα δικαιώματα στον εξυπηρετητή σας ή αλλάξτε το σε έναν άλλο φάκελο που να είναι εγγράψιμος στον εξυπηρετητή σας από τη διεργασία.

en: or, to reset this option
el_GR: ή, για να επαναφέρετε αυτή την επιλογή

en: Follow this link to attempt to create the directory and set the permissions
el_GR: Ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο για να προσπαθήσετε να δημιουργήσετε το φάκελο και να ρυθμίσετε τα δικαιώματα

en: Backup directory specified exists, but is <b>not</b> writable.
el_GR: Ο φάκελος που υπεδείχθη για την αποθήκευση των αντιγράφων ασφαλείας υπάρχει αλλά <b>δεν είναι</b> εγγράψιμος.

en: Backup directory specified does <b>not</b> exist.
el_GR: Ο φάκελος που υπεδείχθη για την αποθήκευση των αντιγράφων ασφαλείας <b>δεν</b> υπάρχει.

en: Backup directory specified is writable, which is good.
el_GR: Ο φάκελος που υπεδείχθη για τα αντίγραφα ασφαλείας είναι εγγράψιμος, πράγμα που είναι καλό.

en: Backup directory
el_GR: Φάκελος αντιγράφων ασφαλείας

en: Check this to delete any superfluous backup files from your server after the backup run finishes (i.e. if you uncheck, then any files despatched remotely will also remain locally, and any files being kept locally will not be subject to the retention limits).
el_GR: Επιλέξτε αυτό για να διαγράψετε όλα τα περιττά αρχεία αντιγράφων ασφαλείας από το διακομιστή σας μετά το τέλος της δημιουργίας αντιγράφων (δηλαδή αν καταργήσετε την επιλογή αυτή, τότε όλα τα αρχεία που αποστέλλονται από απόσταση θα παραμείνουν και σε τοπικό επίπεδο και τυχόν αρχεία που φυλάσσονται σε τοπικό επίπεδο δεν θα είναι εντός των ορίων διατήρησης).

en: Delete local backup
el_GR: Διαγραφή τοπικού αντιγράφου ασφαλείας

en: UpdraftPlus will split up backup archives when they exceed this file size. The default value is %s megabytes. Be careful to leave some margin if your web-server has a hard size limit (e.g. the 2 GB / 2048 MB limit on some 32-bit servers/file systems).
el_GR: Το UpdraftPlus θα χωρίσει τα αντίγραφα ασφαλείας των αρχείων όταν υπερβαίνουν αυτό το μέγεθος. Η προεπιλεγμένη τιμή είναι %s megabytes. Να είστε προσεκτικοί για να αφήσετε κάποιο περιθώριο, αν ο web-server σας έχει αποκλειστικό όριο μέγεθος (π.χ. τα 2 GB / 2048 MB όριο σε κάποιους εξυπηρετητές/συστήματα αρχείων 32-bit).

en: Split archives every:
el_GR: Διαχώρισε τα αρχεία κάθε:

en: This will also cause debugging output from all plugins to be shown upon this screen - please do not be surprised to see these.
el_GR: Αυτό θα προκαλέσει επίσης αποσφαλμάτωση όλων των πρόσθετων που αναγράφονται σε αυτήν την οθόνη - παρακαλώ μην εκπλαγείτε επειδή τα βλέπετε αυτά.

en: Check this to receive more information and emails on the backup process - useful if something is going wrong.
el_GR: Επιλέξτε αυτό για να λαμβάνετε περισσότερες πληροφορίες και μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σχετικά με τη διαδικασία δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας - είναι χρήσιμο αν κάτι πάει στραβά.

en: Debug mode
el_GR: Λειτουργία αποσφαλμάτωσης

en: open this to show some further options; don't bother with this unless you have a problem or are curious.
el_GR: ανοίξτε αυτο εδώ για να δείτε μερικές ακόμα επιλογές, μην ασχοληθείτε με αυτό εκτός αν έχετε κάποιο πρόβλημα ή αν είστε περίεργος.

en: Show expert settings
el_GR: Προβολή ρυθμίσεων για προχωρημένους

en: Expert settings
el_GR: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Advanced / Debugging Settings
el_GR: Σύνθετες ρυθμίσεις / Ρυθμίσεις αποσφαλμάτωσης

en: If you choose no remote storage, then the backups remain on the web-server. This is not recommended (unless you plan to manually copy them to your computer), as losing the web-server would mean losing both your website and the backups in one event.
el_GR: Εάν επιλέξετε να μην υπάρχει απομακρυσμένη αποθήκευση, τότε τα αντίγραφα ασφαλείας θα παραμένουν στο web-server. Αυτό δεν συνιστάται (εκτός αν σκοπεύετε να τα αντιγράψετε με μη αυτόματο τρόπο στον υπολογιστή σας), διότι μια ενδεχόμενη απώλεια του web server, θα σήμαινε την απώλεια τόσο της ιστοσελίδας σας όσο και των αντιγράφων ασφαλείας ταυτόχρονα.

en: None
el_GR: Κανένα

en: Choose your remote storage
el_GR: Επιλέξτε το χώρο απομακρυσμένης αποθήκευσης

en: Sending Your Backup To Remote Storage
el_GR: Αποστολή του Αντιγράφου Ασφαλείας σας στο Χώρο Απομακρυσμένης Αποθήκευσης

en: your site's admin address
el_GR: η διεύθυνση διαχειριστή του δικτυακού σας τόπου

en: Check this box to have a basic report sent to
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για να σας αποστέλλεται μια βασική έκθεση στο

en: Email
el_GR: Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

en: Reporting
el_GR: Υποβολή έκθεσης

en: Backup more databases
el_GR: Κρατήστε αντίγραφα ασφαλείας για περισσότερες βάσεις δεδομένων

en: First, enter the decryption key
el_GR: Πρώτα, εισάγετε το κλειδί της κρυπτογράφησης

[ctx: Uploader: Drop db.gz.crypt files here to upload them for decryption - or - Select Files]
en: or
el_GR: ή

en: Drop encrypted database files (db.gz.crypt files) here to upload them for decryption
el_GR: Αφήστε τα κρυπτογραφημένα αρχεία της βάσης δεδομένων (db.gz.crypt αρχεία) εδώ για να ανεβάσετε για αποκρυπτογράφηση

en: Manually decrypt a database backup file
el_GR: Χειροκίνητη αποκρυπτογράφηση αντιγράφου ασφαλείας της βάσης δεδομένων

en: You can manually decrypt an encrypted database here.
el_GR: Μπορείτε να αποκρυπτογραφήσετε χειροκίνητα μια κρυπτογραφημένη βάση δεδομένων εδώ.

en: It can also backup external databases.
el_GR: Μπορεί επίσης να κρατήσει αντίγραφα ασφαλείας εξωτερικών βάσεων δεδομένων.

en: Don't want to be spied on? UpdraftPlus Premium can encrypt your database backup.
el_GR: Δεν θέλετε να κατασκοπεύουν; Το UpdraftPlus Premium μπορεί να κρυπτογραφήσει τα αντιγράφα ασφαλείας της βάσης δεδομένων σας.

en: Database encryption phrase
el_GR: Φράση κρυπτογράφησης της βάσης δεδομένων

en: Database Options
el_GR: Επιλογές Βάσης Δεδομένων

en: The above directories are everything, except for WordPress core itself which you can download afresh from WordPress.org.
el_GR: Τα παραπάνω είναι όλα όσα μπορούν να συμπεριληφθούν στο αντίγραφο ασφαλείας, εκτός από τον τον ίδιο τον πυρήνα του WordPress τον οποίο μπορείτε να κατεβάσετε εκ νέου από το WordPress.org.

en: Include in files backup
el_GR: Να συμπεριλαμβάνονται στα αρχεία του αντιγράφου ασφαλείας

en: use UpdraftPlus Premium
el_GR: χρησιμοποιήστε το UpdraftPlus Premium

en: e.g. if your server is busy at day and you want to run overnight
el_GR: π.χ. εάν ο εξυπηρετητής σας είναι απασχολημένος τη μέρα και θέλετε να ληφθεί το αντίγραφο ασφαλείας τη νύχτα

en: To fix the time at which a backup should take place,
el_GR: Για να ρυθμίσετε την ώρα που θα λαμβάνεται το αντίγραφο ασφαλείας,

en: Database backup interval
el_GR: Διαστήματα λήψης αντιγράφων ασφαλείας της βάσης δεδομένων

en: and retain this many scheduled backups
el_GR: και να διατηρηθούν τόσα προγραμματισμένα αντιγράφα ασφαλείας

en: Files backup interval
el_GR: Διαστήματα λήψης αντιγράφων ασφαλείας αρχείων

en: Monthly
el_GR: Μηνιαία

en: Fortnightly
el_GR: Δεκαπενθήμερα

en: Weekly
el_GR: Εβδομαδιαία

en: Daily
el_GR: Ημερήσια

en: Every %s hours
el_GR: Κάθε %s ώρες

[ctx: i.e. Non-automatic]
en: Manual
el_GR: Χειροκίνητα

en: No backup has been completed
el_GR: Δεν έχει ολοκληρωθεί καμία διαδικασία λήψης αντιγράφου ασφαλείας

en: incremental backup; base backup: %s
el_GR: οριακό αντίγραφο ασφαλείας; βασικό αντίγραφο ασφαλείας: %s

en: You will need to consult with your web hosting provider to find out how to set permissions for a WordPress plugin to write to the directory.
el_GR: Θα πρέπει να συμβουλευτείτε τον πάροχο φιλοξενίας των ιστοσελίδων σας για να μάθετε πως να ρυθμίσετε τα δικαιώματα για ένα πρόσθετο του WordPress ώστε να έχει δικαιώματα εγγραφής και να γράψει στον κατάλογο.

en: The folder exists, but your webserver does not have permission to write to it.
el_GR: Ο φάκελος υπάρχει, αλλά ο διακομιστής σας δεν έχει άδεια για να γράψει σε αυτό.

en: The folder was created, but we had to change its file permissions to 777 (world-writable) to be able to write to it. You should check with your hosting provider that this will not cause any problems
el_GR: Ο φάκελος δημιουργήθηκε, αλλά έπρεπε να αλλάξουμε τα δικαιώματα του αρχείου σε 777 (world-writable) για να είμαστε σε θέση να γράψουμε σε αυτό. Θα πρέπει να ελέγξετε με τον πάροχο φιλοξενίας σας ότι αυτό δεν θα προκαλέσει κανένα πρόβλημα

en: The request to the filesystem to create the directory failed.
el_GR: Η αίτηση στο σύστημα αρχείων για τη δημιουργία του φακέλου απέτυχε.

en: OK
el_GR: Εντάξει

en: Failed
el_GR: Αποτυχία

en: Old directory removal failed for some reason. You may want to do this manually.
el_GR: Η διαγραφή των παλαιών φακέλων απέτυχε για κάποιο λόγο. Ίσως χρειαστεί να το κάνετε χειροκίνητα.

en: Old directories successfully removed.
el_GR: Οι παλαιοί φάκελοι διεγράφησαν επιτυχώς.

en: Remove old directories
el_GR: Διαγραφή παλαιών φακέλων

en: Warning: %s
el_GR: Προειδοποίηση: %s

en: Note: the progress bar below is based on stages, NOT time. Do not stop the backup simply because it seems to have remained in the same place for a while - that is normal.
el_GR: Σημείωση: η γραμμή προόδου πιο κάτω βασίζεται σε στάδια, ΟΧΙ στο χρόνο. Μην σταματήσετε τη δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας μόνο και μόνο επειδή φαίνεται να έχει παραμείνει στην ίδια θέση για λίγο - αυτό είναι φυσιολογικό.

en: show log
el_GR: προβολή αρχείου καταγραφής

en: Job ID: %s
el_GR: Ταυτότητα εργασίας: %s

en: last activity: %ss ago
el_GR: τελευταία δραστηριότητα πριν: %ss

en: Unknown
el_GR: Άγνωστο

en: Encrypted database
el_GR: Κρυπτογραφήθηκε η βάση δεδομένων

en: Encrypting database
el_GR: Κρυπτογράφηση βάσης δεδομένων

en: table: %s
el_GR: πίνακας: %s

en: Creating database backup
el_GR: Δημιουργία αρχείων ασφαλείας της βάσης δεδομένων

en: Created database backup
el_GR: Δημιουργήθηκε το αντίγραφο ασφαλείας της βάσης δεδομένων

en: Backup finished
el_GR: Η λήψη αντιγράφων ασφαλείας ολοκληρώθηκε

en: Waiting until scheduled time to retry because of errors
el_GR: Αναμονή λόγω σφαλμάτων μέχρι την προγραμματισμένη ώρα της επανέναρξης

en: Pruning old backup sets
el_GR: Διαγραφή παλαιών αντιγράφων ασφαλείας

en: Uploading files to remote storage
el_GR: Μεταφορά αρχείων στο απομακρυσμένο σημείο αποθήκευσης

en: Created file backup zips
el_GR: Δημιουργήθηκαν τα συμπιεσμένα αντίγραφα ασφαλείας αρχείων

en: Creating file backup zips
el_GR: Δημιουργία συμπιεσμένων αντιγράφων ασφαλείας αρχείων

en: Backup begun
el_GR: Η δημιουργία αρχείων ασφαλείας ξεκίνησε

en: The backup apparently succeeded and is now complete
el_GR: Η διαδικασία λήψης αντιγράφων ασφαλείας ξεκίνησε και ολοκληρώθηκε επιτυχώς

en: Your WordPress install has old directories from its state before you restored/migrated (technical information: these are suffixed with -old). You should press this button to delete them as soon as you have verified that the restoration worked.
el_GR: Η εγκατάσταση σας του WordPress έχει παλιούς καταλόγους από την κατάσταση πριν να γίνει  αποκατάσταση/μετανάστευση (τεχνικές πληροφορίες: αυτά επισημαίνονται με το πρόθεμα -old). Θα πρέπει να πατήσετε αυτό το κουμπί για να τα διαγράψετε μόλις διαπιστώσετε ότι η αποκατάσταση έγινε με επιτυχία.

en: This will delete all your UpdraftPlus settings - are you sure you want to do this?
el_GR: Αυτό το κουμπί θα διαγράψει όλες τις ρυθμίσεις του UpdraftPlus - είστε σίγουροι ότι θέλετε να το κάνετε αυτό;

en: Wipe settings
el_GR: Ρυθμίσεις διαγραφής

en: count
el_GR: μέτρηση

en: N.B. This count is based upon what was, or was not, excluded the last time you saved the options.
el_GR: Σημειώστε καλά: Η μέτρηση βασίζεται σε αυτό που ήταν, ή δεν ήταν, εξαιρουμένης της τελευταίας φοράς που αποθηκεύσατε τις επιλογές.

en: Total (uncompressed) on-disk data:
el_GR: Συνολικά (μη συμπιεσμένα) δεδομένα στο δίσκο:

en: For the ability to lock access to UpdraftPlus settings with a password, upgrade to UpdraftPlus Premium.
el_GR: Για την ικανότητα να κλειδώσετε την πρόσβαση στις ρυθμίσεις UpdraftPlus με έναν κωδικό πρόσβασης, αναβαθμίστε το λογαριασμός σας σε UpdraftPlus Premium.

en: Show raw backup and file list
el_GR: Προβολή ανεπεξέργαστου ιστορικού αντιγράφων ασφαλείας και λίστας αρχείων

en: Call
el_GR: Κλήση

en: Fetch
el_GR: Απόκτηση

en: %s (%s used)
el_GR: %s (%s χρησιμοποιημένος)

en: Free disk space in account:
el_GR: Ελεύθερος χώρος στο δίσκο για το λογαριασμό:

en: zip executable found:
el_GR: βρέθηκε εκτελέσιμο αρχείο zip:

en: No
el_GR: Όχι

en: Yes
el_GR: Ναι

en: show PHP information (phpinfo)
el_GR: εμφάνιση πληροφοριών PHP (phpinfo)

en: %s version:
el_GR: %s έκδοση:

en: Memory limit
el_GR: Περιορισμός μνήμης

en: Current memory usage
el_GR: Τρέχουσα χρήση μνήμης

en: Peak memory usage
el_GR: Μέγιστη χρήση μνήμης

en: Web server:
el_GR: Εξυπηρετητής:

en: Unless you have a problem, you can completely ignore everything here.
el_GR: Μπορείτε να αγνοήσετε τελείως τα πάντα εδώ, εκτός αν έχετε κάποιο πρόβλημα.

en: Do read this helpful article of useful things to know before restoring.
el_GR: Διαβάστε αυτό το άρθρο το οποίο θα σας βοηθήσει να μάθετε χρήσιμα πράγματα πριν κάνετε επαναφορά.

en: You can search and replace your database (for migrating a website to a new location/URL) with the Migrator add-on - follow this link for more information
el_GR: Μπορείτε να αναζητήσετε και να αντικαταστήσετε τη βάση δεδομένων σας (για τη μετάβαση ενός δικτυακού τόπου σε μια νέα τοποθεσία/διεύθυνση URL) με το πρόσθετο Migrator - ακολουθήστε αυτό το σύνδεσμο για περισσότερες πληροφορίες

en: %s restoration options:
el_GR: %s επιλογές επαναφοράς:

en: You will need to restore it manually.
el_GR: Θα πρέπει να το επαναφέρετε χειροκίνητα.

en: The following entity cannot be restored automatically: "%s".
el_GR: Η επόμενη οντότητα δεν μπορεί να επαναφερθεί αυτόματα: "%s".

en: Your web server has PHP's so-called safe_mode active.
el_GR: Ο εξυπηρετητής σας έχει ενεργοποιημένη τη λεγόμενη ασφαλή_λειτουργία του PHP.

en: Choose the components to restore
el_GR: Επιλέξτε τα στοιχεία που θα επαναφερθούν

en: Restoring will replace this site's themes, plugins, uploads, database and/or other content directories (according to what is contained in the backup set, and your selection).
el_GR: Η επαναφορά θα αντικαταστήσει τα θέματα, τα πρόσθετα, τις προσθήκες, τη βάση δεδομένων και/ή άλλους φακέλους περιεχομένου αυτής της ιστοσελίδας (σύμφωνα με όσα περιέχονται στο σετ αντιγράφου ασφαλείας, και την επιλογή σας).

en: Retrieving (if necessary) and preparing backup files...
el_GR: Ανάκτηση (αν χρειάζεται) και προετοιμασία των αρχείων αντιγράφων ασφαλείας...

en: Restore backup
el_GR: Επαναφορά αντιγράφου ασφαλείας

en: Please allow time for the communications with the remote storage to complete.
el_GR: Παρακαλώ περιμένετε όσο χρόνο απαιτείται για να ολοκληρωθεί η επικοινωνία με το χώρο απομακρυσμένης αποθήκευσης.

en: Also delete from remote storage
el_GR: Διαγραφή επίσης και από το χώρο απομακρυσμένης αποθήκευσης.

en: Delete backup set
el_GR: Διαγραφή σετ αντιγράφων ασφαλείας

en: Select Files
el_GR: Επιλογή αρχείων

[ctx: Uploader: Drop backup files here - or - Select Files]
en: or
el_GR: ή

en: Drop backup files here
el_GR: Αφήστε τα αρχεία αντιγράφων ασφαλείας εδώ

en: This feature requires %s version %s or later
el_GR: Αυτή η λειτουργία απαιτεί την έκδοση %s %s ή νεότερη

en: Or, you can place them manually into your UpdraftPlus directory (usually wp-content/updraft), e.g. via FTP, and then use the "rescan" link above.
el_GR: Ή, μπορείτε να τα τοποθετήσετε με το χέρι στο φάκελο του UpdraftPlus (συνήθως wp-content/updraft), π.χ. μέσω FTP, και στη συνέχεια να χρησιμοποιήστε το σύνδεσμο "επανεξέταση" πιο πάνω.

en: Upload files into UpdraftPlus.
el_GR: Ανεβάστε τα αρχεία στο UpdraftPlus.

en: UpdraftPlus - Upload backup files
el_GR: UpdraftPlus - Ανέβασμα αρχείων αντιγράφων ασφαλείας

en: If you are using this, then turn Turbo/Road mode off.
el_GR: Εάν χρησιμοποιείτε αυτόν τον φυλλομετρητή τότε απενεργοποιήστε το Turbo/Road mode.

en: Opera web browser
el_GR: Φυλλομετρητής Opera

en: Rescan remote storage
el_GR: Επανασάρωση της απομακρυσμένης θέσης αποθήκευσης

en: Rescan local folder for new backup sets
el_GR: Επανάληψη σάρωσης του τοπικού φακέλου για εύρεση νέων σετ αντιγράφων ασφαλείας

en: The location of this directory is set in the expert settings, in the Settings tab.
el_GR: Η θέση αυτού του καταλόγου έχει οριστεί στις ρυθμίσεις για προχωρημένους, στην καρτέλα Ρυθμίσεις.

en: Press here to look inside your UpdraftPlus directory (in your web hosting space) for any new backup sets that you have uploaded.
el_GR: Πατήστε εδώ για να κοιτάξετε μέσα στον κατάλογο του UpdraftPlus σας (στο χώρο φιλοξενίας της ιστοσελίδας σας) για νέα σετ αντιγράφων ασφαλείας που έχετε ανεβάσει.

en: Upload backup files
el_GR: Ανέβασμα αρχείων αντιγράφου ασφαλείας

en: More tasks:
el_GR: Περισσότερες εργασίες:

en: refresh
el_GR: ανανέωση

en: Web-server disk space in use by UpdraftPlus
el_GR: Χώρος αποθήκευσης σε χρήση στο διακομιστή από το UpdraftPlus

en: This is a count of the contents of your Updraft directory
el_GR: Αυτή είναι μια καταμέτρηση του περιεχομένου του φακέλου σας του Updraft

en: Your WordPress installation has a problem with outputting extra whitespace. This can corrupt backups that you download from here.
el_GR: Η εγκατάσταση σας του WordPress έχει ένα πρόβλημα με την έξοδο κενού περιεχομένου. Αυτό μπορεί να καταστρέψει τα αντίγραφα ασφαλείας που θα κατεβάσετε από εδώ.

en: Latest UpdraftPlus.com news:
el_GR: Τελευταία νέα του UpdraftPlus.com:

en: Download most recently modified log file
el_GR: Κατεβάστε το πιο πρόσφατα τροποποιημένο αρχείο καταγραφής

en: (Nothing yet logged)
el_GR: (Τίποτα δεν έχει ακόμη συνδεθεί)

en: Last log message
el_GR: Τελευταίο μήνυμα αρχείου καταγραφής

en: Send this backup to remote storage
el_GR: Αποστολή αυτού του αντιγράφου ασφαλείας στο σημείο απομακρυσμένης αποθήκευσης

en: Include your database in the backup
el_GR: Να συμπεριληφθεί η βάση δεδομένων στο αντίγραφο ασφαλείας

en: Backup non-WordPress files and databases
el_GR: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας αρχείων μη WordPress και βάσεων δεδομένων

en: Ask a pre-sales question
el_GR: Κάντε μια ερώτηση πριν αγοράσετε

en: Pre-sales FAQs
el_GR: Χρήσιμες ερωτήσεις πριν την αγορά

en: Full feature list
el_GR: Πλήρης κατάλογος χαρακτηριστικών

en: Do you need WordPress Multisite support?
el_GR: Χρειάζεστε υποστήριξη για το WordPress πολλαπλών ιστοσελίδων;

en: Multisite
el_GR: Πολλαπλές ιστοσελίδες

en: Do you want to migrate or clone/duplicate a site?
el_GR: Θέλετε να μεταναστεύσετε ή να κλωνοποιήσετε/αντιγράψετε μια ιστοσελίδα;

en: Time now
el_GR: Τρέχουσα ώρα

en: Files
el_GR: Αρχεία

en: Next scheduled backups
el_GR: Επόμενη προγραμματισμένη λήψη αντιγράφων ασφαλείας

en: At the same time as the files backup
el_GR: Στον ίδιο χρόνο όπως και τα αρχεία των αντιγράφων ασφαλείας

en: Nothing currently scheduled
el_GR: Δεν έχει επί του παρόντος προγραμματιστεί τίποτα

en: This button is disabled because your backup directory is not writable (see the settings).
el_GR: Αυτό το κουμπί είναι απενεργοποιημένο, επειδή ο κατάλογος για την αποθήκευση του αντιγράφου ασφαλείας σας δεν είναι εγγράψιμος (δείτε τις ρυθμίσεις).

en: The 'Backup Now' button is disabled as your backup directory is not writable (go to the 'Settings' tab and find the relevant option).
el_GR: Το κουμπί «Δημιουργία Αντιγράφων ασφαλείας" είναι απενεργοποιημένο διότι ο κατάλογος αποθήκευσης των αντιγράφων ασφαλείας σας δεν είναι εγγράψιμος (πηγαίνετε στην καρτέλα «Ρυθμίσεις» όπου θα βρείτε τη σχετική επιλογή).

en: This admin interface uses JavaScript heavily. You either need to activate it within your browser, or to use a JavaScript-capable browser.
el_GR: Η διεπαφή του διαχειριστή χρησιμοποιεί τη JavaScript σε μεγάλο βαθμό. Θα πρέπει είτε να την ενεργοποιήσετε στο πρόγραμμα περιήγησής σας είτε να χρησιμοποιήσετε ένα πρόγραμμα περιήγησης που υποστηρίζει τη JavaScript.

en: JavaScript warning
el_GR: προειδοποίηση JavaScript

en: Current limit is:
el_GR: Το τρέχων όριο είναι:

en: Your PHP memory limit (set by your web hosting company) is very low. UpdraftPlus attempted to raise it but was unsuccessful. This plugin may struggle with a memory limit of less than 64 Mb  - especially if you have very large files uploaded (though on the other hand, many sites will be successful with a 32Mb limit - your experience may vary).
el_GR: Το όριο μνήμης της PHP (το οποίο ορίζεται από την εταιρία φιλοξενίας της ιστοσελίδας) είναι πολύ χαμηλό. Το UpdraftPlus προσπάθησε να το ανεβάσει ανεπιτυχώς. Αυτό το πρόσθετο ενδέχεται να μην μπορεί να αποδώσει σωστά με όριο μνήμης μικρότερο των 64 Mb, ειδικά αν έχετε ανεβάσει πολύ μεγάλα αρχεία (αν και από την άλλη, αρκετές ιστοσελίδες μπορούν να δουλέψουν επιτυχώς και με όριο τα 32Mb. Η εμπειρία σας μπορεί να διαφέρει).

en: Your backup has been restored.
el_GR: Έγινε επαναφορά από το αντίγραφο ασφαλείας σας

en: For even more features and personal support, check out
el_GR: Για ακόμη περισσότερες δυνατότητες και προσωπική υποστήριξη, ελέγξτε

en: The UpdraftPlus directory in wp-content/plugins has white-space in it; WordPress does not like this. You should rename the directory to wp-content/plugins/updraftplus to fix this problem.
el_GR: Ο κατάλογος του UpdraftPlus στο wp-content/plugins έχει κενά διαστήματα; Αυτό δεν αρέσει στη WordPress. Θα πρέπει να μετονομάσετε το φάκελο σε wp-content/plugins/updraftplus για να διορθώσετε αυτό το πρόβλημα.

en: If you can still read these words after the page finishes loading, then there is a JavaScript or jQuery problem in the site.
el_GR: Αν μπορείτε ακόμα να διαβάζετε αυτές τις λέξεις αφότου η σελίδα τελειώσει την φόρτωση της, τότε υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τη JavaScript ή το jQuery στην ιστοσελίδα.

en: Warning:
el_GR: Προειδοποίηση:

en: Your settings have been wiped.
el_GR: Οι ρυθμίσεις σας διεγράφησαν.

en: Backup directory successfully created.
el_GR: Η δημιουργία φακέλου των αντιγράφων ασφαλείας έγινε επιτυχώς.

en: Backup directory could not be created
el_GR: Αποτυχία δημιουργίας φακέλου των αντιγράφων ασφαλείας

en: Return to UpdraftPlus configuration
el_GR: Επιστροφή στις Ρυθμίσεις του UpdraftPlus

en: Actions
el_GR: Ενέργειες

en: Version
el_GR: Έκδοση

en: More plugins
el_GR: Περισσότερα πρόσθετα

en: Lead developer's homepage
el_GR: Ιστοσελίδα του αρχι-προγραμματιστή

en: Newsletter sign-up
el_GR: Εγγραφή στο newsletter

en: Support
el_GR: Υποστήριξη

en: News
el_GR: Νέα

en: Bad filename format - this does not look like an encrypted database file created by UpdraftPlus
el_GR: Λανθασμένη μορφή αρχείου - αυτό δε μοιάζει με κρυπτογραφημένο αρχείο βάσης δεδομένων που έχει δημιουργηθεί από το UpdraftPlus

en: This looks like a file created by UpdraftPlus, but this install does not know about this type of object: %s. Perhaps you need to install an add-on?
el_GR: Αυτό μοιάζει να είναι αρχείο που δημιουργήθηκε με το UpdraftPlus, αλλά αυτή η εγκατάσταση δεν μπορεί να αποφανθεί για αυτό το είδος του αντικειμένου:%s. Μήπως θα πρέπει να εγκαταστήσετε κάποιο πρόσθετο;

en: Bad filename format - this does not look like a file created by UpdraftPlus
el_GR: Λανθασμένη μορφή αρχείου - αυτό δε μοιάζει με αρχείο που έχει δημιουργηθεί από το UpdraftPlus

en: This backup was created by %s, and can be imported.
el_GR: Αυτό το αντίγραφο ασφαλείας δημιουργήθηκε από %s, και μπορεί να εισαχθεί.

en: This file could not be uploaded
el_GR: Αυτό το αρχείο δεν μπορεί να μεταφορτωθεί

en: Error: %s
el_GR: Λάθος: %s

en: You will find more information about this in the Settings section.
el_GR: Μπορείτε να βρείτε περισσότερες λεπτομέρειες γι' αυτό στις Ρυθμίσεις.

en: Backup directory (%s) is not writable, or does not exist.
el_GR: Ο φάκελος (%s) των αντιγράφων ασφαλείας δεν είναι εγγράψιμος ή δεν υπάρχει.

en: No local copy present.
el_GR: Δεν υπάρχει τοπικό αντίγραφο.

en: Download in progress
el_GR: Μεταφόρτωση σε εξέλιξη

en: Download failed
el_GR: Αποτυχία μεταφόρτωσης

en: The log file could not be read.
el_GR: Το αρχείο καταγραφής δεν μπορεί να διαβαστεί.

en: Error: unexpected file read fail
el_GR: Σφάλμα: απροσδόκητο αποτυχία ανάγνωσης αρχείων

en: Messages:
el_GR: Μηνύματα:

en: Could not find that job - perhaps it has already finished?
el_GR: Δεν μπόρεσε να βρεθεί αυτή η εργασία - μήπως έχει ήδη τελειώσει;

en: Job deleted
el_GR: Η εργασία διεγράφη.

en: OK. You should soon see activity in the "Last log message" field below.
el_GR: Εντάξει. Θα πρέπει σύντομα να δείτε δραστηριότητα στο πεδίο "Τελευταίο μήνυμα αρχείου καταγραφής" πιο κάτω.

en: Start backup
el_GR: Έναρξη λήψης αντιγράφου ασφαλείας

en: Constants
el_GR: Σταθερές

en: Options (raw)
el_GR: Επιλογές (χωρίς επεξεργασία)

en: Known backups (raw)
el_GR: Γνωστά αντίγραφα ασφαλείας (ανεπεξέργαστα)

en: Backup set not found
el_GR: Το σετ αντιγράφων ασφαλείας δε βρέθηκε

en: The backup archive files have been processed, but with some errors. You will need to cancel and correct any problems before retrying.
el_GR: Τα αρχεία αντιγράφων ασφαλείας έχουν υποστεί επεξεργασία, αλλά υπάρχουν κάποια λάθη. Θα πρέπει να ακυρώσετε τη διαδικασία και να διορθώσετε τυχόν προβλήματα πριν προσπαθήσετε ξανά.

en: The backup archive files have been processed, but with some warnings. If all is well, then press Restore to proceed. Otherwise, cancel and correct any problems first.
el_GR: Έχει γίνει επεξεργασία στα αρχεία αντιγράφων ασφαλείας, αλλά υπάρχουν κάποιες προειδοποιήσεις. Αν όλα είναι εντάξει, πατήστε Επαναφορά για να προχωρήσει η διαδικασία. Σε αντίθετη περίπτωση, ακυρώστε τη διαδικασία και διορθώστε τυχόν προβλήματα πρώτα.

en: The backup archive files have been successfully processed. Now press Restore to proceed.
el_GR: Έχει γίνει επεξεργασία των αρχείων των αντιγράφων ασφαλείας επιτυχώς. Τώρα πατήστε Επαναφορά για να προχωρήσει η διαδικασία.

en: This multi-archive backup set appears to have the following archives missing: %s
el_GR: Φαίνεται ότι λείπουν τα παρακάτω αρχεία από το αντίγραφο ασφαλείας πολλαπλών αρχείων: %s

en: File (%s) was found, but has a different size (%s) from what was expected (%s) - it may be corrupt.
el_GR: Το αρχείο (%s) βρέθηκε αλλά έχει διαφορετικό μέγεθος (%s) απ' ό,τι αναμενόταν (%s) - ενδέχεται να είναι κατεστραμμένο.

en: File was found, but is zero-sized (you need to re-upload it): %s
el_GR: Το αρχείο βρέθηκε αλλά το μέγεθός του είναι μηδενικό (πρέπει να το μεταφορτώσετε ξανά): %s

en: File not found (you need to upload it): %s
el_GR: Το αρχείο δεν βρέθηκε (πρέπει να το μεταφορτώσετε): %s

en: Backup created by unknown source (%s) - cannot be restored.
el_GR: Το αντίγραφο ασφαλείας δημιουργήθηκε από άγνωστη πηγή (%s) - δεν μπορεί να αποκατασταθεί.

en: Database
el_GR: Βάση δεδομένων

en: Only the WordPress database can be restored; you will need to deal with the external database manually.
el_GR: Μόνο η βάση δεδομένων του WordPress μπορεί να αποκατασταθεί, θα πρέπει να ασχοληθείτε με την εξωτερική βάση δεδομένων με μη αυτόματο τρόπο.

en: You should make sure that this really is a backup set intended for use on this website, before you restore (rather than a backup set of an unrelated website).
el_GR: Θα πρέπει να βεβαιωθείτε ότι αυτό είναι πραγματικά ένα σύνολο αντιγράφων ασφαλείας που προορίζεται για χρήση σε αυτή την ιστοσελίδα, πριν να κάνετε την επαναφορά (εξετάστε προσεκτικά το ενδεχόμενο μήπως είναι ένα σύνολο αντιγράφων ασφαλείας μιας άσχετης ιστοσελίδας).

en: This backup set was not known by UpdraftPlus to be created by the current WordPress installation, but was either found in remote storage, or was sent from a remote site.
el_GR: Αυτό το σύνολο αντιγράφων ασφαλείας δε θεωρείται από το UpdraftPlus πως έχει δημιουργηθεί από την τρέχουσα εγκατάσταση WordPress, αλλά είτε βρέθηκε στην τοποθεσία της απομακρυσμένης αποθήκευσης ή στάλθηκε από μια απομακρυσμένη τοποθεσία.

en: The PHP setup on this webserver allows only %s seconds for PHP to run, and does not allow this limit to be raised. If you have a lot of data to import, and if the restore operation times out, then you will need to ask your web hosting company for ways to raise this limit (or attempt the restoration piece-by-piece).
el_GR: Η εγκατάσταση PHP σε αυτό το διακομιστή επιτρέπει μόνο %s δευτερόλεπτα για να τρέξει η PHP, και δεν επιτρέπει το όριο αυτό να αυξηθεί. Εάν έχετε πολλά δεδομένα για να εισάγετε, κι αν η λειτουργία αποκατάστασης τερματιστεί, τότε θα πρέπει να ζητήσει από την εταιρία του web hosting σας με κάποιο τρόπο να αυξήσουν το όριο αυτό (ή να επιχειρήσετε την αποκατάσταση κομμάτι-κομμάτι).

en: No such backup set exists
el_GR: Δεν υπάρχει τέτοιο αντίγραφο ασφαλείας.

en: Nothing yet logged
el_GR: Τίποτα δεν έχει ακόμη συνδεθεί

en: The backup archive for this file could not be found. The remote storage method in use (%s) does not allow us to retrieve files. To perform any restoration using UpdraftPlus, you will need to obtain a copy of this file and place it inside UpdraftPlus's working folder
el_GR: Το αρχείο αντιγράφου ασφαλείας για αυτό το αρχείο δεν μπορεί να βρεθεί. Η απομακρυσμένη τοποθεσία αποθήκευσης που χρησιμοποιείτε (%s) δεν μας επιτρέπει να ανακτήσουμε τα αρχεία. Για να εκτελέσετε οποιαδήποτε επαναφορά με τη χρήση του UpdraftPlus, θα πρέπει να αποκτήσετε ένα αντίγραφο αυτού του αρχείου και να το τοποθετήστε το μέσα στον ενεργό φάκελο του UpdraftPlus

en: Go to the remote storage settings in order to connect.
el_GR: Πηγαίνετε στις ρυθμίσεις της τοποθεσίας απομακρυσμένης αποθήκευσης για να συνδεθείτε.

en: %s has been chosen for remote storage, but you are not currently connected.
el_GR: %s έχει επιλεγεί για απομακρυσμένη αποθήκευση, αλλά δεν είστε προς το παρόν συνδεδεμένοι.

en: UpdraftPlus notice:
el_GR: Σημείωση του UpdraftPlus:

en: Read this page for a guide to possible causes and how to fix it.
el_GR: Διαβάστε αυτή τη σελίδα για δείτε έναν οδηγό για τις πιθανές αιτίες και πώς μπορεί να διορθωθεί.

en: WordPress has a number (%d) of scheduled tasks which are overdue. Unless this is a development site, this probably means that the scheduler in your WordPress install is not working.
el_GR: Το WordPress έχει έναν αριθμό (%d) των προγραμματισμένων εργασιών που έχουν καθυστερήσει.  Αυτό σημαίνει κατά πάσα πιθανότητα ότι το χρονοδιάγραμμα στην εγκατάσταση σας του WordPress δεν λειτουργεί, εκτός κι αν αυτή είναι μια σελίδα εξέλιξης

en: UpdraftPlus's debug mode is on. You may see debugging notices on this page not just from UpdraftPlus, but from any other plugin installed. Please try to make sure that the notice you are seeing is from UpdraftPlus before you raise a support request.
el_GR: Η λειτουργία αποσφαλμάτωσης του UpdraftPlus είναι σε λειτουργία. Μπορείτε να δείτε πληροφορίες αποσφαλμάτωσης σε αυτή τη σελίδα όχι μόνο για το UpdraftPlus αλλά και για οποιοδήποτε άλλο πρόσθετο έχετε εγκαταστήσει. Παρακαλούμε βεβαιωθείτε ότι η ειδοποίηση που βλέπετε είναι από το UpdraftPlus προτού θέσετε κάποιο αίτημα υποστήριξης.

en: Notice
el_GR: Ειδοποίηση

en: Please consult this FAQ if you have problems backing up.
el_GR: Παρακαλούμε συμβουλευτείτε τις Συχνές Ερωτήσεις αν έχετε προβλήματα κατά τη λήψη των αντιγράφων ασφαλείας.

en: Your website is hosted using the %s web server.
el_GR: Η ιστοσελίδα σας φιλοξενείτε χρησιμοποιώντας τον %s εξυπηρετητή.

en: UpdraftPlus does not officially support versions of WordPress before %s. It may work for you, but if it does not, then please be aware that no support is available until you upgrade WordPress.
el_GR: Το UpdraftPlus δεν υποστηρίζει επίσημα εκδόσεις του WordPress πριν από την %s. Μπορεί να λειτουργήσει για εσάς αλλά αν όχι, παρακαλούμε να γνωρίζετε πως δε θα υπάρξει διαθέσιμη υποστήριξη μέχρι να αναβαθμίσετε το WordPress.

en: You have less than %s of free disk space on the disk which UpdraftPlus is configured to use to create backups. UpdraftPlus could well run out of space. Contact your the operator of your server (e.g. your web hosting company) to resolve this issue.
el_GR: Έχετε λιγότερο από %s ελεύθερο χώρο στο δίσκο που το UpdraftPlus έχει ρυθμιστεί να χρησιμοποιήσει για να δημιουργήσει αντίγραφα ασφαλείας. Το UpdraftPlus είναι πιθανό να ξεμείνει από διαθέσιμο χώρο. Επικοινωνήστε με το λειτουργό του διακομιστή σας (π.χ. την εταιρεία του εξυπηρετητή σας) για να επιλύσετε αυτό το ζήτημα.

en: Go here for more information.
el_GR: Πηγαίνετε εδώ για περισσότερες πληροφορίες.

en: The scheduler is disabled in your WordPress install, via the DISABLE_WP_CRON setting. No backups can run (even &quot;Backup Now&quot;) unless either you have set up a facility to call the scheduler manually, or until it is enabled.
el_GR: Ο προγραμματιστής είναι απενεργοποιημένος στην εγκατάσταση του WordPress, μέσω της ρύθμισης DISABLE_WP_CRON. Δεν μπορεί να εκτελεστεί καμία διαδικασία εκτέλεσης δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας (even &quot;Backup Now&quot;) εκτός εάν είτε έχετε εγκαταστήσει μια λειτουργία για να λάβετε αντίγραφο ασφαλείας χειροκίνητα, ή μέχρι να ενεργοποιηθεί.

en: The amount of time allowed for WordPress plugins to run is very low (%s seconds) - you should increase it to avoid backup failures due to time-outs (consult your web hosting company for more help - it is the max_execution_time PHP setting; the recommended value is %s seconds or more)
el_GR: Το χρονικό διάστημα που επιτρέπεται στα πρόσθετα του WordPress για να τρέξουν είναι πολύ λίγο (%s δευτερόλεπτα) - θα πρέπει να το αυξήσετε για την αποφυγή αποτυχιών κατά τη δημιουργία του αντιγράφου ασφαλείας λόγω time-outs (συμβουλευτείτε την web hosting εταιρεία σας για περισσότερη βοήθεια - είναι η ρύθμιση max_execution_time PHP. Η συνιστώμενη τιμή είναι %s δευτερόλεπτα ή περισσότερο)

en: Warning
el_GR: Προειδοποίηση

en: To change any of the default settings of what is backed up, to configure scheduled backups, to send your backups to remote storage (recommended), and more, go to the settings tab.
el_GR: Για να αλλάξετε κάποια από τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις, για να προγραμματίσετε τη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας, για να αποστείλετε τα αντίγραφα ασφαλείας σας στο χώρο απομακρυσμένης αποθήκευσης (συνιστάται), και πολλά περισσότερα, μεταβείτε στην καρτέλα Ρυθμίσεις.

en: To make a backup, just press the Backup Now button.
el_GR: Για να δημιουργήσετε ένα αντίγραφο ασφαλείας, απλώς πατήστε το κουμπί Λήψη Αντιγράφου Ασφαλείας.

en: Welcome to UpdraftPlus!
el_GR: Καλωσορίσατε στο UpdraftPlus!

en: Update Theme
el_GR: Ενημέρωση Θέματος

en: Update Plugin
el_GR: Ενημέρωση Πρόσθετου

en: Allowed Files
el_GR: Επιτρεπόμενα Αρχεία

en: Send
el_GR: Αποστολή

en: Testing connection...
el_GR: Δοκιμή σύνδεσης...

en: Deleting...
el_GR: Διαγραφή...

en: key name
el_GR: όνομα μεταβλητής

en: Failure: No %s was given.
el_GR: Αποτυχία: Δε δόθηκε κανένα %s.

en: Key
el_GR: Κλειδί

en: Please give this key a name (e.g. indicate the site it is for):
el_GR: Παρακαλώ δώστε σ' αυτή τη μεταβλητή ένα όνομα (π.χ. αναφέρεται πως η σελίδα είναι είναι για):

en: You should check that the remote site is online, not firewalled, does not have security modules that may be blocking access, has UpdraftPlus version %s or later active and that the keys have been entered correctly.
el_GR: Θα πρέπει να ελέγξετε ότι η απομακρυσμένη τοποθεσία είναι online, δεν υπάρχει τείχος προστασίας, δεν έχει ενεργοποιημένες τυχόν μονάδες ασφαλείας που μπορεί να εμποδίζουν την πρόσβαση, έχει την έκδοση %s του UpdraftPlus ή μεταγενέστερη ενεργή και ότι τα στοιχεία έχουν εισαχθεί σωστά.

en: Send to site:
el_GR: Αποστολή στη σελίδα:

en: Creating...
el_GR: Δημιουργία...

en: Add site
el_GR: Προσθήκη σελίδας

en: Adding...
el_GR: Προσθήκη...

en: Update quota count
el_GR: Ενημέρωση καταμέτρησης των ποσοστώσεων

en: Counting...
el_GR: Αρίθμηση...

en: Disconnecting...
el_GR: Αποσύνδεση...

en: Disconnect
el_GR: Αποσύνδεση

en: Connecting...
el_GR: Σύνδεση...

en: Connect
el_GR: Σύνδεση

en: You have made changes to your settings, and not saved.
el_GR: Έχετε κάνει αλλαγές στις ρυθμίσεις σας και δεν τις έχετε αποθηκεύσει.

en: Automatic backup before update
el_GR: Αυτόματη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας πριν από την ενημέρωση

en: Download log file
el_GR: Μεταφόρτωση αρχείου καταγραφής

en: Restore
el_GR: Επαναφορά

en: Close
el_GR: Έξοδος

en: Proceed with update
el_GR: Προχωρήστε στην ενημέρωση

en: You did not select any components to restore. Please select at least one, and then try again.
el_GR: Δεν έχετε επιλέξει κάποια συστατικά για την αποκατάσταση. Παρακαλώ επιλέξτε τουλάχιστον ένα και στη συνέχεια προσπαθήστε ξανά.

en: Create
el_GR: Δημιουργία

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Cancel
el_GR: Άκυρο

en: The file was uploaded.
el_GR: Το αρχείο μεταφορτώθηκε.

en: Unknown server response status:
el_GR: Άγνωστη κατάσταση απάντησης διακομιστή:

en: Unknown server response:
el_GR: Άγνωστη απάντηση διακομιστή:

en: This decryption key will be attempted:
el_GR: Θα δοκιμαστεί αυτό το κλειδί αποκρυπτογράφησης:

en: Follow this link to attempt decryption and download the database file to your computer.
el_GR: Ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο για να δοκιμάσετε να γίνει αποκρυπτογράφηση και κατέβασμα του αρχείου της βάσης δεδομένων στον υπολογιστή σας.

en: Upload error
el_GR: Σφάλμα μεταφόρτωσης

en: This file does not appear to be an UpdraftPlus encrypted database archive (such files are .gz.crypt files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_db.crypt.gz).
el_GR: Το αρχείο φαίνεται να μην είναι άρχειο κρυπτογραφημένης βάσης δεδομένων του UpdraftPlus (τέτοια αρχεία είναι τα αρχεία .gz.crypt που έχουν όνομα όπως: backup_(ώρα)_(όνομα ιστοσελίδας)_(κωδικός)_db.crypt.gz).

en: Upload error:
el_GR: Σφάλμα μεταφόρτωσης:

en: (make sure that you were trying to upload a zip file previously created by UpdraftPlus)
el_GR: (σιγουρευτείτε ότι προσπαθείτε να ανεβάσετε ένα αρχείο zip το όποιο έχει κατασκευαστεί με το UpdraftPlus)

en: If this is a backup created by a different backup plugin, then UpdraftPlus Premium may be able to help you.
el_GR: Εάν αυτό είναι ένα αντίγραφο ασφαλείας που δημιουργήθηκε από ένα διαφορετικό πρόσθετο λήψης αντιγράφων ασφαλείας, τότε το UpdraftPlus Premium μπορεί να είναι σε θέση να σας βοηθήσει.

en: However, UpdraftPlus archives are standard zip/SQL files - so if you are sure that your file has the right format, then you can rename it to match that pattern.
el_GR: Ωστόσο, τα αρχεία του UpdraftPlus είναι σύμφωνα με το πρότυπο αρχείων zip/SQL - οπότε αν είστε βέβαιοι ότι το αρχείο σας έχει τη σωστή μορφή, τότε μπορείτε να το μετονομάσετε για να ταιριάζει με αυτό το μοτίβο.

en: This file does not appear to be an UpdraftPlus backup archive (such files are .zip or .gz files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_(type).(zip|gz)).
el_GR: Αυτό το αρχείο δε μοιάζει να είναι ένα αρχείο αντιγράφων ασφαλείας του UpdraftPlus (τέτοια είναι τα .zip or .gz αρχεία που μπορεί να έχουν ένα όνομα του τύπου: backup_(time)_(site name)_(code)_(type).(zip|gz)).

en: Raw backup history
el_GR: Ανεπεξέργαστο ιστορικό αντιγράφων ασφαλείας

en: Delete Old Directories
el_GR: Διαγραφή Παλαιών Φακέλων

en: PHP information
el_GR: πληροφορίες PHP

en: Requesting start of backup...
el_GR: Ζητώντας την έναρξη της δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας...

en: Download error: the server sent us a response which we did not understand.
el_GR: Λάθος μεταφόρτωσης: ο εξυπηρετητής έστειλε μια απάντηση την οποία δεν μπορούμε να καταλάβουμε.

en: Download to your computer
el_GR: Αποθήκευση στον υπολογιστή σας

en: Delete from your web server
el_GR: Διαγραφή από τον διακομιστή σας

en: File ready.
el_GR: Το αρχείο είναι έτοιμο.

en: Error
el_GR: Σφάλμα

en: Error:
el_GR: Λάθος:

en: Error data:
el_GR: Σφάλμα δεδομένων:

en: Error: the server sent us a response which we did not understand.
el_GR: Σφάλμα: ο server μας έστειλε μια απάντηση που δεν μπορούμε να καταλάβουμε.

en: Errors:
el_GR: Λάθη:

en: Warnings:
el_GR: Προειδοποιήσεις:

en: Error: the server sent an empty response.
el_GR: Σφάλμα: ο διακομιστής έστειλε κενή απάντηση.

en: Processing files - please wait...
el_GR: Επεξεργασία αρχείων - παρακαλώ περιμένετε...

en: Some files are still downloading or being processed - please wait.
el_GR: Κάποια αρχεία ακόμα κατεβαίνουν ή υπόκεινται σε επεξεργασία - παρακαλώ περιμένετε.

en: Begun looking for this entity
el_GR: Έχει γίνει έναρξη αναζήτησης αυτής της οντότητας

en: calculating...
el_GR: υπολογισμός...

en: Trying...
el_GR: Προσπάθεια...

en: The new user's RackSpace console password is (this will not be shown again):
el_GR: Ο νέος κωδικός χρήστη για την κονσόλα του Rackspace είναι (αυτό δεν θα εμφανιστεί ποτέ ξανά):

en: The web server returned an error code (try again, or check your web server logs)
el_GR: Ο εξυπηρετητής επέστρεψε έναν κωδικό σφάλματος (προσπαθήστε ξανά, ή ελέγξετε το αρχείο καταγραφής του διακομιστή)

en: Unexpected response:
el_GR: Απροσδόκητη απάντηση:

en: The restore operation has begun. Do not close your browser until it reports itself as having finished.
el_GR: Η διαδικασία επαναφοράς έχει αρχίσει. Μην πατήσετε το κουμπί διακοπής ή κλείσετε το πρόγραμμα περιήγησής σας μέχρι να δείτε την αναφορά ολοκλήρωσης της διαδικασίας.

en: If you exclude both the database and the files, then you have excluded everything!
el_GR: Εάν εξαιρέσετε τόσο την βάση δεδομένων και τα αρχεία, τότε έχετε εξαιρέσει τα πάντα!

en: To send to more than one address, separate each address with a comma.
el_GR: Για να γίνει αποστολή σε περισσότερες από μία διευθύνσεις παρακαλούμε χωρίστε κάθε διεύθυνση με κόμμα.

en: Rescanning remote and local storage for backup sets...
el_GR: Σάρωση ξανά της απομακρυσμένης και τοπικής θέσης αποθήκευσης για εύρεση σετ αντιγράφων ασφαλείας σετ ...

en: Rescanning (looking for backups that you have uploaded manually into the internal backup store)...
el_GR: Γίνεται νέα ανίχνευση (γίνεται έρευνα για αντίγραφα ασφαλείας που έχετε ανεβάσει το χέρι στο εσωτερικό σημείο αποθήκευσης αντιγράφων ασφαλείας)...

en: Be aware that mail servers tend to have size limits; typically around %s Mb; backups larger than any limits will likely not arrive.
el_GR: Θα πρέπει να γνωρίζετε ότι οι διακομιστές ηλεκτρονικού ταχυδρομείου τείνουν να έχουν όρια μεγέθους, συνήθως γύρω στα %s Mb. Τα αντίγραφα ασφαλείας έχουν συνήθως μεγαλύτερο μέγεθος από οποιοδήποτε όριο και πιθανότατα το email δεν θα αποσταλεί.

en: Send a report only when there are warnings/errors
el_GR: Αποστολή αναφοράς μόνο όταν υπάρχουν προειδοποιήσεις/λάθη

en: Premium WooCommerce plugins
el_GR: Premium πρόσθετα WooCommerce

en: Free two-factor security plugin
el_GR: Δωρεάν πρόσθετο ασφαλείας δύο παραγόντων

en: More quality plugins
el_GR: Περισσότερα ποιοτικά πρόσθετα

en: Go to the shop.
el_GR: Πηγαίνετε στο κατάστημα.

en: Compare with the free version
el_GR: Συγκρίνετε με την δωρεάν έκδοση

en: For personal support, the ability to copy sites, more storage destinations, encrypted backups for security, multiple backup destinations, better reporting, no adverts and plenty more, take a look at the premium version of UpdraftPlus - the world's most popular backup plugin.
el_GR: Για προσωπική υποστήριξη, για δυνατότητα αντιγραφής ιστότοπων, για περισσότερους προορισμούς αποθήκευσης, για κρυπτογραφημένα αντίγραφα ασφαλείας,για πολλαπλούς προορισμούς δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας, για καλύτερες αναφορές, χωρίς διαφημίσεις και πολλά άλλα, ρίξτε μια ματιά στη premium έκδοση του UpdraftPlus - το πιο δημοφιλές πρόσθετο λήψης αντιγράφων ασφαλείας στον κόσμο.

en: UpdraftPlus news, high-quality training materials for WordPress developers and site-owners, and general WordPress news. You can de-subscribe at any time.
el_GR: Ειδήσεις του UpdraftPlus, υψηλής ποιότητας εκπαιδευτικό υλικό για προγραμματιστές του WordPress και ιδιοκτήτες ιστοσελίδων, και γενικά ειδήσεις για το WordPress. Μπορείτε να απο-εγγραφείτε οποιαδήποτε χρονική στιγμή.

en: Free Newsletter
el_GR: Δωρεάν Newsletter

en: Dismiss (for %s months)
el_GR: Να απορριφθεί (για %s μήνες)

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Backup Now
el_GR: Λήψη αντιγράφου ασφαλείας
